Yeni Arayışlar İçin #2 – Korku Çizgi Romanları

Okuyacak yeni çizgi romanlar mı arıyorsunuz? Öyleyse size kemiklerinizi dahi ürpertecek, Korku temalı 20 Çizgi Roman!

Afterlife with Archie

Yazar: Roberto Aguirre-Sacasa
Çizer: Francesco Francavilla
Yayıncı: Archie Horror
Konusu: Jughead’in köpeğinin başına gelen korkunç olaydan sonra onu yeniden hayata döndürmeye çalışan cadı Sabrina’nın yaptıkları yanlış gider ve büyük bir felaket çoğalmaya başlar. Riverdale’in dört bir yanı zombilerle dolarken Archie ve arkadaşları kan ve korku içinde hayatta kalmaya çalışacaklardır.

American Vampire

Yazar: Scott Snyder
Çizer: Rafael Albuquerque
Yayıncı: Vertigo
Konusu: Vampir evrimi diye bir şey de vardır. Her yeni ısırıkta, her yeni jenerasyonda doğan vampirlerin kendilerine özgü karakteristikleri vardır. Sadist bir kanun kaçağı olan Skinner Sweet Amerika’nın ilk vampiri olur ancak sonrasında kıtada bulunan diğer bütün vampirlere ve insanlara savaş açar. Yüzyıllarca sürecek bir hikaye başlar.

Babyteeth

Yazar: Donny Cates
Çizer: Garry Brown
Yayıncı: AfterShock Comics
Konusu: Sadie Ritter 16 yaşında, 9 aylık hamile bir genç kızdır. Bu kadar genç yaşta hamile kalması sıkıntılı olsa da ailesinin desteğiyle üstesinden gelecek gibidir. Ancak tek bir sorun vardır. Doğacak olan bebeği Deccal’dir ve insanoğlunun sonunu getirecek şeytani dünyayla bu dünya arasındaki bariyeri yıkacak kişidir. Onun dışında bir sorun yoktur.

Black Hole

Yazar: Charles Burns
Çizer: Charles Burns
Yayıncı: Fantagraphics
Konusu: Seattle’da, 1970lerde cinsel ilişki yoluyla bulaşan tuhaf bir salgın ortaya çıkar. Hastalık korkunç görüntülere de sebep olabilir, gizil de kalabilir ancak yakalandığı zaman geri dönüşü yoktur. Gerilim artmaya başlarken cinayetler başlar.

Chilling Adventures of Sabrina

Yazar: Roberto Aguirre-Sacasa
Çizer: Robert Hack
Yayıncı: Archie Horror
Konusu: Küçükken izlediğiniz sevimli cadı Sabrina’yı unutun. Sabrina’nın gerçek hayatını şimdi göreceksiniz. 16. yaş gününe geldiğinde Sabrina’nın korkunç cadı halaları onu bol kanlı cadılığa geçiş ritüeline hazırlamaya başlarlar ancak şehre gelen Madame Satan’ın Sabrina için çok daha korkunç planları vardır.

Clean Room

Yazar: Gail Simone
Çizer: Jon Davis-Hunt
Yayıncı: Vertigo
Konusu: Gazeteci Chloe Pierce’ın nişanlısı Philip, Astrid Mueller ismindeki kişisel gelişim uzmanının kitabını okuduktan 3 ay sonra kafasını uçurdu ve buna sebep olan, kitaptaki bir şeydi. Şimdi Chloe, Philip’in intiharının ardındaki sebebi ortaya çıkarmak için Mueller’ın tarikatına sızıp en derin korkuların ortaya çıktığı “Clean Room” denen yeri arayacaktır.

Crossed

Yazar: Garth Ennis
Çizer: Jacen Burrows
Yayıncı: Avatar Press
Konusu: Dünya artık cani, sadist, manyakların elindedir. Kurtulan bir avuç insan Amerika’dan geri kalanında seyahat etmeye çalışırken insanlıklarından geriye kalanı da korumaya çabalarlar. Tek ortak noktaları, bu yepyeni korkunç dünyada sağ kalma dürtüleridir. Ancak kendileri de canavarlara dönüşmeden daha ne kadar gidebileceklerdir?

Fatale

Yazar: Ed Brubaker
Çizer: Sean Phillips
Yayıncı: Image Comics
Konusu: 2012 yılında bir muhabirin yolu onu karanlık bir yola sokacak bir sırrı öğrenmeye iter: 1935 yılından beri kaçan çekici bir kadın, ölümsüz bir şeytan olan bir mafya babası ve bu ikisi arasında onlarca yıl boyunca süregelen korkunç savaşın ortasında kalan yapayalnız bir adam.

From Hell

Yazar: Alan Moore
Çizer: Eddie Campbell
Yayıncı: Top Shelf
Konusu: Tarihin belki de en ünlü katili Karındeşen Jack’in, işlediği cinayetlerin ve işin içinden çıkamayan Scotland Yard dedektiflerinin yaşadıkları zorlukların öyküsü.

 

Hack/Slash

Yazar: Tim Seeley
Çizer: Kevin Mellon ve Ryan Ottley
Yayıncı: Image Comics
Konusu: Ünlü Slasher Lunch Lady’nin kızı Cassie, canavar ortağı Vlad ile Slasherları yakalayıp ne şekilde olurlarsa olsunlar yok etmek için uzun bir yolculuğa çıkar. Ancak Cassie’nin dişine göre bir rakip henüz çıkmamıştır. Sonunda bir kasabaya terör estiren, diğer Slasher’ları ağzı süt kokan bebeklere çevirecek kudrette bir canavarla karşılaşırlar.

Harrow County

Yazar: Cullen Bunn
Çizer: Tyler Crook
Yayıncı: Dark Horse Comics
Konusu: Emmy, yaşadığı evin çevresindeki ormanın hayaletler, zombiler ve cinlerle dolu olduğunu her zaman biliyordu. Ancak onsekizinci yaş gününü kutlamasının arefesinde, kendisinin bu yaratılarla ve toprağın bizzat kendisiyle, hayal edemeyeceği ölçüde bağlantılı olduğunu öğreneceğinden haberi yoktu.

Jughead the Hunger

Yazar: Frank Tieri
Çizer: Michael Walsh
Yayıncı: Archie Horror
Konusu: Jughead Jones bugün kendisini pek iyi hissetmiyor. Jughead’in iştahı her zaman herkesi şaşırtacak derecede fazlaydı. Ancak bu sefer iştahının kaynağı daha kötücül bir yerden geliyor desek? Riverdale’de cinayetler art arda başlayınca Jughead ve ailesinin karanlık geçmişi de gün yüzüne çıkacak. Sitedeki incelememiz için buraya tıklayın.

Locke and Key

Yazar: Joe Hill
Çizer: Gabriel Rodríguez
Yayıncı: IDW Publishing
Konusu: Locke ailesi bir kayıp vermiştir ve aile cenaze sonrası toparlanmaya başladığında yaşadıkları evin bazı tuhaf özellikleri olduğunu fark etmeye başlarlar. Evdeki birçok kapı aslında farklı yerlere açılmakta ve buldukları anahtarlar bambaşka olasılıklara sebep olmaktadır. Ve evin bahçesindeki kuyuda yaşayan birisi bulunmaktadır.

Outcast

Yazar: Robert Kirkman
Çizer: Paul Azaceta
Yayıncı: Image Comics
Konusu: Kyle Barnes tüm hayatı boyunca şeytanlar tarafından ele geçirilmiş bir gençti ve şimdi cevaplara ihtiyacı var. Ancak öğreneceği şeyleri bulma yolunda ilerlerken ortaya çıkacak şeyler bildiğimiz Dünya’nın sonunu getirebilecek tarzda şeylerdir. Sitedeki incelememiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Preacher

Yazar: Garth Ennis
Çizer: Steve Dillon
Yayıncı: Vertigo
Konusu: Jesse Custer küçük bir kasaba rahibiydi ve yavaş yavaş inancını kaybediyordu… ta ki yarı melek, yarı şeytan bir yaratık olan Genesis onunla birleşene dek. Eski sevgilisi Tulip ve İrlandalı alkolik bir vampir olan Cassidy ile birlikte Vaiz Jesse, Tanrı’yı bulmak için bir  yolculuğa çıkacaktı. Sitedeki incelememiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Shadows on the Grave

Yazar: Richard Corben
Çizer: Richard Corben
Yayıncı: Dark Horse Comics
Konusu: Tek bir öyküden çok, bir hikaye toplaması bu seri. Hepsi kısa öykülerden oluşan sayılardan kimisi Edgar Allen Poe tadında gotik hikayeler anlatırken, kimisi de Alacakaranlık Kuşağı tadında ürkütücü noktalara girmekten çekinmiyor. Richard Corben’in unutulmaz karakterleri de bu serinin aktörlerinden.

Southern Cross

Yazar: Becky Cloonan
Çizer: Andy Belange
Yayıncı: Image Comics
Konusu: Alex Braith ölen kardeşinin izlerini takip ederek cinayetinin doğasını çözmeye çalışıyor. Ancak sorular git gide artmaya başlar. Kız kardeşi nasıl öldü? Çalışma arkadaşları nasıl ortadan kayboldu? Koridorun sonundaki tuhaf yaratık kim? Ve neden sürekli izlendiği hissine kapılıp duruyor? Geçmişin hayaletleri bir yerlerde Alex’i bekliyor.

The Black Monday Murders

Yazar: Jonathan Hickman
Çizer: Tomm Coker
Yayıncı: Image Comics
Konusu: Okült dünya aslında gözlerinizin önünde. Tüm toplumu kontrol eden bankacılık sistemi, Rus oligarkların, Siyahi papaların, büyülü Amerikan aristokratlarının ve Uluslararası Para Fonu’nun kiralık katillerinin, hepimizi olduğumuz yerde tutmak için verdikleri mücadelenin, kirli paranın güce sahip olduğunu anlatan bir seri bu.

The Wake

Yazar: Scott Snyder
Çizer: Sean Murphy
Yayıncı: Vertigo
Konusu: Deniz biyologu Lee Archer’a hükumet tarafından yeni bir tehdit için yardım talebi geldiğinde reddetme şansı olmadığını anlar ve kutuplarda, gizli, su altındaki bir petrol rafinerisinde bilim adamlarının büyük bir keşfin eşiğinde olduklarını öğrenir. Ne yazık ki her felaket öyküsü gibi bu sefer de işler korkunç bir yola kıvrılmak üzeredir.

Wytches

Yazar: Scott Snyder
Çizer: Jock
Yayıncı: Image Comics
Konusu: Cadılar hakkında ne biliyorsanız unutun. Aslında daha karanlık ve çok daha korkutucular. Rooks ailesi yaşadıkları travmayı atlatmak için başka bir kasabaya taşındığında, kasabanın dibindeki ormanlıkta kendilerini bekleyen hakiki canavarlardan habersizlerdi. Ancak ağaçların içinden dahi izleniyorlardı.

Yorumlar