Pazar Kahvesi #118

( 4 – 10 Haziran )

Keiynan Lonsdale Legends of Tomorrow’dan Ayrılıyor

İlk olarak The Flash’de Wally West/Kid Flash olarak karşımıza çıkan Keiynan Lonsdale, sonrasında DC’s Legends of Tomorrow’un kadrosuna düzenli olarak katılmıştı. Lonsdale geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından yaptığı açıklamayla Legends of Tomorrow’un düzenli kadrosundan ayrıldığını duyurdu. Üstelik beklenildiği gibi The Flash’e de dönmüyor. Avustralyalı aktör ayrılığın sonsuza kadar sürmeyeceğini, Kid Flash’e “en çok ihtiyaç duyduğumuzda” yine karşımıza çıkacağını söylüyor. Kendi cümleleriyle ayrılığın nedenini ise şöyle açıklıyor: “…Muhtemelen fark etmişsinizdir, geçtiğimiz yıl çok değiştim. Hayata bakış açım ve hayattan beklentim şu an için oldukça farklı. Bu nedenle kalbim bana bilinmeyen bir yolda yeni bir maceraya atılmanın tam vakti olduğunu söylüyor…”

*****

Ne Gerek Vardy: Marvel’dan Dünya Kupası’na Özel Seri

Marvel Comics ve ESPN, 14 Haziran’da Rusya’dan başlayacak olan 2018 Dünya Kupası’nın süper starlarından esinlenerek 13 sayılık bir çizgi roman serisi çıkarmaya hazırlanıyor.

Projede, Deadpool’un yazarı Fabian Nicieza’nın yanı sıra Diego Bernard, J.P. Mayer, Andrew Crossley ve Joe Sabino gibi isimler de yer alıyor. Bu yeni seri, Arjantin’den Lionel Messi, Brezilya’dan Neymar Jr. ve Portekiz’den Cristiano Ronaldo gibi futbolun en iyileri arasındaki rekabet ve buna benzer çok konuşulan konular da dahil olmak üzere çeşitli meselelere odaklanacak.

*****

Buna İhtiyacımız Varmış: Spider-Man: Into the Spider-Verse Fragmanı Büyük İlgi Görüyor

Marvel’ın Ultimates evrenindeki Örümcek Adam’ı Miles Morales’in hikayesini anlatan Spider-Man: Into the Spider-Verse, salı günü yayınlanan fragmanıyla büyük ilgi görüyor. Yaklaşık olarak 45 milyon görüntülenmeye sahip olan fragman, çeşitli sosyal mecralarda 164 bin iletinin konusu oldu.

Filmle ilgili çoğu şey gizli tutuluyor ancak fanlar birkaç klasik Spider-Man villain’i görmeyi ve bol miktarda Spidey mizahıyla karşılaşmayı umuyor.

Türkiye vizyon tarihi 14 Aralık 2018 olan filmin seslendirme kadrosu şu şekilde: Shameik Moore – Miles Morales, Jake Johnson – Peter Parker, Mahershala Ali – Aaron Davis, Byran Tyree Henry – Jefferson Davis, Luna Lauren Velez – Rio Morales, Liev Schreiber – açıklanmayan rol, Hailee Steinfeld – Gwen Stacy. Filmin yönetmen koltuklarında Peter Ramsey ve Rodney Persichetti Jr. oturuyor.

Hâlâ izlemeyenler varsa diye:

*****

Suicide Squad’in Devam Filmi Senaristlerini Buldu

Gotham’ın Richard Sionis’i Todd Stashwick ve şu sıralar Spawn’ın senaryosunun yeniden yazılmasıyla ilgilenen David Bar Katz, yönetmen ve senarist Gavin O’Connor ile birlikte Suicide Squad’in devam filminin senaryosunu yazacaklar.  Çekimleri bu yıl başlaması planlanan, ancak Birds of Prey’e öncelik verilmesi nedeniyle ertelenen bu devam filminin çekimleri ise 2019’da başlayacak.

*****

Captain America #1’den Tanıtım Videosu

Yazar Ta-Nehisi Coates ve çizer Leinil Yu’nun Captain America serisinden bir tanıtım videosu geldi. Tanıtımda Captain’ın gizemli yeni düşmanı Power Elite ve muhtemelen yeni düşmanıyla savaşırken birlikte çalışacağı yakın arkadaşı Bucky Barnes, diğer adıyla Winter Soldier’ı görüyoruz.

Yeni seri, sarsılmaz Captain America’ya ve onun için bir umut sembolü olmanın ne anlama geldiğine dair iç gözlemsel bir bakış açısı vadediyor. Captain America #1, 4 Temmuz’da, Amerika’nın Bağımsızlık Günü’nde yayınlanacak.

 

*****

The Gifted’a Yeni Bir Karakter Geliyor

Empire’ın Anika’sı Grace Byers, The Gifted’ın 2.sezon kadrosuna katıldı. Byers, “akıllı, çekici, otoriter ama halkı için savaşırken oldukça acımasız, kendi görüşünü korumak için şiddette başvurmaktan kaçınmayan, seçkin kişilerden oluşan bir gruba liderlik eden zarif ve güzel bir kadın” olarak tanımlanan Reeva’yı canlandıracak.

The Gifted 2. sezonuyla sonbaharda dönecek.

 

Yorumlar