Pazar Kahvesi #105

( 5 Mart – 11 Mart )

“The Boys” İki Üyesini Çoktan Buldu

Amazon’un yeni dizisi The Boys’un kadrosundan ilk haberler geldi. Garth Ennis ve Darick Robertson’ın çizgi romanından uyarlanan dizide, “Mother’s Milk”i Laz Alonso canlandıracak. Çizgi romanlarda Mother’s Milk, Billy Butcher’dan sonra ekibi kumanda eden önemli bir “karakter.

Dizinin kadrosunda yer alan bir diğer isim ise Jack Quaid. Quaid, kız arkadaşının süper-hızlı bir süper kahraman tarafından öldürülmesinin ardından ekibe katılan Wee Hughie’ye hayat verecek.

Dizinin uyarlandığı çizgi roman, 2006 -2008 yılları arasında süper kahramanların olduğu bir dünyada geçiyor. Süper kahramanlar pervasız davranışları ve ünlerine olan düşkünleriyle çok kez dünyanın güvenliğini tehlikeye atınca, kahramanları gözetlemek ve gerektiğinde müdahale etmek için bir CIA ekibi kuruluyor: The Boys.

Eric Kripke, Evan Goldberg ve  Seth Rogen’ın yapımcılığındaki The Boys, 2019’da izleyiciyle buluşacak.

*****

MGM, Hiding In Time Dizisi İçin Kolları Sıvadı

Image Comics’in mini serisi Hiding In Time’ın hakları, MGM Television tarafından TV dizisi için satın alındı. Christopher E. Long tarafından yazılan ve Ryan Winn tarafından çizilen çizgi romanın uyarlanması için Christopher Long, Lloyd Braun ve Andrew Mittman’i yaratıcı yapımcılar olarak belirlendi. David Server ve Ray Miller da yapımcı olarak projede yer alacak.

Henüz kullanılmasa da Hiding In Time’ın film hakları, 2008 yılında Warner Bros tarafından satın alınmıştı.

*****

The Kitchen, Bu Sonbaharda Beyaz Perdede

Ollie Masters tarafından yazılan ve Ming Doyle tarafından resmedilen Vertigo Comics çizgi romanı The Kitchen, film uyarlamasıyla beyaz perdede yer alacak. 7 sayılık serinin film uyarlamasını Andrea Berloff yazıp yönetecek. Filmin başrollerini Tiffany Haddish ve Melissa McCarthy paylaşıyor. Filmin vizyon tarihi ise 20 Eylül 2019 olarak belirlendi.

*****

Hazır Olun, Roche Limit Dizisi Geliyor

SyFy, Image Comics çizgi romanı Roche Limit’in TV haklarını satın aldı. Hatta pilot bölümünü yazması için Orphan Black’te yapımcı olarak yer alan Will Pascoe’yla anlaştı.

“Zengin dünyası ve karakterlerine ek olarak Roche Limit hakkında gerçekten harika olan şey: serileştirilmiş, gizemli tür öykü anlatımının olduğu bir döneme, The Expanse hatta Stranger Things kadar uyum sağlayabilecek olması.” diyor dizinin yaratıcı ve yazarlarından Michael Moreci. “Buna ek olarak, insanoğlunun durumu ile ilgili karmaşık bir sorgulama seviyesine sahip, ki izleyicilerin bunu seveceğini düşünüyorum.”

*****

Mike Perkins Marvel’dan DC’ye Transfer Oluyor

Mike Perkins, Captain America, Deathlok, Iron Fist gibi çalışmalar da dahil olmak üzere 14 yıldır birlikte çalıştığı Marvel ile bağlarını kopardı. Artık DC ile çalışacak.

Perkins, Comicon ile yaptığı röportajda ayrılığın sebebini açıklamadı, ama yeni işiyle ilgili ne kadar heyecanlı olduğundan bahsetti: “Hala DC’nin Halkla İlişkiler Bölümünün duyurusunu bekliyorum. Ama yeni projelere dair uzuuun bir istek listem var. The Big Books’tan birkaç kısa hikaye DC ile ilk işim olacak. Eğer karakterlerin Who’s Who Encyclopedia sayfalarına bakarsanız ve rastgele bir sayfa açarsanız, eminim hangi karakterlerle uğraşmak istediğimi göreceksiniz. Listeleyecek olursak da Catwoman, Lois, Batman, Night Force, Superman, Green Lantern, Legion, Justice League veya Suicide Squad’den herhangi biri…bir saniye…sanırım herkesi saydım, değil mi!?!”

*****

Ahmed&Ward’un Black Bolt’u Sona Eriyor

Saladin Ahmed ve Christian Ward’un Black Bolt serisi, Black Bolt #12 ile 4 Nisan’da sona eriyor. Haberi Christian Ward Twitter hesabından duyurdu. 

“…Vee bitti. Biraz önce Black Bolt’un son sayfasını bitirdim ve yükledim. Black Bolt 12.sayısı, son sayımız bitti. Bu ekibi çizmeyi özleyeceğim.”

*****

Archie ve Riverdale Çetesi Bollywood Yolcusu 

Archie Comics, Archie Andrews ve Riverdale çetesine dayanan “Bollywood tarzı” bir film için Graphic India ile ortaklık kurdu. Ortak iki şirket isimleri henüz açıklanmamış yazarlarla birlikte, geçici olarak “Archie In Bollywood” başlığını taşıyan filmin senaryosu üzerinde çalışıyor.

Archie Comics’in 2.sezonuyla devam eden dizisi “Riverdale” de Hindistan’ın Colors Infinity kanalında yayınlanıyor.

 

 

 

Yorumlar