Pazar Kahvesi #117

( 28 Mayıs – 3 Haziran )

SyFy Yeni Bir Uyarlama Peşinde

Amerikan kablolu televizyon kanalı Syfy, geliştirmekte olduğu 5(Deadly Class, Five Ghosts, Letter 44, Roche Limit, The Woods) çizgi roman uyarlaması dizi projesine bir yenisini daha ekledi. SyFy, Peter Hogan ve Steve Parkhouse’un Dark Horse Comics imzalı çizgi romanı Resident Alien’ın olası bir dizi uyarlaması için pilot bölüm siparişi verdi.  Dizinin pilot bölümü Family Guy’ın senaristi Chris Sheridan tarafından yazılacak.

Peki nedir, neyi anlatır bu Resident Alien? Hemen anlatalım: Dünya’ya zorunlu iniş yapan bir uzaylı, kurtarılmayı beklerken telepatik yeteneklerini kullanarak o sıralarda bir trafik kazasında ölen yaşlı bir doktorun kılığına girer. Kimliğini el geçirdiği Dr.Harry Vanderspeigle olarak emekli olur ve küçük bir kasabada küçük bir kulübeye yerleşir. Birkaç yıl sonra kasabanın doktoru öldürülünce belediye başkanının isteğiyle o doktorun yerine geçer. O ana kadar insanlardan olabildiğince uzak kalmaya çalışmıştır ama yeni görevi nedeniyle komşularıyla iletişim kurmak zorunda kalır. Bir noktadan sonra insan ırkına karşı ilgi duymaya başlar, cinayetin ve kasabanın diğer gizemlerinin çözülmesinde polise yardımcı olur. Bu arada hükümetin gizli bir birimi tarafından izlendiğinin farkında değildir.

*****

Netflix, Locke & Key’i Kanatları Altına Alıyor Gibi

Hatırlarsınız, IDW Entertaintment çizgi romanı Locke & Key uyarlaması için Hulu tarafından pilot bölümü siparişi verilmişti. Her şey yolunda gibiydi, peşi sıra kadro haberleri geliyordu. Ama en nihayetinde, en son şurada da bahsettiğimiz gibi dizi Hulu’dan onay alamadı. Hulu’nun vazgeçtiği projeye Netflix sahip çıktı. Son gelen haberlere göre Netflix, tam sezon bir Locke & Key uyarlaması siparişini ciddi ciddi düşünüyor. Ancak var olan pilot bölümü pas geçip yeniden yapılandırmaya gitmek istiyorlar. Kadrodaki önemli rolleri yeniden kast etmek de buna dâhil.

*****

Batman Ninja Manga Oluyor

“Batman Japonya’nın Feudal Dönemi’nde bir samuray olsaydı, Joker ile mücadelesi nasıl olurdu?” sorusuna güzel bir cevap niteliğinde olan Batman Ninja animasyonu manga oluyor.  Tek seferlik manga, aylık dergi Hero’s Magazine’in temmuz sayısıyla birlikte bayilere dağıtılacak. Manga Japon tasarımcı/çizer Masato Hisa imzası taşıyacak.

Şimdilik manganın hikayesiyle ilgili net bir bilgi henüz yok. Ancak ortak düşünce manganın filmin hemen sonrasını anlatacağı yönünde birleşmiş durumda.

*****

LEGO DC Super-Villains’den İlk Tanıtım Geldi

Warner Bros. Entertainment, yayınladığı ilk tanıtımıyla, Lego DC Super-Villains’ın 16 Ekim’de Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One ve kişisel bilgisayarlar için uyumlu versiyonlarıyla satışa çıkacağını duyurdu.

Basın açıklaması şu şekilde: “Oyuncular kendilerini DC evreninden favori mekanlar ve karakterlerle dolu villain merkezli bir maceranın ortasında bulacaklar. İlk kez bir Lego oyunu oyunculara kendi DC Super-Villain’i ni oluşturma ve oynama seçeneği sunuyor. Oluşturdukları karakterler, DC ile ortaklaşa yazılan eğlenceli orijinal hikaye ile birlikte oyunun merkezi haline geliyor.”

*****

Marvel’dan Yeni Mobil Oyun

Marvel Entertainment ve oyun geliştiricisi Nexon, yüzlerce ikonik Marvel Süper Kahramanını ve Kötü Adamlarını içeren yeni bir stratejik kart savaş oyunu Marvel Battle Lines’ı duyurdu.

Battle Lines’da oyuncular, Marvel yazarı Alex Irvine ve gerçek zamanlı sıra tabanlı bir rakip oyuncu tarafından yazılmış orijinal bir hikayeye sahip geniş bir tek kişilik mücadelede savaşmak için Süper Kahramanlar ve Kötü Adamlardan oluşan en üst düzey desteyi toplamaya çalışacak

iOS ve Android için hazırlanan Marvel Battle Lines’ın bu yılın sonunda görücüye çıkması bekleniyor.

 

Yorumlar