Pazar Kahvesi #113

( 30 Nisan – 5 Mayıs )

Gambit Senaryosu Hazır, Yönetmen Arayışları Hız Kazandı

Uzun zamandır, ama hakikaten uzuunn zamandır, Gambit filmi için bekliyoruz. 2009 yılında X-Men Origins: Wolverine’de Taylor Kitsch tarafından canlandırılan Remy LeBeau için, 20th Century Fox o yıllardan beri bir Gambit filmi üzerinde çalışıyor. Kitsch, ilk olarak solo filmleri de içeren üç filmlik bir anlaşmaya imza atmıştı, ancak birkaç yıl sonra Channing Tatum’la Gambit/Remy LeBeau rolünü canlandırması için anlaşıldı. Film için daha önce 3 farklı yönetmenin adı geçmişti: Rupert Wyatt, Doug Liman ve Gore Verbinski. Hepsiyle de yollar ayrıldı tabii. Ancak Simon Kinberg’e göre 20th Century Fox yönetmen arayışlarına hız vermiş.

X-Men: Dark Phoenix’in yönetmeni ve X-Men filmlerinin önemli ismi Simon Kinberg’e göre, 20th Century Fox, son haftalarda potansiyel yönetmenlerle bir dizi toplantı gerçekleştirmiş. “Hakikaten harika bir senaryomuz var ve son birkaç haftada bir grup yönetmenle görüştük.”

*****

HEATHEN Filmi İçin Anlaşma Sağlandı

Natasha Alterici tarafından yazılan, Vault Comics çizgi romanı HEATHEN’in Constantin Film AG tarafından uzun metrajlı bir filme dönüştürüleceği açıklandı.

Filmin senaryosu Kerry Williamson tarafından yazılacak. Filmin yapımcılığını, Robert Kulzer, Adrian Askarieh, F.J DeSanto yapacak. Vault’un CEO’su ve yayıncısı Damian Wassel ve Martin Moszkowicz yönetici yapımcı olarak yer alacak.

HEATHEN çizgi romanının konu aldığı Aydis, bir Viking’dir. Ölümsüz Valkyrie Brynhild’in bir kurtarıcısı ve iblislerle fantastik canavarlara karşı savaşan bir kadındır. Savaşın, acı çekmenin ve kadınların boyun eğdirildiği zamanlarda doğmuş, tanrı-kral Odin’in baskıcı saltanatını sona erdirme görevi üstlenmiştir.

*****

Arrow’da Yaprak Dökümü Sürüyor

Geçtiğimiz haftalarda Thea Queen’i canlandıran Willa Holland’ın diziden ayrıldığından bahsetmiştik. TVLine’ın haberine göre bu kez de Quentin Lance’i canlandıran Paul Blackthorne, dizinin 17 Mayıs’taki sezon finalinden sonra, 6 sezonluk Arrow macerasını sonlandırıyormuş.

17 Mayıs’ta “Life Sentence” isimli bölümle sezonu noktalayacak olan Arrow, 7.sezon onayını çoktan aldı.

*****

Teen Titans GO! To The Movies’in İlk Resmi Fragmanı Geldi

“Görünüşe göre bütün süper kahramanların kendilerine ait bir filmleri var, Teen Titans hariç! Ancak liderleri Robin durumu düzeltmeye ve bir ‘yardımcı’ yerine bir star olarak görülmeye karar veriyor. Bunun için Hollywood’un en havalı yönetmeninin onları fark etmesi şart. Hayallerini gerçekleştirmek için birkaç çılgın fikirle Teen Titans, Tinsel Town’a gidiyor. Ama ekip yanlışlıkla bir Süper-Kötü’nün dünyayı ele geçirme planını temelden yanlış yönlendirince, işler tersine dönüyor.”

Özeti yukarıda, fragmanı aşağıda. Teen Titans 27 Temmuz’da geliyor.

*****

Metropolis Dizisi Ertelendi

DC’nin 2019’da yayınlanması planlanan dizisi Metropolis, henüz belirlenmemiş bir tarihe ertelendi.

Dizi ilk olarak DC’nin şimdilerde ‘DC Universe’ olarak adlandırılan uygulaması üzerinden yayınlanacak 13 bölümlük bir dizi olarak açıklanmıştı, belirtilmemiş nedenlerle “yeniden geliştirilme” kararı alındı.

*****

Cloak & Dagger’dan Yeni Klip Geldi

Olivia Holt’un Dagger’ı, Aubrey Joseph’in Cloak’ı canlandırdığı Marvel dizisi Cloak & Dagger’dan yeni bir klip geldi. İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan Cloak & Dagger, ilk bölümüyle 7 Haziran’da, Freeform kanalında yayınlanacak.

Klibi merak edenler için şöyle bırakıveriyorum.

Yorumlar