Disney/FOX anlaşması galiba patlıyor

Panjurları indirin, yorganı çekin üstünüze. X-Men elden gidiyor.

Bir Marvel hayranı, hatta geçin Marvel hayranını, çizgi romana ve filmlerine ilgi duyan biri sinema tarihinin beklentisi en yüksek filmlerinden biri olan Infinity War’u izledikten sonra daha ne isteyebilir? Bunun cevabı Avengers ve X-Men’i aynı ekranda görmek. Çünkü daha ötesi yok bunun, Marvel’ın bir eksiği var ve her ne kadar o eksikle de sinema endüstrisinin tozunu dumana katsalar da, X-Men’i geri kazandıkları takdirde bir bütün olacaklar.

2017’nin sonunda Disney, birçok insanın hayalini gerçekleştirmek için, ya da şöyle diyelim, dünyanın en büyük eğlence şirketi unvanını sağlamlaştırmak için, 52 milyar dolar karşılığında 21st Century FOX’u satın alma işlemlerine başladığını duyurmuştu. Ama tabii, parayı verip tapuyu alamayacakları için, önce bu satın alma işleminin kurullar tarafından incelenmesi gerekiyor. Bu da 1 yıl gibi uzun bir süreye geliyor.

Biz bu sürecin altıncı ayındayken, geçtiğimiz gün bir medya ve telekomünikasyon şirketi olan Comcast, FOX’u satın alma planları olduğunu doğruladı ve teklifin 60 milyar dolar civarında olması bekleniyor. Rakibinin teklifini 8 MİLYAR DOLARLA geçmek nedir arkadaşım? 2 olur, 3 olur nebilim. Ancak Comcast teklifi iletmek için 12 Haziran’ı bekliyor, çünkü 12 Haziran’da AT&T’nin Warner Bros’u satın alıp alamayacağı netleşecek. Haksız rekabet olabileceği için mahkeme satın almayı iptal edebilir. 2004’te Comcast, 52 milyar dolara Disney’i satın almak istemişti ama Disney bu teklifi reddetmişti.

Comcast gibi biz de 12 Haziran’ı bekleyelim. Bakalım X-Men, Deadpool ve Logan’ın yeni adresi neresi olacak?

Yorumlar