Pazar Kahvesi #116

( 21 – 27 Mayıs )

Lucifer’dan 2 Bonus Bölüm Geliyor

Normal yayın sezonunun sonuna yaklaşmamızdan mütevellit, son haftalarda kanallardan bir dizi yeni sezon siparişi ve bir o kadar da iptal haberi geldi. İptal edilen dizilerden biri de Fox’ta yayınlanan Lucifer’dı. 2015’te başlayan dizi 13 Mayıs’ta yayınlanan bölümüyle izleyiciye veda etmişti, ta ki şimdiye kadar. Dizinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamayla 28 Mayıs’ta 2 bonus bölümün yayınlanacağı duyuruldu. “Boo Normal” ve “Once Upon a Time” isimli bölümler art arda yayınlanacak.

Yine Fox tarafından iptal edilen bir diğer dizi Brooklyn Nine-Nine’ın yayın haklarının, sosyal medyadan gelen büyük tepkilerin ardından NBC tarafından alınmasının ardından, benzer bir sürecin gerçekleşmesi umuduyla Lucifer’ın fanları da #SaveLucifer etiketiyle tepkilerini sürdürüyorlar.  Lucifer’ı ipten alacak bir kanal çıkar mı, biz de meraktayız.

*****

Johnny Hart’ın Mağara Adamları Beyaz Perdeye Geliyor

Johnny Hart’ın günlük çizgi romanı B.C.’nin film uyarlaması geliyor. Tarih öncesi dönemlerde, çeşitli jeolojik dönemlerden bir grup mağara adamı ve antropomorfik hayvanları konu alan çizgi roman, California merkezli Parallax Media Ventures ve John Hart Studios iş birliğiyle sinemaya uyarlanıyor. B.C. : Back to Civilization’ın, 2021’in başlarında vizyona girmesi düşünülüyor.

Parallax’ın yaratıcı yapımcısı Kevin Richardson’ın açıklaması şöyle: “B.C elmalı turta ve beyzbol gibi bir Amerikan klasiği. Altmış yıldır güçlü. Günlük 800’den fazla Kuzey Amerika gazetesinde yayınlanıyor, ki bunlar 64.4 milyon okura ulaşan gazeteler. Bu bize fanlara ulaşabilmek için harika bir bağlantı sağlıyor ve aynı zamanda B.C.’nin hem ekrandaki hem ekran dışındaki deneyimini genişletmemizi sağlıyor.”

*****

Russo’lardan Star-Lord’a Destek Geldi

Öncelikle şunu belirteyim, bu yazıda büyük bir Avengers: Infinity War spoilerı var. Gerçi izlemeyen, izlemese de spoiler yemeyen kalmamıştır diye düşünüyorum ama ben uyarımı yapayım.

Huffington Post’la Avengers: Infinity War’u konuşan filmin yönetmenleri Anthony ve Joe Russo, Star-Lord’u da konu aldılar. Hem Anthony hem de Joe Russo, insanların kontrolünü kaybettiği için sadece Peter Quill’i suçlamalarına gerek olmadığını düşünüyorlar, bunu söylemelerini nedeni her şeyin Doctor Strange’in planının bir parçası olması da değil. Onlara göre Star-Lord duyguları hareketlerinin önüne geçen tek kişi olmadığı gibi, Avengers’ın kaybetmiş olmasının da tek sebebi değil.

Joe Russo: “Peter 10 yaşında korsanlar tarafından kaçırıldığında annesi kanserden ölüyordu. Korsanlar tarafından büyütüldü. Annesinin ölümünün intikamını almak için babasını öldürmek zorunda kaldı. Aşık olduğu kadın, başka bir yozlaşmış paternal figür tarafından öldürüldü… Peter çok duygusal bir seçim yaptı.”

Anthony Russo: “ Aslına bakarsanız Thor da duygularının kendisini etkilemesine izin verdi. Thor, Thanos’u baltayla uğraşmak yerine daha çabuk bir şekilde öldürebilirdi. Ortaya çıktı ve Thanos’a öleceğini söylediğini söylemek için ve onun işini çok daha kasıtlı bir şekilde bitirmek için biraz bekledi, ki bu da Thor’un öfkesi ve motivasyonu yüzünden. Thor da tıpkı Star-Lord gibi bir şekilde duygularında kayboldu. Thor da Thanos’tan da sorumlu olabilir. ”

*****

Supergirl Ağustosta Dönüyor

DC Comics çizgi romanı Supergirl geri dönüyor, ama yeni bir seri olarak değil, bu yılın başlarında iptal edilen “Rebirth” dönemi serisinin devamı niteliğinde. Supergirl ağustosta #21 ile, yazar Marc Andreyko ve sanatçı Kevin Maguire’ın yepyeni yaratıcı ekibiyle dönecek. Yeni hikaye, Brian Michael Bendis’in Superman planlarına bağlanarak yeni getirilen kötü adam Rogal Zaar’ın kökenini keşfedecek.

Jorge Jimenez bu yenilenmiş Supergirl için karakterin kostümünü yeniden tasarladı.

 

*****

Disney’in Jasmine’i, Çizgi Romanlara geliyor

Dark Horse, Disney’in Aladdin’ini temel alan Disney Princess: Jasmine’s New Pet çizgi romanını duyurdu. Küçük okuyucular için oluşturulan hikayede, Jasmine ve Rajah’ın arkadaşlığının özel hikayesini anlatıyor. Çizgi roman ödüllü yazar ve illüstratör Nidhi Chanani imzası taşıyor.

Disney Princess: Jasmine’s New Pet, Jasmine yeni kaplan yavrusu Rajah’ın tanışmasıyla başlıyor. Sarayda yaşamaya başlayan Rajah, saray kurallarına uymayı zor buluyor! Pençeleriyle yastıkları yıkıyor, saksı bitkilerini deviriyor, sarayın tavus kuşunun peşinde koşuyor ve gecenin ortasında acı bağırışlarıyla Jasmine’i uyandırıyor. Jasmine, Rajah’a daha iyi davranmasını öğretemezse, babası Sultan, Rajah’ı başka biriyle yaşamak için gönderecek! Jasmine ve Rajah’ın kuralları takip etmeyi öğrenmek için sadece bir haftaları var.

 

Yorumlar