”Sadece Star-Lord’a değil, Thor’a da sövün!’

Anthony Russo, o kadar haklısın ki.

Üstüne Deadpool 2 geldi, Solo: A Star Wars Story geldi ama bizim gündemimizde hâlâ Infinity War var. Filmin yarattığı etki hâlen geçmiş değil. Kısa bi’ gişe özeti geçeyim. Infinity War şu anda dünya çapında 1 milyar 900 milyon dolara ulaşmak üzere. En büyük sorulardan biri Avatar’ı (2.770 milyar dolar) geçip geçemeyeceğiydi. Sinema tarihinin en iyi açılış haftasonu rekoru (630 milyon) ve 1 milyar dolara en hızlı ulaşan film olmasına rağmen, Infinity War bir mucize olmazsa, Avatar’ı geçemeyecek.

Çünkü Deadpool 2 ve Solo, Infinity War’u yavaşlatmak için rüzgar keser gibi vizyona girdi. Bu biraz da Disney’in suçu çünkü Solo da Disney’in filmi, ve bu yıl vizyona girecek tek Star Wars filmi. Hani yıl sonu gibi vizyona girse, Infinity War da Solo da daha iyi hasılat yapabilirlerdi. Dünya çapında Infinity War’un önünde The Force Awakens (2.068 milyar dolar) ve Titanic (2.187 milyar dolar) var. Demem o ki Infinity War en iyi ihtimalle sinema tarihinin en çok hasılat toplayan ikinci filmi olarak vizyondan kalkacaktır.

Gelelim filmden çıktıktan sonra en çok sövülen karaktere. Star-Lord. Sebebi ise sizin de sövmüş olabileceğiniz gibi Tony ve Peter, eldiveni tam çıkarmak üzereyken Gamora’nın öldüğünü öğrenip Thanos’un kafasına kafasına vurması ve her şeyi mahvetmesi. Bu durumu, filmin yönetmenleri Anthony ve Joe Russo’ya sormuşlar. İşin ilginç tarafı ben karakteri savunmalarını beklerdim, adamlar demiş ki ”Tamam sövün de, tek suçlu o değil ki, Thor’a da sövün!”

Korsanlar tarafından 10 yaşında kaçırıldığında annesi kanserden ölüyordu. Korsan olarak yetiştirildi. Babasının, annesini öldürdüğünü öğrendi ve intikamını alabilmek için babasını öldürdü. Aşık olduğu kız arkadaşı, Thanos tarafından öldürüldü. Duygusal bir seçim yapmak zorunda kaldı.

– Joe Russo

Peter Quill dışında Thor da duygularını kontrol edememişti. Thanos’u çok daha hızlı öldürebilirdi ama öfkesine yenik düşüp, daha önce söz verdiği gibi onu öldüreceğini Thanos’un yüzüne söylemek istedi. Çünkü film boyunca Thor’u motive eden şey buydu. Thor da Star-Lord gibi duygularının onu kontrol etmesine izin verdi ve Thanos’un yaptığı şeyin bir şekilde sorumlularından oldu.

– Anthony Russo

Ben suçu Peter Quill’de aramayan tayfadanım. Evet yapması gereken şey kendisini kontrol edebilmekti ama Joe Russo’nun da dediği gibi bu adamın babası, annesini öldürmüş, annesinin ölümünü seyretmiş, uzay korsanları tarafından kaçırılmış ve hırsız olarak yetiştirilmiş, sonra annesinin intikamını alabilmek için babasını öldürmüş. Nihayetinde iyi kalpli biri olsa da, bu adam bir Steve Rogers değil. Aşık olduğu kadının öldüğünü öğrenmek, böyle bir geçmişe sahip birinde duygusal bir yıkıma ve patlamaya yol açacaktır mantıken.

Yorumlar