Pazar Kahvesi #111

( 16 – 22 Nisan )

Suicide Squad 2‘nin Çekimleri Ertelendi

Suicide Squad 2’nin çekimleri, Harley Quinn spinoff’u Birds of Prey’e odaklanmak için ertelendi. Geçtiğimiz ay başlaması gereken filmin çekimleri 2019’da başlayacak. Bu da Suicide Squad 2’nin 2020’den önce vizyona girmeyeceği anlamına geliyor. Birds of Prey’in çekimleri ise Margot Robbie’nin[Harley Quinn] gelecek filmi Once Upon a Time in Hollywood’un çekimleri bittikten sonra başlayacak.

*****

Spider-Gwen’in Hikayesi Temmuzda Sonlanıyor

Yazar Jason Latour ve çizer Robbi Rodriguez’in Spider-Gwen serisi #34 ile sona eriyor. Twitter hesabından haberi doğrulayan Latour, basın açıklamasında şunları söyledi: “Tüm söyleyebileceğim bu sürecin inanılmaz bir yolculuk olduğu. Gwen Stacy hayatlarımızı sonsuza dek değiştirdi ve şimdi bize son bir armağan veriyor: hikâyesini hep niyetlendiğimiz şekilde tamamlama şansı.” 

Latour ve Rodriguez’in ayrılışının ardından Spider-Gwen serisinin devam edeceğine dair Marvel’dan herhangi bir sinyal yok. Ancak karakter, yeni adıyla Ghost Spider, her halükârda Marvel Rising’de yer alacak.

Spider-Gwen #34, 18 Temmuz’da satışa çıkacak.

*****

Ant-Man and the Wasp’da Bizi Neler Bekliyor?

Marvel’ın Avengers: Infinity War’dan sonraki ilk filmi Ant-Man and the Wasp’ın karakterlerine ve filme dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Filmin ekibi ve kadrosunun Entertainment Weekly ile yaptığı röportajda konuşan yönetmen Peyton Reed, filmin “ana kötüsü” olarak açıklanan gizemli Ghost ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Ghost karakteri erkek, kadın, her şey olabilirdi, bu yüzden karakteri bir kadının[Hannah John-Kamen] canlandırması daha ilginç geldi. Ghost’un temel gücü, katı maddelerin içinden geçebilmesini sağlayan ‘faz’ yeteneğidir. Bu aşamalı yeteneğin her türlü garip versiyonuna sahip, bu da Ant-Man ve Wasp’in başa çıkmakta oldukça zorlanacağı bir durum. ”

İkilinin filmde uğraşacakları tek sorun bu değil elbette. “Düşük seviyeli bir suçlu” olarak nitelendirilen Sonny Burch (Walton Goggins) da belli ki yollarına taş koyacak. Neyse ki, Hank Pym’ın eski bir meslektaşı olan Bill Foster[Laurence Fishburne] onlara bu konuda yardımcı olacak.

Bir de Hope Van Dyne’ın annesi, orijinal Wasp Janet Van Dyne’ın, yıllardır atomaltı Quantum Realm’de hapsolması meselesi var. Hope Van Dyne’ı canlandıran Evangeline Lilly meseleyi kısaca özetliyor: “Scott, ilk filmde Quantum Realm’e girdi ve geri döndü, bu da imkansız olduğunu düşündükleri bir şeydi. Bu yüzden sonrasında şu soru ortaya çıktı: Janet de geri dönebilir mi? Film boyunca karakterim Quantum Realm’e girip onu geri getirmenin bir yolunu bulmaya çalıştı.” 

Hatırlatma: Ant-Man and the Wasp 6 Temmuz’da vizyona girecek.

*****

Eski Wonder Woman Yeni Wonder Woman Filminde Olabilir

70’lerde Wonder Woman TV dizisinde Diana Prince’i canlandıran aktris Lynda Carter, Wonder Woman 2’de karşımıza çıkabilir. NBC Today’e konuşan Carter, filmde rol alma ihtimaliyle ilgili filmin yönetmeni Patty Jenkins’le konuştuğunu söylüyor ve ekliyor: “Olay biraz da Warner Bors’un elinde, tabii eğer para harcamak isterlerse…”

Hatırlatma: Wonder Woman 2’nin, 13 Aralık 2019’da sinemalarda olması planlanıyor.

*****

Deadpool 2 Gümbür Gümbür Geliyor

Deadpool 2, Fandango’nun 18 yıllık tarihindeki R-rated filmlerin ön satışlarında, rekorun sahibi Fifty Shades of Grey’e geçmeye çok yakın. Amerika’nın en büyük ikinci sinema zinciri Regal Cinemas da filmin ön satışlarının Regal Cinemas rekorunu kırdığını açıkladı. Ülkenin en büyük sinema zinciri AMC ve üçüncü büyük sinema zinciri Cinemark Theatres’ın henüz ön satışları açıklamadığını düşünürsek, Deadpool 2 tahmin edildiği gibi $242 milyon ile açılış yapabilir. Zira film hâlihazırda Avengers: Infinity War ve Black Panther’ın ardından, 2018 ön satışlarında en çok bilet satan üçüncü film oldu.

 

Yorumlar