Pazar Kahvesi #114

( 7 – 13 Mayıs )

Marvel, Amerika’da Ücretsiz Kütüphane Kuruyor

Uluslararası gişede milyonlarca ve hatta milyarlarca dolar kazanmanın yanı sıra, Marvel Studios’un filmlerinin ikincil bir amacı da vardı. Teorik olarak, Marvel’ın süper kahraman filmleri, yeni okuyucuların çizgi romanlara yönelmelerini sağlayacaktı, ki sağladı da. Marvel şimdi de çizgi romanlara düzenli olarak erişemeyen veya bu hizmetlerden yeterli oranda yararlanamayan genç kitleye ulaşmayı amaçlıyor.

Marvel, Little Free Library ve First Book iş birliğiyle, Amerika’nın 9 şehrinde Avengers: Infinity War temalı kütüphane stantları kurarak genç kitleye ulaşmayı hedefliyor. 12 Mayıs’tan itibaren 2 yıl boyunca hizmet verecek olan stantlar, Little Free Library üyeleri tarafından idame ettirilecek. Okuyucular Little Marvel Library’den ücretsiz kitap ödünç alabilecek. Ayrıca kitap bağışları da kabul edilecek. Stantların yer alacağı şehirler ise şöyle: Atlanta, Cleveland, Washington, Detroit, El Paso, Los Angeles, New Orleans, New York, Phoenix.

*Little Free Library, bütün dünyada kurduğu toplam 60,000 küçük kitap dolabıyla toplumun her kesiminden insanı kitapla buluşturmayı amaçlayan bir topluluk. First Book ise, düşük gelirli ailelerin indirimli kitap satın almasını sağlayan perakende bir kitap zincirini işleten bir organizasyon.

*****

Punisher’a 2 Yeni Karakter

Punisher 2.sezon kadrosuna Corbin Bernsen ve Smallville’in Martha Kent’i Annette O’Toole katıldı. Çizgi romanlardan tanımadığımız ikili, dizi için yaratılan iki karakter.

Corbin Bernsen, “her istediğini elde etmeye alıştırılmış, hayattaki en çok değer verdi şeyler olan gücü ve mirasını korumak adına her türlü illegal yolu kullanmaktan çekinmeyen, aşırı derecede varlıklı bir adam” olarak tanımlanan Anderson Schultz’u canlandıracak.

Annette O’Toole ise “Anderson’ın işbirlikçisi, kocasıyla aynı manipulatif kumaştan kesilmiş” Eliza Schutz olarak karşımıza çıkacak.

*****

Herkes Gibi Ryan Coogler Da Black Panther Spin Off’u İstiyor

Black Panther izlemiş çoğu insan gibi filmin yönetmeni Ryan Coogler da filmin kadın kahramanları tarafından oldukça büyülenmiş. Öyle ki, Wakanda kadınlarının olduğu bir spin off fikri bile Coogler’ı heyecanlandırmaya yetiyor.

T’Challa’nın düelloyu kaybettiği ve sonrasında kurtarılması gerektiği bölümü baz alarak şunları söylüyor Coogler: “Bence Black Panther’in kadınlarının [erkeklerinden] daha önemli olduklarını söylemek yanlış olmaz. Filmde T’Challa’nın olmadığı büyük bir bölüm var ve orada sadece kadınları takip ediyoruz. Filmin en sevdiğim kısımlarından biri ve açıkçası bunu beklemiyordum.”

Bu sahnelerin beklentilerini nasıl alt üst ettiğini ise şöyle anlatıyor. “Filmin o kısmı yeni bir şeyler seyrediyormuşum hissi uyandırdı. Oldukça heyecan vericiydi. Kendi filmlerini kolaylıkla taşıyabilecek [Danai Gurira, Lupita Nyong’O ve Letitia Wright] oyuncularımız var. Onların başrolde oldukları bir filmi kesinlikle izlerdim!“

Muhtemel bir spin off’ta yer alması söz konusu olduğunda ise heyecanını gizleyemiyor. “Böyle bir fırsat ortaya çıksa harika olurdu. Çizgi roman versiyonunda yaptılar zaten.”

*****

Predator Yeniden Başlatılıyor

Dark Horse, yaklaşan The Predator filmine bağlanan Predator çizgi romanlarını yeniden başlatıyor. Ağustos ayında 2017’deki mini serinin devamı niteliğinde Predator: Hunters II çıkacak.

Özet şu şekilde: “Zamanın başlangıcından bu yana, Predatorlar yıldızların arasından çıkıp Dünya’ya geliyor ve spor olsun diye insanları öldürüyorlar. Ama şimdi devran döndü ve bir grup avcı insan, Predatorları hedeflerine aldı. Fakat kısa bir süre sonra, aynı amaca hizmet eden, devletin oluşturduğu gizemli bir ekiple rekabet ettiklerini öğreniyorlar. Av başladı ve sadece en güçlü ve en akıllı olan hayatta kalacak!”

Hatırlatma: ThePredator, 14 Eylül’de vizyona giriyor.

*****

DC’s Young Animal Ağustosta Sona Eriyor

İki yılın ardından DC’s Young Animal’ın birkaç alt başlığı, ağustosta sonunda sona eriyor.

Açıklama serinin yazarı Gerard Way’den geldi.“Young Animal hakkında bir güncelleme yapmak istiyorum. Ağustos ayında, [Shade the Changing Woman], [Cave Carson has an Interstellar Eye] ve Mother Panic planladığımız gibi sona erecek. Benim için muhteşem bir yolculuk oldu. Bu yolculuğa benimle başlayan ve her biri için inanılmaz hikâyeler yaratan tüm yazarlara ve çizerlere teşekkür ediyorum. ”

Way ayrıca, bir dizi gecikmeye rağmen, çizer Nick Derington ile Doom Patrol serisine devam etmeyi planladığını açıkladı. “Bu Young Animal için bir son değil. Doom Patrol ile geri döndüğümüzde paylaşmak için bir sürü haberimiz olacak. Siz de bu arada, geriye kalan diğer harika serilerin tadını çıkarın. ”

 

Yorumlar