Gelenek Bozuldu: DC’den 3 Yerine 4 Animasyon Film Duyurusu

2010 yılından beri her sene üç animasyon filmi yayınlayan DC bu yıl geleneği bozdu ve SDCC’da 2019 yılı için planladığı dört yeni animasyonunu duyurdu. Bunlardan ilki The Reign of The Supermen. İki bölümlük uyarlamanın ikinci kısmı olan filmde, ilk film The Death of Superman’de yer alan, Superman’in Doomsday ile girdiği ölümcül mücadelenin sonrasında yaşanılanlar ele alınacak.

DC’nin duyurduğu ikinci animasyon 2019 ilkbaharında yayınlanacak olan Justice League vs. The Fatal Five oldu. Güçlü bir cyborg olan liderleri Tharok, bir Kryptonludan bile daha güçlü olan Validus, hemen hemen her şeyi parçalayabilen baltası Atomic Axe ile Persuader, daha önce Justice League vs Suicide Squad’de de karşımıza çıkan Emerald Empress ve dokunduğu her şeyi un ufak edebilen Mano ile Fatal Five; daha çok Legion of Superheroes ile olan savaşlarıyla bilinen bir süper kötüler çetesi. Fatal Five ve Justice League gerginliğinin nasıl işleneceği, filmin hangi dönemde geçeceği ve Legion of Superheroes’un görünüp görünmeyeceği henüz belli değil. Şimdilik sadece filmin “orijinal bir hikâye” olacağını biliyoruz.

Justice League vs. The Fatal Five’dan sonra yayınlanacak üçüncü DC animasyonu ise tüm zamanların en popüler Batman hikâyelerinden biri olan Batman: Hush. Filmle ilgili tek bilgimiz 2019’un yazında yayınlanacağı. Ancak çizgi romanı hakkında söyleyecek birkaç sözümüz elbette ki var. Batman: Hush, Jeff Loeb ve Jim Lee’nin ortak çalışmasıyla ortaya çıkan, 2002-2003 arasında 12 sayı olarak yayınlanan bir seri.  Hush, ya da gerçek adıyla Tommy Elliott ise, Bruce Wayne’in birkaç çocukluk arkadaşından biri. Hikâyede Tommy’nin ebeveynleri neredeyse ölümlerine neden olacak bir kaza geçirirler. Bruce’un cerrah olan babası Thomas Wayne,  Tommy’nin annesini ameliyat eder ve kurtarır. Ancak ameliyattan sonra  Mrs.Elliott’ın şahitliğinde kazanın sıradan bir kaza değil sabotaj olduğu anlaşılır. Tommy, ailesinin servetine genç yaşta kavuşabilmek için aracın ayarlarıyla oynamıştır. Thomas Wayne’in Mrs.Elliott’ı kurtarmasıyla foyası ortaya çıkan Tommy, Wayne ailesine kinlenir ve tabiri caizse başlarına bela olur.

DC’nin 2019’da yayınlayacağı son animasyon filmi ise Wonder Woman: Bloodlines olacak. Filme dair başka ayrıntı henüz paylaşılmadı. Ancak animasyonun 1 Kasım 2019’da vizyona girmesi planlanan “Wonder Woman 1984”ten önce yayınlanması bekleniyor.

 

Yorumlar