Cloak & Dagger’dan Eleştirmen Yorumları Geldi

Alıştığınız diziler gibi değil ama karakterlere yakınsanız, bu dizi sizin diziniz

Büyük ihtimalle Marvel’ın Freeform platformunda yayınlanacak dizisi Cloak & Dagger, bizim gibi uzun süreli çizgi roman uyarlaması takipçileri için bir dizi olmayacaktı, bunu biliyorduk. İlk fragmanlar da bunu gösteriyordu. Dizinin ilk 4 bölümünün gösterildiği eleştirmenler, çok bir şey beklenmediği müddetçe dizi hakkında olumlu konuştular.

Marvel’ın yeni dizisi, kahramanlarını anlatmak için çok acele etmiyor ancak dizinin başrolleri Olivia Holt ve Aubrey Joseph parlıyorlar. Dizinin yaratıcısı Joe Pokaski’nin ise hikayeyi anlatmada oldukça ilginç bir anlatım yolu izlediğini görüyoruz.

– The Hollywood Reporter

Hiç düşünmeden Cloak & Dagger’ın, hedeflediği kitleye oynadığını doğrudan görebiliyorsunuz. Genç Yetişkin serileri içinde görebileceğiniz en karanlık ve duygu yüklü genç yetişkin serisi olabilir. Hikayesini güzel bir şekilde anlatırken sınırları da zorlamayı başarıyor.

– Forbes

Güçlerinin bu kadar siyah ve beyaz zıtlığında olmasına rağmen dizinin kendisi bu kadar zıtlıktaki konulara değinmiyor. Oyuncuların performansları, tek bir replik söylemeden ne anlattıklarını gösteriyor. Emin olun Holt ve Joseph inanılmazlar.

– Laughing Place

Her ne kadar pilot bölüm göstermekten çok anlatmayı tercih etse de Pokaski ve Prince-Bythewood nasıl bir hikaye anlatmak istediğinden eminler ve yanlarına iki muhteşem performans da eklenince, Marvel’ın diğer dizilerine göre daha karanlık ve ayakları yere basan bir iş görüyorsunuz.

– Newsarama

Birçok sosyal konuyu ele almasının yanı sıra, yeni güçlerin keşfedilmesini de anlatan Cloak & Dagger, prömiyerine duygusal olarak yoğun ve sürpriz bir şekilde yankı uyandırıcı bir başlangıç yapıyor. Bir süper kahraman dizisine göre anlatım hızı yavaş ancak ana karakterlerin kimyası, drama, gizem ve efektlerle, Marvel’ın sağlam bir dizi daha ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.

– IGN

Duygusal ve tamamen eşsiz. Cloak & Dagger bu yazın en sürpriz dizisi olabilir.

– Comicbook

Görünen o ki dizi genç kitleyi hedefliyor ve hedeflediği kitle için de oldukça başarılı bir sonuç vermiş.

Yorumlar