Wolverine Yeni Serisiyle Beraber Geri Döndü!

He's back, bub.

2015 yılında yayınlanan Death of Wolverine hikayesiyle beraber yaklaşık 3 yıldır Wolverine’i çizgi romanlarda göremiyorduk. Marvel, kötü giden gidişatı durdurmak için 2017’nin Eylül aylarında geçmişte ölen karakterleri geri getireceğini ve serilerin yazar çizer ekiplerini değiştireceğini açıklamıştı ve adını Legacy koymuştu. Daredevil serisinde Kingpin geri dönerken, Invincible Iron Man serisinde ise Tony Stark’ın geri döneceği açıklanmıştı. Yayınlanan Marvel Legacy #1’de ise uzun bir süre sonra Logan’ı tekrar görmüştük. Ayrıca eline bir tane de sonsuzluk taşı tutuşturulmuştu. Legacy sayısından bu yana Marvel her zaman yaptığı gibi tekrar önemli bir olaydan yararlanarak, bir sürü mini seri çıkardı. Hatta normal serilerdeki sayıların bile satışlarını arttırmak için, bazı sayıların sonuna iki tane Wolverine’in bulunduğu sayfa ekledi.

Açıklanan ve hala yayınlanmaya devam eden 4 mini seri sırasıyla Adamantium Agenda, Claws of a Killer, Mystery in Madripoor, veWeapon Lost.  Adamantium Agenda’da Iron Man, Spider-Man, Luke Cage ve Jessica Jones’un Danielle Cage’in DNA’sını çalanları araması anlatılırken, Claws of Killer serisinde ise Sabretooth, Daken ve Lady Deathstrike karakterlerinin Logan’ı tekrar mezara sokmak için birlik olmaları anlatılıyor. Madripoor’da yaşanan esrarengiz olayları kadın X-Men üyeleri Mystery in Madripoor serisinde çözmeye çalışıyor ve son olarak Weapon Lost mini serisinde Daredevil, Inhuman Frank McGee, Misty Knight ve Cypher karakterleri Logan’ı bulmak için amansız bir yarışa  girişiyor. Bu serilerin bitmesiyle beraber ise Ağustos ayında tüm serileri tek bir noktada birleştirecek olan Wolverine: Dead Ends sayısı çıkacak.

Esas konumuza geri dönersek, geçtiğimiz günlerde açıklanmış olan Return of Wolverine, aslında 2015 yılında Death of Wolverine ile birlikte başlamış olan Charles Soule’nun Wolverine Trilogy’sinin devam halkası. Death of Wolverine ile başlayıp yaklaşık 3 yıl sonra Hunt for Wolverine mini serileriyle devam eden ve Eylül ayında çıkacak olan Return of Wolverine mini serisi ile muhtemelen final yapacak olan ve evrene Wolverine’i tekrar kazandıracak olan bir üçleme. 5 sayıdan oluşan Return of Wolverine serisi artık umarım Wolverine’nin dönüşünün son hikayesi olur ve karakteri yeni maceralarda doya doya okuyabiliriz. 2015 yılından bu yana karakteri oldukça özledik ve Marvel durmak bilmeden bize sürekli Wolverine’i göremediğimiz tonla mini seri çıkartarak sinirleri bozmaya devam ediyor. Ancak sanırım Return of Wolverine artık karakterin evrene dönüşünün kesinleştiği ve yeni maceralarını okuyacağımız bir seri olacak…

Yorumlar