Pazar Kahvesi #106

( 12 Mart – 18 Mart )

70’lerin Wonder Woman’ı Walk of Fame’de

1970’li yılların dizisi Wonder Woman’da Diana Prince’i canlandıran ve şimdilerde de CW’nun Supergirl’ünde Olivia Marsdin olarak karşımıza çıkan Lynda Carter, 3 Nisan’da düzenlenecek olan bir törenle Hollywood Walk of Fame’de bir yıldızla onurlandırılacak.Yıldız, televizyon kategorisinde 6562 Hollywood Bulvarı’nda olacak.

Hollywood Ticaret Odası Başkanı ve CEO’su Leron Gubler, “Süper kahraman hayranları, TV’nin orijinal Wonder Woman’ı Lynda Carter’ı Hollywood Walk of Fame’de hak ettiği yıldızla görünce çok heyecanlanacak. Lynda’yı tarihi Walk of Fame’e eklemekten gurur duyuyoruz.” dedi.

*****

DeWanda Wise Yerine Lashana Lynch

Geçtiğimiz günlerde DeWanda Wise’ın Captain Marvel’daki rolünden ayrıldığı haberi duyurulmuştu. Sebebi ise oyuncunun Netflix’teki dizisinin çekim tarihleriyle Captain Marvel’ın çekim tarihlerinin uyuşmazlığı olarak gösterilmişti. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Wise’ın yeri, Lashana Lynch ile dolduruldu. Hangi karakteri canlandıracağına dair bir bilgi mevcut değil,  ancak fanların büyük çoğunluğunun aklından Monica Rambeau geçiyor.

  

Hatırlatma: Captain Marvel’ın ABD vizyon tarihi 8 Mart 2019.

*****

Infinity War Rekorlarla Geliyor

Avengers: Infinity War’un ön biletleri, cuma günü online bilet perakendecisi Fandango üzerinden satışa çıktı. Ve satışa çıktıktan sonraki 6 saat içinde de “ön satışlarda ilk 24 saat içinde en çok satan süper kahraman filmi” ünvanının yeni sahibi oldu. Bu ünvanın önceki sahipleri Batman v Superman: Dawn of Justice ve Black Panther’di.

Fandango ayrıca, bilet satışları sırasında 1.000’den fazla hayrana filmle ilgili bir anket sundu. Anket sonuçları aynen şu şekilde:

  • %97’si düzinelerce süper kahramanın tek bir filmde toplanıp birlikte çalışacağını görmeyi heyecanla bekliyor,
  • %94’ü Guardians ve Avengers gibi farklı serilerde yer alan kahramanların birbirleriyle nasıl tanışacağını merak ediyor,
  • %92’si Infinity War’u önceki tüm MCU filmlerinin doruk noktası olarak görüyor (kalan %8 ne düşünüyor acaba?),
  • %87’si diğer tüm MCU filmlerini izlemiş,
  • %60’ı Black Panther sayesinde Infinity War’u izlemek konusunda daha da heyecanlandıklarını söylüyor.

Hatırlatma: Avengers: Infinity War’un vizyon tarihi 27 Nisan 2018.

*****

Sabrina’nın Harvey’si Bulundu

Ross Lynch, Archie Comics çizgi romanı The Chilling Adventures of Sabrina’dan uyarlanacak olan Netflix dizisinde Harvey Kinkle rolünü oynayacak. Yeni dizinin Harvey’si şöyle tanımlanıyor: “Bu karanlık peri masalının cazibeli prensi, kömür madencisinin oğlu, hayalperest, ideal erkek, kötü güçlerin onu ve Sabrina’yı ayırmaya çalıştığından tamamen habersiz.”

*****

Black Panther Silinen Sahnelerinden İkisi Açığa Çıktı

Black Panther filminin editörü Michael Shawver, silinen sahnelerden ikisi hakkında açıklamalarda bulundu. The Wrap’e konuşan Shawver, ilk olarak favori silinen sahnesinden bahsetti. W’Kabe ve Okoye arasında geçen bir konuşmayı içeren sahneyi şöyle anlatıyor: “Şunu kolaylıkla söyleyebilirim ki, kesilen sahneler arasında en acı verici olan Danai Gurira[Okoye] ve Daniel Kaluuya[W’Kabe]’nın sahnesiydi. Sona doğru gelirken, her şey kötüleşmeye başlamış ve Killmonger kontrolü ele geçirmişken, seyircinin de ‘Şimdi ne yapacaklar? Wakanda’ya ne olacak?’ diye düşündüğü sırada geçen bir sahneleri vardı. İkisi de çok güçlü aktörler ve o sahne de çok katmanlı bir sahneydi. Biri general, diğeri de onun danışmanı olan iki sevgili… Acı verici bir sahneydi.”

Shawver’ın bahsettiği diğer sahnede ise T’Challa ve Zuri yer alıyor. “Chadwick Boseman ve Forest Whitaker’ın karakterlerinin ilişkilerini kuran bir sahne var. Kendinizi baba-oğul dinamiğine bağlamanızı sağlıyor. Böylece filmin ilerleyen sahnelerinde… o dinamiği daha çok hissediyorsunuz.”

*****

Agents of S.H.I.E.L.D’a Von Strucker Geliyor

Joey Defore, Agents of S.H.I.E.L.D’ın 30 Mart’ta yayınlanacak olan “Rise and Shine” isimli bölümünde genç Baron von Strucker olarak karşımıza çıkacak.

Captain America: Winter Soldier ve Avengers: Age of Ultron’da Thomas Kretschmann tarafından canlandırılan Von Strucker’dan, dizinin önceki sezonunda bahsedilmiş ama karakter hiç görülmemişti. Oğlu Werner von Strucker, dizinin birkaç bölümünde yer almıştı.

*****

Rosaline Carbone Luke Cage’in 2.Sezonunda

Annabella Sciorra, Luke Cage’in ikinci sezonunda Rosalie Carbone olarak karşımıza çıkacak. Karakter “bir gözle tehlikeli bir şehir suçlusu yeraltı güç oyuncusu ve Harlem’e doğru bir gündem” olarak tanımlanıyor.

Çizgi romanlarda Rosalie Carbone, bir mafya suç ailesinin lideri olan Julius Carbone’un kızı. Babasının ölümünün ardından işlerin başına geçti ve Punisher’ı hedef aldı. 1996 yılında Punisher #5’de eski bir arkadaşı tarafından öldürüldü.

Hatırlatma: Luke Cage’in 2.sezonu 22 Haziran’da Netflix’te yayınlanacak.

*****

Black Panther’in “Shaman”ı Venom’da

Sope Aluko, Sony’nin Venom filminde ismi henüz açıklanmayan bir karakteri canlandırmak üzere kadroya katıldı. Filmin başrol oyuncusu Tom Hardy, çekimlerini ocak ayı sonlarında tamamladığını söylemişti.  O nedenle Aluko’nun daha önceki çekimlere katılmış ancak kadro haberi duyurulmamış da olabilir, Aluko sadece yeniden çekimlere katılacak da olabilir. Kesin bir bilgi yok.

Sope Aluko kısa bir süre önce vizyona giren Black Panther filminde “Shaman” rolünde karşımıza çıkmıştı.

Hatırlatma: Venom, 5 Ekim’de vizyona girecek.

*****

Dizisi Başlamadan Okuyalım Diye: World of Krypton #1

DC Comics, 1987’de yayınlanan, John Byrne tarafındna yazılan ve Mike Mignola’nın çizdiği World of Krypton #1’in eşsiz bir baskısını yapıyor. Nedeni ise 21 Mart’ta Syfy’da başlayacak olan yeni dizisi Krypton’a bağlayabilmek. Çünkü dizinin yapımcıları, dizinin yapım sürecinde 1987’deki bu mini seriden esinlenildiğini açıklamışlardı.

World of Krypton #1 baskısı, 14 Mart’ta, katılımcı perakendecilere ücretsiz olarak gönderildi.

 

Yorumlar