Birds of Prey filminde Catwoman kadro dışı

Deri taytlar, kırbaçlar ve Morena Baccarin öksüz.

Birds of Prey dediğimiz ekip, Bruce Wayne’in Gotham saat kulesinin tepesinde Barbara Gordon ve Laurel Lance’in iş birliği ile başlayan, daha sonra ekibe Catwoman, Poison Ivy, Huntress, Hawkgirl, Katana ve daha birçok kadın karakterin yer aldığı 1995’de ortaya çıkan bir ekip. Sanılanın aksine Harley Quinn bu ekibe hiç katılmadı, mesela ben de bu yazıyı yazarken öğrendim bunu.

İşin tuhaf tarafı Birds of Prey filminde şu anlık sadece Harley Quinn’in olacağını biliyoruz, başka hangi karakterleri eklerler bilmiyoruz. Hem dediğim gibi Harley Quinn bu ekipte hiç yer almamış, hem de The Wrap’den gelen habere göre Catwoman filmde yer almayacak. Peki bu filmin adı niye Birds of Prey allasen? Gotham City Sirens yapsanıza abi.

Senaryoyu Christina Hodson yazdı. WB etkilenmiş olacak ki kendisinden Batgirl’ü yazmasını da istediler. Yönetmen koltuğunda da Cathy Yan var. Margot Robbie’nin söylediğine göre amaç filmi +18 yapmak. Böylece DC Films’in ilk +18 filmi Birds of Prey olacak. Catwoman olmasa da, Barbara Gordon büyük ihtimalle filmde var ama tekerlekli sandalyede mi, yoksa Batgirl olarak mı o belirsiz. Bence Batgirl olarak olur çünkü tekerlekli sandalye olursa Barbara bir süredir Batgirl olmuş demek, Bruce’la yakın demek, ve en önemlisi Joker tarafından vurulmuş demek. Bu da filme çok fazla geçmiş yüklüyor.

Çekimlerin 2018 sonu veya 2019 başında başlaması gündemde. Yakında oyuncular duyurulmaya başlanır. Sizce Birds of Prey, DC Films için doğru bir hamle mi peki?

Yorumlar