Marvel evreni nihayet Fantastic Four’a kavuşuyor

Marvel aylardır favori ailemizin dönüşünün tohumlarını farklı serilere ekse de, bizzat açıklamayı ve kapağı görmek çok daha hoş. Marvel evreninin kudretli ve köklü ailesi Fantastic Four, Secret Wars serisinden beri ortalıkta gözükmüyordu ve bu normal bir durum değildi açıkçası. Sonuçta hiçbir yayıncı çok satan bir seriyi rafa kaldırmaz.

Bunun nedenlerini deşmeye gerek yok, öyle ya da böyle nihayet bu Ağustos ayında başlayacak yeni bir Fantastic Four serisi bizleri bekliyor. Demiştim ya Marvel tohumları ekiyordu diye; geçen yılki Marvel Legacy olaylarının köşesinde bir yerinde Franklin ve Valeria Richards’ı görmüştük. Başka bir yerde de Johnny ve Thing, Sue ve Reed’i evrene geri getirmenin yollarını arıyorlardı. Son bomba da zaten Johnny ve Thing’in serisinin son sayısında ekibin yeni kostümlerini tanıtmalarıydı.

Yeni serinin yazarlığını Dan Slott yapacak. Kendisini zaten 10 yıldır baş yazarlığını yaptığı Amazing Spider-Man serisinden tanıyorsunuz. O abi Ocak ayında Spidey’i “E artık yeter bende konu kalmadı” diyerek bırakıp Iron Man serisinin yazarlığına geçmişti. F4 için Tony’i bırakmadı ama. İkisi beraber. Çizer Sara Pichelli de aynı Dan Slott gibi Spider-Man dergisinden tanıdığımız. Aynı zamanda Guardians of the Galaxy karalamışlığı da var.

Fantastic Four serisi için “ÖZLEDİK!!” demekten başka bir lafımız yok. Ağustos ayına kadar size tavsiyemiz Hickman dönemi Fantastic Four’u okumanız.

Yorumlar