GOTG’nin meşhur göndermesi bu sefer bulunmuş olabilir

Üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen MCU’nun en büyük gizemlerinden biri hâlen ilk Guardians of the Galaxy filmindeki meşhur gönderme. Şu ana kadar onlarca gönderme James Gunn’a sunulmuş olsa da yönetmen ısrarla bulunamadığını öne sürüyor. Bu ısrar sona ermiş olabilir çünkü bu yeni teoriyi okuyunca siz de benim gibi “BU DEĞİLSE NE ARTIK ULAN?” diyebilirsiniz.

Teori şöyle: Koleksiyoncunun, Guardians ekibine sonsuzluk taşlarını anlattığı sahneyi bilirsiniz. Orada antik varlıkları anlatan baloncukların birinde bağıran bir abi var. O abiyi cebe koyalım. Geçelim Adventures of the X-Men #12 çizgi romanına. Aynı abi orada da var. Belki aynısı olmasa da, inanılmaz benzeyeni diyelim. Bunu da atalım cebe. İkisini yanyana koyduk mu oraya bu çıkıyor:

On harf, tek kelime: GALACTUS!

Sağdaki kare Galactus’un yer aldığı herhangi bir çizgi roman değil. Adventures of the X-Men #12’de Galactus’un doğuşu anlatılıyor. Kendisi yaşadığı evrenin hayatta kalan son kişisi iken Sentience of the Universe geliyor ve kurtarıyor. Sonra yeni bir gerçekliğe geçerken Kozmik Yumurta onu Galactus olarak doğuruyor. Galactus’un acıklı hikayesi kısaca böyle.

Yalnız şöyle bir şey var: eğer o abi gerçekten Galactus olarak oraya koyulmuşsa, patates. Marvel hiçbir şekilde Galactus adını ve görünümünü filmlerinde kullanamaz. Hakları FOX’ta çünkü. Davalık olurlar. Ama saniyelik bi kareye çok anlam yüklemeye de gerek yok, muhtemelen tatlı bir gönderme olarak planlanmıştır.

Yorumlar