Pazar Kahvesi #112

( 23 – 29 Nisan )

Amazon’dan İki Yeni Uyarlama Geliyor

Amazon, Image Comics’in iki serisi East of West ve Transhuman’ın TV haklarını satın aldı. Jonathan Hickman tarafından yazılan ve sırasıyla J.M. Ringuet ve Nick Dragotta tarafından çizilen iki seri, Robert Kirkman’ın kurduğu Skybound Entertainment ve Amazon ortaklığında uyarlanacak. Kirkman iki uyarlamada da baş yapımcı olarak yer alacak. East of West uyarlamasını yine Jonathan Nickman yazarken, Skybound Transhuman için dışarıdan bir yazar arıyor.

Yazar Jonathan Nickman oldukça heyecanlı. Şöyle diyor kendileri: “Nick, J.M. ve ben Skybound ve Amazon ile çalışacağımız için çok heyecanlıyız. Her projede kendimizi daha güçlü hissediyoruz ve iki şirkete de bizi bu kadar hoş karşıladıkları için minnettarız. Çalışmayı dört gözle bekliyoruz ve umarım bunun altından iyi bir şekilde kalkarız.”

*****

Ross Butler Shazam!’da

Archie Comics TV uyarlaması Riverdale’in ilk sezonunda Reggie Mantle’ı canlandıran Ross Butler, henüz bilinmeyen bir rolle Shazam! filminin kadrosuna katıldı.

Şu sıralar Toronto’da süren Shazam! çekimlerinin mayıs ayının ortasına kadar sürmesi planlanıyor.

Hatırlatma: Shazam! 5 Nisan 2019’da vizyona girecek.

*****

Disney, Marvel’dan Yeni One-Shot’lar İstiyor

Hatırlayanlarınız ve hatta izleyenleriniz muhakkak vardır, 2011-2014 arasında Marvel, ‘one-shots’ adıyla filmlerde açıklanmayan veya çok kısa değinilen meseleleri daha detaylı anlatan bir dizi kısa film yayınlıyordu. 2014’teki son Marvel one-shot’ı olan “All Hail the King”ten (Iron Man 3) sonra, stüdyo “Team Thor” ve “Team Darryl” (Thor: Ragnarok) isimli iki kısa film daha yayınladı. Ancak görülen o ki, bunlar Disney için yeterli olmamış. Daha fazla one-shot için Marvel’dan programlarını yeniden düzenlemesini istiyormuş Disney. Bu isteğin gerçekleşememesinin nedenini ise, Marvel Studios’un eş başkanı ve film yapımcısı olan Louis D’Esposito(ki kendisi Item 47 ve Ajan Carter da olmak üzere birkaç kısa filmin yönetmenidir) şöyle anlatıyor:

“Çok meşgulüz. Disney yapalım istiyor, biz de yapmak istiyoruz. Onlara da sürekli ‘Bir sonraki filmde yapacağım.’ diyorum ama sözümü hep bozuyorum.”

*****

The Kitchen’da Yeni Bir İsim Var

Ollie Masters ve Ming Doyle’ın Vertigo imzalı serisi The Kitchen’ın sinemaya uyarlandığını hatırlarsınız. Melissa McCarthy, Tiffany Haddish, Elisabeth Moss, Domhnall Gleeson, Margo Martindale ve Brian d’Arcy James’ten oluşan dizinin kadrosuna yeni bir isim katıldı: Alicia Coppola.

Coppola Bill Camp’in canlandırdığı çete liderinin eşini, Maria Coretti’yi canlandıracak.

20 Eylül 2019’da izleyiciyle buluşması planlanan The Kitchen, İrlandalı gangsterların eşlerinin, kocaları hapse girdikten sonra işleri devralmalarını konu ediniyor.

*****

Iron-Spider, Spider-Man Oyununda

Spider-Man’in Avengers: Infinity War’daki “Iron-Spider” zırhı, 7 Eylül’de çıkacak olan Playstation 4 oyunu Spider-Man’e kostüm olarak eklendi.  Ancak zırh sadece ön sipariş paketlerine eklenecek.

Yorumlar