Pazar Kahvesi #107

( 19 Mart – 25 Mart )

Buffy The Vampire Slayer Yeniden

Son zamanlarda ekranlara döndürülmesi konusunda Fox tarafından sık sık konuşulan projelerden biri Joss Whedon’ın Buffy the Vampire Slayer’ı. Fox’dan gelen açıklamaya göre ise bu konuda beklememiz gerek tek şey/kişi Joss Whedon.

Fox TV grubu başkanı Gary Newman, Kudüs’teki INTV Konferansı’nda konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çünkü kendi deyimiyle, bu konuyla ilgili açıklama yapmazsa binadan canlı olarak çıkamayacaktı. “Eğer arşivlerimize bakarsanız, Buffy muhtemelen geri getirmek için sahip olduğumuz en uygun proje. Bu konu son zamanlarda sıklıkla konuştuğumuz bir şey ve Joss Whedon, birlikte çalıştığımız en iyi içerik oluşturuculardan biri. Joss zamanın geldiğine karar verdiğinde, biz yapacağız. Joss zaman konusunda karar verene kadar, reboot gerçekleşmeyecek. Çünkü bu tür rebootlar söz konusu olduğunda çoğu zaman, projenin yaratıcısı bize geldi ve ‘Anlatmak istediğim başka bir hikayem daha var.’ dedi.”

*****

Black Panther’dan Yeni Rekor

Twitter, Black Panther’ın “hakkında en çok tweet atılan film” olduğunu açıkladı.

Black Panther, Star Wars: The Force Awakens’ı geçerek tüm zamanların en çok Twitter etkileşimi alan filmi oldu. En çok Twitter etkileşimi alan filmler listesinin üçüncü sırasında da Star Wars: The Last Jedi bulunuyor.

*****

Infinity War Gümbür Gümbür Geliyor

Avengers: Infinity War’un ikinci fragmanı ilk 24 saatte 179 milyon kez görüntülendi. Böylece, tüm zamanların en çok izlenen üçüncü fragmanı ve herhangi bir film için en çok görüntülenen ikinci fragmanı olmuş oldu.

İlk 24 saatte 230 milyon kez görüntülenmeyle tüm zamanların en çok izlenen fragmanı Avengers: Infinity War’un ilk fragmanıydı. Geçen yıl vizyona giren It ise, 197 milyon görüntüleme ile ikinci sırada yer alıyor.

Hatırlatma: Avengers: Infinity War’a 33 gün kaldı.

*****

Preacher 3.Sezonunda Yeni Yüzler Var

AMC’de yayınlanan Preacher, üçüncü sezonu için iki oyuncuyu kadrosuna kattı.

Adam Croasdell, 350 yıllık vampir bir aristokrat olan Eccarius’u canlandıracak. Prema Cruz ise ileri görüşlü bir iş kadını olan Madame Boyd’a hayat verecek.


*****

IMAX’ten Damarımıza Basan Video

IMAX, normal film salon ekranlarını ve IMAX ekranlarını yan yana kıyaslayan bir video yayınladı. Videoda da Avengers: Infinity War fragmanını kullandı. Videoya göre IMAX ekranları, normal sinema ekranlarına göre %26 daha geniş ekran görüntüsüne sahip.

*****

Suicide Squad’in Katana’sı The Boys’da

Amazon’un yeni dizisi The Boys, Suicide Squad’de Katana’yı canlandıran Karen Fukuhara’yı kadrsouna kattı.

Fukuhara’nın canlandıracağı karakter ise, vahşi bir Japon suikastçısı olan Female.

*****

Daredevil 3.Sezonunda FBI Da Var

Jay Ali, Daredevil’ın 3.sezon kadrosuna katıldı. Ali, bir çizgi romanlarda görmediğimiz bir FBI ajanı olan Rahul “Ray” Nadeem adlı bir karakter canlandıracak.

Haberi Jeff Loeb şu sözlerle duyurdu: “Jay’i yıldız kadromuza davet etmekten büyük heyecan duyuyoruz. Hikayesi ve sürükleyici performansı, Daredevil’ın üçüncü sezonunda hayranlarımızı büyüleyecek.”

 

Yorumlar