Marvel’ın yeni fikri; Eternals filmi

Marvel Sinematik Evreni adına bizim bildiğimiz dönem Infinity War ile sona eriyor. Kevin Feige’nin de söylediği gibi Infinity War, geçmiş 10 yılın finali olacak. Bundan sonra MCU’yu Infinity War öncesi ve Infinity War sonrası olarak ele alacağız.

Bu 10 yılda çıkartılan her film Infinity War’a yol yapmak içindi. Solo filmleri Captain America, Iron Man ve Thor ile sınırlı tutup, kozmik kısmı Guardians ile keşfedip, Doctor Strange, Ant-Man ve Black Panther’ı da hem Infinity War’a dahil edip, hem de Infinity War’dan sonraki yeni Avengers üyeleri olarak evrene yerleştirme niyetindeydiler. Çok istediğimiz Black Widow filminin de taa 2020’de çıkmasının sebebi bu bence. Scarlett Johansson 10 yıl önce kaptı bu rolü, solo filmin 10 yıl sonra çıkmasının bi’ sebebi olmalı.

O yüzden Infinity War sonrası kafalar daha rahat. Alışılmadık karakterler, daha riskli filmler görebiliriz. Bu durumun ilk adımının haberini Bleeding Cool verdi. Marvel Studios’da plan MCU’nun kozmik kısmına biraz daha derinleştirecek Eternals filmi yapmakmış. Hatta senaryo için yazarlarla konuşmaya başlamışlar ve resmi açıklamanın da çok yakında yapılması bekleniyormuş. Avengers 4’ün gerçek adıyla birlikte Eternals duyurusunun da SDCC 2018’de gelmesi mantıklı.

“Eternals kim abi?” derseniz de, kozmik varlıklar tarafından üzerlerinde deney yapılıp yaşam süreleri uzatılıp güçleri arttırılan insanlar. Çizgi romanlarda Eternals’ı yaratanlara Celestials deniyor. Guardians 2’de Kurt Russell’ın canlandırdığı Ego da bir Celestial’dı. Eğer haber doğruysa, Marvel tohumları atmaya başlamış bile.

Yorumlar