DC Dünyasında Neler Oluyor? – Mart 2018

DC universe rebirth ile ilgili görsel sonucu

Çizgi roman evrenlerinde olaylar hep çok karışık, bazı hikayeler ciddi uzun sürelerde çözümleniyor. Bazı serileri takip edebiliyoruz, bazılarını edemiyoruz. Özellikle bizim ülkemizde yüksek fiyatların ya da sayıların geç çevrilmesi de bir engel. O yüzden aklımıza her ay başında bir önceki ay, çizgi romanlarda neler yaşandığını tek bir yazıda toplamak geldi.

İlgili resim

1- Bizarro ve ailesiyle tanışın!

Superman #42’de başlayan Bizarroverse hikayesiyle beraber Bizarro’nun sevgi dolu (!) ailesiyle tanışmış olduk. Jon ile arkadaşının eğlenirken gittiği bu evrende Bizarro evlenip bir yuva ve çocuk sahibi olmuş. Hatta oğlunun adı Boyzarro. Jon ile arkadaşının bu evreni ziyaret ederken fark etmeden yanlarında Boyzarro’yu da getirmeleriyle beraber işer kızışıyor…

batman rebirth #42 ile ilgili görsel sonucu

2- Ivy hiç olmadığı kadar güçlü!

Batman serisinde artık Poison Ivy hiç olmadığı kadar güçlü. Hatta bütün kahramanları, kötüleri, aklınıza gelecek canlı olan her şeyi yönetebilecek kadar güçlü birinden bahsediyoruz. Batman ve Catwoman’a karşı istediği herkesi kullanabilen Poison Ivy’yi bu sefer karakterlerimiz hiç olmadığı kadar zor bir şekilde durdurmaya çalışacak.

İlgili resim

3- Barry’nin yeni ittifakı

Flash serisinde Grood yeni hedefi olarak Barry ve ailesini seçti. Bir yandan Central City ile bir yandan da Grodd ile uğraşan Barry ise çareyi beklenmedik bir müttefikte gördü. Serinin 42. sayısında olaylar çözüldü ve sakinlik sağlandı.

hal jordan and the green lantern rebirth #40 ile ilgili görsel sonucu

4- Green Lantern Corps Zod’a karşı!

Hal Jordan & The Green Lantern Corps serisinde Green Lantern Corps Hal Jordan’ı serbest bırakması için Zod ve halkına savaş açtı. Hal’ı kurtarmak için onun yüzüğünü takan Kyle için işler pek iyi gitmedi. Yüzüğün içindeki ezici güç yüzünden kontrolü sağlayamayan Kyle, işler daha da çığırından çıkmadan Zod’u engellemek istiyor.

aquaman rebirth #34 ile ilgili görsel sonucu

5- Rath’ın kökeni

Aquaman serisinin 34. sayısında Aquaman’e karşı tahtı kaybeden ancak uzun zamandır kullanılmayan bir büyüyü ortaya çıkararak tekrar sorun çıkartan Rath’ın gizli kökenine iniliyor. Kendisini kral olarak adlandıran bu kötü adamın geçmişte başından neler geçmiş, nasıl bu hale gelmiş hepsi detaylarıyla 34. sayıda.

super sons rebirth #13 ile ilgili görsel sonucu

6- Talia al Ghul Damian’ın hayatına geri döndü!

Super Sons #13 ile beraber Damian’ın annesi Talia tekrardan onunla iletişime geçti. Damian’ı kötü yola sokmak niyetinde olan Talia yüzünden Damian, Superboy ile kendi annesi arasında bir seçim yapmak zorunda. Hangi tarafı seçerse seçsin, Jon ile arasındaki bağ çoktan zayıfladı bile…

teen titans rebirth #18 ile ilgili görsel sonucu

7- Beast Boy tehlikeli sularda

Robin’in yeni cinayet soruşturması olan Nevrland geldiğinden beri içine bir kuşku düşen Beast Boy kendisine hakim olamaz ve Nevrland’i takip etmeye, araştırmaya başlar. Arkadaşlarına Nevrland’in gerçek yüzünü kanıtlamaya çalışan karakterimiz aslında sandığından daha büyük bir tehlike içerisindedir.

Mother Panic – Gotham A.D. #1 ile ilgili görsel sonucu

8- Gotham’ı daha önce hiç böyle görmediniz (Tamam muhtemelen gördünüz)

Milk Wars’un ardından çıkan Mother Panic – Gotham A.D sayısı günümüzün tam 10 yıl sonrasında geçiyor. Batman’siz bir Gotham. Collective tarafından devralınan şehir,  Gala ve ikisi tarafından yönetilmektedir.

Yorumlar