Pazar Kahvesi #120

( 18 – 24 Haziran )

Film Yetmedi Dizi De Olsun: Amazon’dan Invincible Animasyonu

The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman, Kasım 2002’de Cory Walker ve Ryan Ottley ile birlikte, ilk olarak Tech Jacket #1’de karşımıza çıkan bir karakter yaratmışlardı: Invincible. Karakter 2003’te Image Comics etiketiyle kendi serisine sahip olmuş ve bu seri 2018’in başlarına kadar da devam etmişti. #144 ile Şubat 2018’de sona eren Invincible’ın vedası kısa sürdü. Kirkman ile Amazon, Invincible’ın dizi uyarlaması konusunda anlaştı.  İlk sezonu için 8 bölüm sipariş edilen animasyonun yaratıcı yapımcılığını Star Wars: The Clone Wars’dan Catherine Winder, Teen Titans’dan Simon Racioppa ve Robert Kirkman birlikte üstleniyor.

Ancak bu Invincible’ın mevcut tek uyarlama projesi değil. 2017’de Seth Rogen, Evan Goldberg ve Robert Kirkman, Universal Studios için Invincible’ın film uyarlaması konusunda anlaşmışlardı. “Dizi geliyorsa film iptaldir o zaman.” diye düşünmeyin, film projesi hâlâ geçerli. Bu noktada söyleyecek tek bir şey kalıyor, sanıyoruz ki animasyonla Invincible filmine yol yapılıyor.

*****

Diziye Doyamayanlar İçin Stranger Things Çizgi Romanı

Netflix ve Dark Horse, Netflix’in popüler dizisi Stranger Things’i çizgi roman dünyasına konuk etmeye hazırlanıyor. Yeni seriyle okuyucular Hawkins, Indiana’nın gizemli dünyasını keşfetme fırsatını bulacak. 4 sayı olarak planlanan serinin ilk sayısı 26 Eylül 2018’de raflarda yerini alacak. 80’ler nostaljisini sayfalara dökecek ekipte şu isimler yer alıyor: ödüllü yazar Jody Houser (Faith, Orphan Black), Stefano Martino (Nathan Never), Keith Champagne (JSA, Superboy), Lauren Affe (Rebels) ve Nate Piekos (Green Arrow).

*****

Sony Uyarlamalara Doyamadı: Silk Filmi Geliyor

Sony, yazar Dan Slott ve çizer Humberto Ramos tarafından geliştirilen Marvel Comics karakteri Silk için solo bir film uyarlama çalışmalarına başladı. Filmin geliştirilme aşamasında Venom ve Spider-Man: Homecoming’in yapımcılarından Amy Pascal yer alacak. Ancak filmin MCU’ya bağlanıp bağlanmayacağı bilinmediği gibi, karakteri daha önce canlandıran Tiffany Espensen’i yeniden Cindy Moon olarak görüp görmeyeceğimiz de henüz bilinmiyor. Film MCU’ya bağlanmasa da, Sony’nin bir diğer Spider-Man bağlantılı filmi Venom’a bağlanabileceği konuşuluyor.

Çizgi romanlarda Silk, Peter Parker’ı ısıran ve onu Spider-Man yapan radyoaktif örümceğin ölmeden önceki son kurbanıdır. Aynı örümcek tarafından ısırılan lise öğrencisi Cindy Moon, Peter ile benzer güçlere sahip olur, ancak bu güçleri kontrol edemez. Bu noktada karşısına Ezekiel çıkar ve yetenekleri konusunda ona rehberlik eder.

MCU’da ise Tiffany Espensen tarafından canlandırılan Cindy Moon’u ilk olarak, Spider-Man: Homecoming’de Peter’ın akademik dekatlon ekibinin bir üyesi olarak izledik. Avengers: Infinity War’da da Peter’ın okul otobüsünde karşımıza çıkmıştı.

*****

Spider-Man PS4 Oyun Evreninde Doctor Strange De Var

Insomniac Games’in yaklaşan oyunu Spider-Man PS4’ten E3’teyayınlanan bir video, oyunu sabırsızlıkla bekleyen fanlar arasında bir heyecan dalgası yarattı. Yayınlanan videoda çatılardan atlayan Spider-Man gösterilirken, Doctor Strange’in Sanctum Sanctorum’u da gösterildi. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada da oyunda Avengers kulesinin varlığı doğrulanmıştı. Sizce beklendiği gibi “Marvel Game Universe” kuruluyor olabilir mi?

Hatırlatma: Spider-Man PS4 oyunu 7 Eylül’de satışa sunulacak.

*****

Çizgi Roman Dünyasından İptal/Bitiş Haberleri


  • Yazar Marv Wolfman’ın serisi Cyborg DC Comics tarafından iptal edildi. 6 Haziran’daki Cyborg #23 serinin finali olmuş oldu. Temmuz ve ağustos aylarında yayınlanması planlanan Cyborg #24 ve #25 programdan kaldırıldı. DC daha önce de Kasım 2017’de, serinin Ocak 2018’de Cyborg #20 ile sona ereceğini duyurmuştu. Ancak üç ay sonra Cyborg #21 raflarda yerini almıştı. Kim bilir, belki DC yine karar değiştirir ve Cyborg, #24 ve #25 geri döner.

  • Marc Guggenheim ve Pere Perez’in serisi X-Men Blue ve Cullen Bunn ve Marcus To’nun serisi X-Men Gold, Marvel’ın planlarında yer aldığı gibi eylül ayında #36 ile sona erecekler. X-Men Gold #36 19 Eylül’de,  X-Men Blue #36 ise 26 Eylül’de yayınlanacak.

  • Yazar Jamie L. Rotante ve illüstratör Eva Cabrera’nın Kasım 2017’de başlayan Archie Comics çizgi romanı Betty & Veronica: Vixens Eylül 2018’de, #10 ile okuyucularına veda edecek.

  • Miles Gunter ve Kelsey Shannon’ın Image Comics imzalı çizgi romanı Dark Fang serisi iptal edildi. Önümüzdeki aylarda çıkması beklenen #6-7-8 gelmeyecek, seri mayıs ayında yayınlanan #5 ile sona ermiş oldu.

 

Yorumlar