Yeni Arayışlar İçin #5 – Mizahi Çizgi Romanlar

Gününüz kötü mü geçiyor? Öyleyse size gününüzü neşelendirip güzel kılacak, mizahi dozu yüksek 10 çizgi roman!

Archie

Yazar: Mark Waid
Çizer: Fiona Staples ve Annie Wu
Yayıncı: Archie Comics
Konusu: Yeni okul dönemi başlamak üzere. Riverdale’de heyecan dorukta ve hep birlikte Archie Andrews’ün sakarlıklarını, yakın arkadaşı Jughead’in umursamazlığını ve birlikte yaşadıkları saçma sapan maceraları okuma zamanı! 1960lardan beri Amerika’nın en popüler gençlerinden olan Archie’nin yeni serisindesiniz.

Atomic Robo

Yazar: Brian Clevinger
Çizer: Scott Wegener
Yayıncı: Red 5 Comics
Konusu: O, 1923 yılında Nikola Tesla tarafından yaratıldı. 1928 yılında fizik alanında doktorasını tamamladı. Sonra da Nazilerle yumruk yumruğa savaşıp bir Amerikan vatandaşı oldu. İkinci Dünya Savaşı’na katıldı. 1970lerde Mars’a bile gitti. Dev karıncalardan tutun da Dr. Dinozor gibilerini bile düşman edinmeyi başardı!

Chew

Yazar: John Layman
Çizer: Rob Guillory
Yayıncı: Image Comics
Konusu: Tony Chu bir dedektiftir ve bir sırrı vardır. Bu sır çok tuhaftır. Tony Chu sibopatiktir. Yani yediği şeylerden psişik imgelemler alır. Aynı zamanda, çözülemeyen bir cinayeti kimin ve neden işlediğini ortaya çıkarmak için kurbanının cesedini kemirmekten şikayet etmediği zamanlarda muazzam bir dedektiftir.

 

Dog Mendonça and Pizzaboy

Yazar: Filipe Melo
Çizer: Juan Cavia
Yayıncı: Dark Horse Comics
Konusu: Size kendi hikayelerini, on yedi yaşında bir kız gibi görünen ama 600 yaşındaki bir şeytan olan Pazuul, maaşsız stajyer Pizzaboy ve aşırı kilolu, Portekizli kurt adam “Dog” Mandonca anlatsın. Gezgin sirklerden Nazi laboratuvarlarına, Loch Ness canavarından pizza dağıtımına kadar geniş skalada öyküye sahipler.

God Hates Astronauts

Yazar: Ryan Browne
Çizer: Ryan Browne
Yayıncı: Image Comics
Konusu: NASA tarafından bir araya getirilen kibirli bir “süper insanlar” ekibi, kendilerini roket silolarına bağlayıp uzaya fırlatan çiftçileri durdurmak zorundadır! Hayalet bir öküzün kafasını takan bir adam, bir kaç sihirli ayı ve kolları robot kolu olan bir polis, bu uçan çiftçileri durdurup galaksiler arası savaşları önlemek zorundadır.

Jughead

Yazar: Chip Zdarsky
Çizer: Erica Henderson
Yayıncı: Archie Comics
Konusu: Siz onunla Archie sayfalarında tanıştınız ama kendisinin yaşadığı olayların büyüklüğüne akıl sır ermez. Her şeyden önce okul müdürünün aslında kötücül niyetli bir canavar olduğunu düşünen Jughead, zamanda yolculuk yapıp evreni kurtarmaktan, bir hamburger kostümüne, içindeki kadından daha çok aşık olmaya zaman bulamayacak!

Seconds

Yazar: Bryan Lee O’Malley
Çizer: Bryan Lee O’Malley
Yayıncı: Ballantine Books
Konusu: Bir restorant sahibi olan Katie, günün birinde büyülü bir hayalet tarafından ziyaret edilir ve kendisine, daha önce yaptığı yanlışları düzeltip yeniden aşkı bulması için ikinci bir şans veririlir!

Sex Criminals

Yazar: Matt Fraction
Çizer: Chip Zdarsky
Yayıncı: Image Comics
Konusu: Suzie, sıradışı bir özelliği olan sıradan bir kızdır. Kendisi orgazm olduğu anda zamanı durdurabilir. Ve bir gün John ile tanışır. Aynı yetenek John’da da vardır. Böylece her seks yapan, zamanı durduran çiftin yapacağı en normal şeyi yapmaya karar verirler: banka soymaya.

Scott Pilgrim

Yazar: Bryan Lee O’Malley
Çizer: Bryan Lee O’Malley
Yayıncı: Oni Press
Konusu: Scott Pilgrim’in yaşantısı öyle müthiş ki. O 23 yaşında, bir rock grubunda, “işsiz”, üstelik şirin bir liseli kızla çıkıyor. Ramona Flowers adındaki cidden aklınızı başınızdan alan, tehlikeli biçimde modaya uyan, tekerlekli patenli dağıtımcı kız onun rüyalarında gezmeye ve partilerde onun yanında süzülmeye başlayana kadar her şey olağanüstü.

The Goon

Yazar: Eric Powell
Çizer: Eric Powell
Yayıncı: Dark Horse Comics
Konusu: Çıldırmış bir papaz kendisine zombilerden kurulu bir ordu yaratmaya karar verir. Onu durduracak tek kişinin adı ise Goon’dur. Böylece 30ların gangster filmleri, 40ların noir hikayeleri ve 50lerin conan barbarlığı tek bir potada erime fırsatı bulur.

Yorumlar