Pazar Kahvesi #109

( 2 – 8 Nisan )

Suudi Arabistan’da 35 Yıl Sonra Bir İlk

Vizyona girdiği andan itibaren çok konuşulan, birçok ilke imza atan Marvel’ın son filmi Black Panther, bir ilkle daha karşımızda. Film, Suudi Arabistan’da 1983’ten beri süren sinema yasağının geçtiğimiz aralık ayında kaldırılmasının ardından, ülkede gösterime giren ilk film olacak. İlk olarak 18 Nisan’da 620 kişilik bir konser salonunda gösterilecek. 5 gün gösterimde kalmasının ardından 27 Nisan’da yerini Avengers: Infinity War’a bırakacak.

*****

The Chilling Adventures of Sabrina’dan İlk Görsel Düştü

Haftalardır yayınlanacağı kanal/platform konusundaki değişiklikleri, kadrodaki yeni isimleri, olası yayın tarihini yazdığımız Netflix’in yeni dizisi The Chilling Adventures of Sabrina’nın çekimleri nihayet başladı ve ilk görsel düştü. Archie Comics Yaratıcı Şefi Roberto Aguirre-Sacasa’nın Twitter hesabından paylaştığı Harvey ve Sabrina görseli, hemen aşağıda.

******

Red Sonja Senaristini Buldu

İlk olarak 1934 yılında Robert E.Howard’ın “The Shadow of the Vulture” isimli kısa hikayesiyle tanıştığımız Red Sonja, 1973 yılında Marvel Comics bünyesinde yazar Roy Thomas ve çizer Barry Windsor Smith tarafından, Howard’ın hikayesi baz alınarak okuyucuyla buluşturulmuştu. Millenium Films’in atağıyla Red Sonja, beyaz perdeye geliyor. Bu ikonik karakterin hikayesini ise X-Men: First Class’ın senaristlerinden Ashley Edward Miller kaleme alacak.

Miller’ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde: “Robert E. Howard’ın Sonja’nın zekasını, vahşiliğini ve korkusuzluğunu katarak yarattığı Hyborean dünyasını uyarlamak oldukça heyecan verici bir fırsat. İnsanların Sonja’yı benim sevdiğim şekilde sevmelerini istiyorum ve sinema salonlarını Sonja’nın neden bu kadar popüler ve baki olduğunu anlamış olarak terk etmelerini istiyorum. Sonja bir ikon.”

Söylentilere göre Millenium Films’in Red Sonja film planları, Wonder Woman’ın kazandığı başarılar sonrasında somutluk kazanmış.

******

FX, Y: The Last Man İçin Siparişini Verdi

FX, Brian K. Vaughan ve Pia Guerra’nın Y: The Last Man çizgi romanından uyarlanacak bir dizi için pilot bölümü sipariş etti. FX iki yıldır bu proje üzerinde çalışıyor.

2002’de Vertigo tarafından basılan çizgi roman Y: The Last Man, evcil maymunu hariç Dünya üzerindeki tüm erkek memelilerin yok oluşunu izleyen yaşayan, son erkek Yorick’in hikayesini anlatıyor.

*****

Wonder Woman 2 IMAX Formatında Çekilecek

DCEU filmlerinin birçoğu IMAX seçeneğiyle vizyona girmesine rağmen, aslında sadece Batman V Superman: Dawn of Justice bu formatta çekilmişti. Görünen o ki Patty Jenkins,  IMAX iş birliğiyle bunu değiştirmeye karar vermiş. IMAX cephesinden gelen duyuruya göre Wonder Woman 2’nin “seçili sekansları”, IMAX geniş formatlı kameralarıyla çekilecek. Haberi duyuran IMAX CEO’su Greg Foster’ın açıklaması şöyle: “2019’un ikinci yarısında vizyona girecek olan Wonder Woman 2’nin seçili sekanslarında IMAX film kameralarıyla çekim yapılacağını duyurmaktan çok memnunum. IMAX’in böyle bir filmin parçası olarak seçilmesi konusunda büyük bir heyecan duyuyoruz.”

*****

The Boys’un Lideri Karl Urban Oldu

Thor: Ragnarok’ta Skurge, Star Trek’te Bones ve Lord of the Rings serisinde Eomer(“…to the King!”) olarak izlediğimiz Karl Urban, The Boys’un lideri Billy Butcher’ı canlandırmak üzere dizinin kadrosuna katıldı.

Çizgi romanlarda Billy, sapına kadar tipik bir Garth Ennis karakteri. Vahşi, bilgiçlik taslayan kişiliğinin yanı sıra, iri yarı vücuduna ve insanı dehşete düşüren tavırlarına oldukça uygun bir şekilde pis ağızlı biri.

 

Yorumlar