Pazar Kahvesi #108

( 26 Mart – 1 Nisan )

Hulu’dan Locke & Key’e Onay Çıkmadı

2017 yılında Hulu tarafından pilot bölümü siparişi edilen IDW Entertaintment çizgi romanı Locke & Key, Hulu’dan onayı alamadı. IDW Entertaintment, yapımcı Carlton Cuse ve pilot bölümün yönetmeni Andy Muschietti, projeyi devam ettirebilmek için diğer potansiyel yayıncılarla görüşmelerde bulunuyorlar.

Bu Locke & Key uyarlamalarının onay alamadığı ilk seferde de değil. 2011 yılında Fox da pilot bölüm için sipariş vermiş, ancak diziye onay çıkmamıştı. Sonrasında Locke & Key’in hakları Universal Film’e geçmiş, onlar bu hakları hiç kullanmayınca Hulu bir girişimde bulunmuştu.

*****

Cloak & Dagger Avrupa’da Amazon’dan İzlenebilecek

Haftalardır ara ara haberlerimize konu olan Marvel’ın yeni dizisi Cloak & Dagger, 7 Haziran’da Amerika Birleşik Devletleri’nde, Freeform kanalında yayın hayatına başlayacak. Denizaşırı ülkelerdeki fanların boynu bükük kalmasın diye, Amazon devreye girip bir antlaşma imzaladı. Dizi 7 Haziran’da ABD’de yayınlandıktan sonra 8 Haziran’da Amazon’un yayın yaptığı Avrupa ülkelerinden de izlenebilecek. Buna göre Birleşik Krallık, İrlanda, Almanya, Avusturya, İsviçre, Fransa ve İtalya’daki Amazon Prime sahipleri sevinebilirler. Bizim yine boynumuz bükük.

*****

Sanıyoruz Ki Shatterstar’ı Bulduk

Marvel-Netflix ortaklığının ürünlerinden Iron Fist’te Zhou Cheng’i canlandıran Lewis Tan, Deadpool’un devam filmindeki X-Force üyesi olduğunu doğruladı. Instagram hesabından aşağıdaki fotoğrafı paylaşan Tan açıklamasına “Tanıdık birini gördünüz mü?” yazarak bi’ anlamda Shatterstar’ı canlandırdığını duyurmuş oldu. Çünkü fotoğraftakiler soldan sağa Domino (Zazie Beetz), henüz bilinmeyen rolüyle Bill Skarsgård, Deadpool (Ryan Reynolds), Shatterstar ve Bedlam (Terry Crews).

*****

The Death of Superman’in Kadrosu Hemen Hemen Hazır

DC’nin bir sonraki animasyon filmi The Death of Superman, TV Insider’ın haberine göre seslendirme kadrosuna birçok isim ekledi. Şu ana kadar belirtilen oyuncular ve seslendirecekleri karakterler şu şekilde: Rosario Dawson (Wonder Woman), Nathan Fillion (Green Lantern), Christopher Gorham (The Flash), Matt Lanter (Aquaman), Shemar Moore (Cyborg) ve Jason O’Mara (Batman).

The Death of Superman’in bu yaz dijital platformlarda ve Blu-Ray’da yayınlanması bekleniyor. Devam filmi Reign of the Superman ise 2019’da yayınlanacak.

*****

Speedy, Star City’den Ayrılıyor

Willa Holland, CW’un 6 sezondur devam eden dizisi Arrow’dan ayrılıyor. Thea “Speedy” Queen’i canlandıran Holland, dizinin orijinal oyuncularından biri olup 2012’den beri düzenli olarak görünmekteydi. Dizinin yapımcılarından Marc Guggenheim, Holland’ın ayrılışının oyuncunun kendi kararı olduğunu söyledi.

*****

Doctor Doom Sıradan Bir Süper Kahraman Filmi Olmayabilir

Legion ve Fargo’nun yapımcılarından Noah Hawley, 20th Century Fox için bir solo Doctor Doom filmi üzerinde çalışıyor ve Captain America: Winter Soldier’ın vizyonundan etkilendiğini söylüyor. Hawley süper kahraman filmlerinin kalıplarından sıyrılıp yeni film türleriyle karıştırılması gerektiğini düşünüyor.

Açıklamasında da şöyle diyor: “Legion’da olduğu gibi, süper kahraman türünün belli başlı kalıplarda filmlere sahip olduğunu düşünüyorum, ama bu türle başka neler yapabileceğimizi de düşünmek gerek. Winter Soldier’ın yaptığı gerçekten iyi bir şeydi, bir süper kahraman filminden bir Soğuk Savaş filmi çıkardı. Aklımdaki bundan farklı, ama fikir olarak aynı. Doom’un karakteriyle ilgili benim için ilginç olan şey, bir Doğu Avrupa ülkesinin kralı olması. Peki buradan politik bir gerilim filmi çıkarabilir miyiz? Bu konuda çok fazla şey söylemek istemiyorum, ama farklı türleri tek bir filmde toplamak istiyorum. Temelde ‘O bir kahraman mı? O bir kötü adam mı? Gerçekten ne istiyor?’ sorularını sorabileceğimiz bir film istiyoruz.”

 

 

Yorumlar