Marvel’ın Infinity Countdown’dan Sonraki Hamlesi “Infinity War: Prime”

 

Yakın zamanda çıkaracağı filmlere göre yeni çizgi roman serileri çıkaran Marvel, Infinity War‘un gündemde olması sebebiyle ve aynı zamanda bir reklam stratejisi olarak, direkt sonsuzluk taşlarını ilgilendiren bir seriyi yayınlamaya başlamıştı: Infinity Countdown.

Serininşu ana kadar iki tane hazırlık niteliğinde one-shot’ı yayınlandı. Bunlar Infinity Countdown: Adam Warlock ve Infinity Countdown: Prime. Yayınlanan ilk sayıda Adam Warlock’un nerede olduğu anlatılırken, yayınlanan ikinci sayıda ise sonsuzluk taşlarının nerede olduğu anlatıldı. Henüz daha ana sayıları yayınlanmayan bu 5 sayılık mini-seri, içerisinde önemli karakterleri ve bütün evreni etkileyebilecek olayları barındırıyor. Ancak Marvel’ın bu seriden sonra da sonsuzluk taşlarıyla işi henüz bitmiş olmayacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, Infinity Countdown serisinin sonlanmasıyla beraber bu sefer Infinity Wars patlak verecek. Infinity Countdown’un sonrasında gerçekleşecek olayları konu aldığı için önce onu okumanızı tavsiye ediyoruz. Hatta Marvel’ın sadece bununla da kalmayıp, Infinity Wars’tan sonra çok daha büyük bir event çıkaracağı söylentileri var.

Infinity Wars görseli:

Serinin paylaşılan tanıtım görselinde Adam Warlock, Doctor Strange, Gamora, Captain Marvel, Star-Lord, Thanos ve Loki karakterlerini görüyoruz. Arkada ise gözleri/gözlükleri sonsuzluk işaretinden oluşan kukuletalı biri var. Seri hakkında bilinenler bu kadar. Daha detaylı açıklamaların 6-8 Nisan arasında gerçekleşecek olan C2E2 fuarında yapılacağının sözünü verdi Marvel. Detaylar gelince bize bi’ uğrarsınız.

Yorumlar