Deadpool 2’nin Efsane Jenerik Sonrası Sahnesi Az Daha Olmayacakmış!

Uyaralım, bu haber dev spoiler içerir!

Efendim Deadpool 2 vizyona girdi ve enfes bir şekilde ilk filmin bıraktığı tadı sürdürmeyi başararak 3. filmin, hatta senaristlere göre direkt 4. filmin yerini garantiledi. Filmde bir dünya gönderme görmüştük. Hatta öyle ki dana gibi ortada olan göndermelerin yanı sıra Dopinder’ın taksisindeki tatil şirketi reklamı olan Alpha Flight’ın çizgi romanlarda Wade’in memleketi Kanada’nın süper kahraman takımına yaptığı gönderme gibi birçok ufak inci gözden kaçtı bile.

Ama filmin en büyük göndermesi şüphesiz jenerik sonrası sahnede Wade’in zaman yolculuğu cihazı ile X-Men Origins: Wolverine setine gidip leş Deadpool’u Wolverine’in gözü önünde öldürmesiydi. Ancak gelin görün ki bu tüm zamanların en enfes jenerik sonrası sahnesi az daha olmayacakmış bile. Ryan Reynolds diyor ki;

“X-Men Origins: Wolverine’deki ham görüntüyü alana kadar canımız çıktı. O film bant üzerine çekilmişti, dijital olarak çekilmemişti ki bu da görüntüyü bulmayı oldukça zorlaştırıyordu. Fox’ta bizzat elimizde olan kopya zarar görmüştü ve resmen ülkenin ücra bir yerinde bir kasanın içinden yedek kopya bulmayı başardık sonunda. Ve abartmıyorum, o sahneyi resmen son dakikada çekip ekleyebildik. Gece uykularımı kaçırıyordu. Aklımdan sürekli, ‘tanrım ne yapacağız, Hugh’u arayıp yıllar önce çektiği öyle bir filmdeki bir sahneyi bire bir yeniden çekmesini mi istemek zorunda kalacağım?’ düşünceleri geçiyordu. Bir insanın bunu yapmasını istemek onu cehenneme atmakla eşdeğer.”

Siz jenerik sonrası sahneyi nasıl buldunuz?

Yorumlar