Justice League resmen DC Films’in en kötüsü

İnsan cidden Suicide Squad’ı izledikten sonra şunu düşünebilir; “O kadar kötüydü ki, neyse, en azından daha kötüsünü YAPAMAZLAR.” Tahmin ettiğiniz gibi, evet okuyucu, Suicide Squad’tan daha kötü bir film yapabildiler :’)

İşin üzücü, depresif ve çocukluk hayallerini yıkan tarafı, bu filmin JUSTICE LEAGUE olması. Baya Marvel, DC, Dark Horse vs. farketmez hepsi arasındaki en yüce süper kahraman takımının filmi kasaptan çıkma gibiydi. Ama 846 kasabın elinden çıkma gibiydi. Man of Steel ve Batman Superman’i sevmeyebilirsiniz, belki Zack Snyder’ın Justice League’e başlamasına izin vermek de bir hataydı ama bence en azından bu noktaya gelmişken Zack Snyder’ın Superman üçlemesini bitirmesine izin verilmeliydi. Onun yerinde Joss Whedon’ı getirerek Marvel filmi olmaya çalışan ama bunu kesinlikle başaramayan bir film yaptılar.

 

En azından hatasını, daha doğrusu hatalarını anlayan Warner Bros, Geoff Johns’u görevden alıp başa başkasını koyarak bizce doğru bir hamle yaptı. Walter Hamada göreve gelir gelmez prodüksiyon çalışmaları yapılan Batgirl, Deadshot, Nightwing, Deathstroke gibi filmleri kaldırdı ve evrenin odağına Justice League üyelerinin filmlerini koydu. Bir yandan da Shazam ve Green Lantern Corps gibi evrene çok şey katacak filmler de çıkacak. Sıradaki film Aquaman’den ben baya umutluyum, çünkü James Wan’a acayip güveniyorum. DC Films’i bundan sonra Justice League öncesi ve sonrası olarak ele almak en doğru yöntem gibi.

 

Ama geçmişi de unutmamak lazım. Justice League, gişedeki acı verici macerasını tamamladı. Dünya çapında 657 milyon dolar. Justice League’in neden aceleye getirildiğini hatırlayan var mı? 2013 yılında Man of Steel 650 milyon dolar toplayıp Warner Bros’u hayal kırıklığına uğratınca apar topar Justice League filmi çıkarmaya karar vermişlerdi. Gelin görün ki gişede aynı seviyede kaldılar.

Yorumlar