Young Avengers adım adım MCU’ya

Marvel Sinematik Evreni, Mayıs ayında Avengers 4 ile bir nevi final verecek. Kevin Feige, Avengers 4’ün bildiğimiz MCU’yu bitireceğini ve yeni bir sayfa açacağını aylardır söylüyor. MCU adına odak noktamız tamamen Avengers 4 olsa da, bunun bir de sonrası var. Black Widow’u, Black Panther 2’si, Ant-Man 3’ü ve dahasıyla planlanan 20 film daha var ve Avengers 4 konuşmaktan bunlara vakit ayıramadık bile.

Ama Kevin Feige yavaş yavaş Avengers 4 sonrası MCU’da neler göreceğimizin sinyallerini veriyor. Young Avengers gibi. Aslında bir süredir Young Avengers’ın tohumları ekliyor olsa da, yeni yeni toparlıyoruz. Öncelikle Young Avengers 2005 yılında Allen Heinberg ve Jim Cheung tarafından kurulan bir süper kahraman takımı. Çoğunun da asıl Avengers üyeleriyle bağlantıları var.

 

MCU’da gördüğümüz ilk potansiyel Young Avengers üyesi Iron Man 3’te Ty Simpkins’in canlandırdığı Harley Keener karakteri. Sebebi ise Marvel Studios 10. Yıl fotoğrafında gayet merkeze yakın bir yerde yer alması ve tabii ki Avengers 4 kadrosunda da bulunması.

Anthony Mackie’nin üstünde, Sebastian Stan’in sağında

 

Diğer potansiyel üyemizi 6 Temmuz’da izleyeceğiz zaten. Scott Lang’in kızı Cassie. Filmin fragmanında babasını örnek aldığını, kendisinin de süper güçleri olmasını istediğini duyuyoruz. Ayrıca Emma Fuhrmann’ın da Cassie’nin büyümüş hali olarak Avengers 4 kadrosuna katıldığını biliyoruz. Cassie karakterinin güzel yanı kendisi için her şeyi yapabilecek, elini kirletebilecek ve bir yandan da dünyayı kurtarabilecek babasını örnek alması ve bir yandan da artık Hope van Dyne’ı izleyerek bir kadının da bunları başarabilecek olmasını görerek büyümesi ve bizim de buna şahit olmamız. Bir karakteri ilk olarak çocukluktan görüp, her filmde biraz daha büyüyerek bir kahraman oluşunu izlememiz MCU’nun yaptığı en iyi işlerden biri.

Kevin Feige, Young Avengers’ı şöyle anlatıyor:

Biz her zaman ana materyalimizi çizgi romanlardan alırız. Bu yüzden ilk Ant-Man filminde bu kadar genç bir Cassie istedik. Babasını izleyerek büyümesi ve ondan ilham alması için. Bir yandan da tohumları serpiştiriyoruz.

Yorumlar