Pazar Kahvesi #115

( 14 – 20 Mayıs )

Jonathan Kent ve Damien Wayne, Ağustosta Yeniden Bir Arada

Mayıs sonunda 16.sayısıyla sonra erecek olan DC Rebirth serilerinden Super Sons, ‘The Adventures of Super Sons’ adıyla ağustosta geri dönüyor. Haber DC Comics’in Tanıtım Direktörü Michael Shelling’den geldi. Shelling, Twitter’dan yaptığı açıklamada Super Sons’ın da yazarı Peter Tomasi’nin 12 sayılık ‘The Adventures of Super Sons’ ile 1 Ağustos’ta döneceğini açıkladı. Yeni seride Tomasi’ye eşlik edecek olan çizer ise henüz belirtilmedi.

*****

Russo Biraderlerden Yeni Bir Uyarlama Geliyor: Deadly Class

Joe Russo ve Anthony Russo’nun yaratıcı yapımcılığını üstlendiği yeni dizi Deadly Class’tan ilk tanıtım yayınlandı. Dizi Image Comics imzalı, aynı isimli çizgi romandan uyarlanıyor. İlk olarak 2014’te yayınlanan çizgi roman Rick Remender tarafından yazıldı, Wes Craig tarafından çizildi.

Deadly Class, dünyanın dört bir yanındaki suç örgütleri için yeni nesil suikastçılar yetiştiren San Francisco’daki gizli bir lisede, King’s Dominion Atelier’de geçiyor. Hikayenin merkezinde ise sokaklarda yaşarken kendini bu lisede bulan Marcus Lopez yer alıyor.

2019’da SyFy’da yayınlanmaya başlayacak olan dizinin kadrosunda Benedict Wong(Master Lin), Benjamin Wadsworth(Marcus Lopez), Lana Condor, Maria Gabriela de Faria, Luke Tennie, Liam James yer alıyor.

*****

DC – Looney Tunes İş Birliğinde 4 Yeni Hikâye Daha

Yaklaşık 1 yıl önce açıklanan ve Batman ile Elmer Fudd’ı, Wonder Woman ile Tazmanya Canavarı’nı bir araya getiren DC Comics ve Looney Tunes iş birliğindeki hikâyelere 4 tane daha ekleniyor. 29 Ağustos’ta yayınlanacak olan hikâyelerde Joker ile Daffy Duck, Lex Luthor ile Porky Pig, Catwoman ile Sylvester ve Tweety, Harley Quinn ile Gossamer buluşuyor. Hikâyeler sırasıyla Scott Lobdell, Mark Russell, Jimmy Palmiotti-Amanda Conner ve Gail Simone imzası taşıyor.

*****

Yoksa, Captain Marvel’da Kit Renner’ı Mı İzleyeceğiz?

Çekimleri Los Angeles’da devam etmekte olan Captain Marvel’dan haber var.  Daha önce Gifted filminde Chris Evans’la başrolleri paylaşan Mckenna Grace, Captain Marvel kadrosuna dahil edildi. Rolü henüz açıklanmadı, ancak birçok fan Grace’in Kit Renner’ı canlandırma olasılığının yüksek olduğunu düşünüyor.  Bana kalırsa kendisini küçük Carol Danvers olarak izlememiz daha olası.

Kadroya dahil edilen bir diğer isim ise Ana Ayora.  Ayora’nın da rolü henüz belirtilmedi ancak karakterinin, Carol Danvers’ın Hava Kuvvetleri’ndeki dönemine bağlanacağı söyleniyor.

*****

Vanessa Marianna, Daredevil’ın 3.Sezonunda Yeniden İzleyici Karşısında

Vincent D’Onofrio‘nun canlandırdığı Wilson Fisk’in 3.sezonunda da Daredevil’da Matt Murdock’ın başına bela olacağını biliyorduk. Zaten D’Onofiro da Daredevil setindeydi, hatta dün attığı tweet’le çekimlerin kendi payına düşen kısmının tamamladığını duyurdu.

D’Onofrio’nun çekimlerinin devam ettiği dönemde internet alemine Fisk’in duruşmasının fotoğrafları düşmüştü(Yeniden bulamadığım için buraya koymuyorum :/).  Duruşma sahnesi gelince, Fisk hapse düşeyazarken memleketi terk eden Vanessa’nın geri döneceği konuşulmaya başlanmıştı. Dedikodular doğru çıktı. Canlandırdığı Vanessa Marianna karakteriyle Ayelet Zurer, Daredevil setine döndü.

Yorumlar