Hazır Olun, Titans DC’nin En İyi Dizisi Olmaya Aday!

Hatta ortalıktaki tüm çizgi roman dizilerine sağlam bir rakip olarak çıkma niyetinde!

Efendim DC’nin kendi yayın platformu DC Universe içinde neler olacağını duyurarak yayın hayatına geçmeye hazırlanıyor. DC’nin tüm filmleri, tüm animasyonları, tüm dizilerinin yanı sıra bir dünya çizgi romanın da sunulacağı bu platform ayrıca Titans, Swamp Thing, Harley Quinn ve Doom Patrol dizileri de yayınlayacak. Young Justice’in 3. sezonu gelecek. Her şey çok güzel. Tek sorun ise bu platformun ABD dışına henüz açılamayacak olması. Önümüzdeki 10 sene için umutlanıyoruz artık ve yeni dizileri malum yollardan takip etme mecburiyetine katlanmak zorunda kalarak bekliyoruz.

Bu dizilerin en ön sıradaki üyesi Titans’dan set fotoğrafları zaten gelmişti, geçtiğimiz günlerde yayınlanan Robin fotoğrafıyla da “acaba oluyor mu?” dedirtmişlerdi. Şimdiyse dizinin ilk bölümüne dair detaylar elimizde! Neler olacak peki?

UYARALIM: PİLOT BÖLÜME DAİR SPOILER İÇERİR!

Dizinin pilot bölümü Robin, Raven ve Starfire üzerine yoğunlaşıyor. The Flying Graysons sirk gösterisinin flashbackleri ile başlıyor bölüm. Bu sayede hem Dick’in geçmişini hem de Rachel Roth’un yani Raven’ın seyirciyle tanıştırılmasını izliyoruz. Hem Dick’in Batman’den farkını görüyoruz hem de Raven’ın içindeki keşfedilmemiş gücü görme fırsatımız oluyor. Daha sonra kahramanlarımızı bağımsız olarak izliyoruz. Yani MCU’daki gibi her karakter önce kendi hikayesini işliyor, ekip daha sonra birleşmek üzere ipuçları bırakıyor. Kısacası doğrudan bir Teen Titans ekibi beklemeyin! Kısa kısa, aynı evrende geçen Robin, Raven ve Starfire filmleri gibi düşünün.

Dizinin tonu ise sert. Çocuk dizisi olmayacağı belli. Fucklar Shitler havada uçuşup birbirine çarparken kemik kırılmalı kavgalar, yakma, ateş açma, boğma gibi menüsü bol ölüm sahneleri de tüm grafikliğiyle karşımıza çıkacak. Kısacası DC’nin televizyonda izin verdiği en sert dizi olacak Titans. Ekibin çizgi roman geçmişi ve Young Justice geçmişindeki tonun kararacağını unutmayın. Ama sert olacak diye de gerçekçi sertlik beklemememiz gerekiyor. Çizgi romanların özünü kaybetmeden tüm fantastikliğiyle göreceğiz olan biteni. Doctor Manhattan’ın Rorschach’la yağlı boya tablosu yapması gibi örneğin.

 

 

Robin, tanışacağımız ilk karakter. Sirkte olan bitenlerden yıllar sonrasındayız. Psikolojik olarak çökmüş bir Dick olacak. Alışık olduğumuz Robin olmayacak. Batman’den nefret edip Gotham’dan ayrılarak San Francisco’ya yerleşmiş, ama Batman’in gölgesini üzerinde hissediyor olacak. Bruce gibi olmaktan korkuyor. Bu yeni şehirde Nightwing kostümüyle değil Robin kostümüyle çalışıyor ve Batman’le ne yaşadığını bilmememize rağmen Batman öyle bir şey yapmış ki Dick kendisini bütün insan ilişkilerine kapatmış. Burada da bir polis karakolunda dedektif olarak çalışmaya başlıyor, kendisini iş yerindeki herkese karşı kapatarak. Robin’in karakter gelişimi işte buradan alıp gidecek. Dizinin aksiyon sahnelerini de burada görüyoruz.

Buradan Raven’a geçiyor pilot bölüm. Problemli çocuğuyla ilgilenmeye çalışan, uykusuz annesi Angela ile tanışıyoruz. Ayrıca Raven’ın içindeki şeytani ruhu bir parça görüyor, Raven’ın korkunç güçlerine de kısaca göz atıyoruz. Rachel’ın -yani Raven- komşuları ve sınıf arkadaşları onun tuhaflığının farkında ve bu yüzden de çokça dışlanıyor. Yani Raven’ın okul hayatı da dizinin önemli parçalarından birisi olacak. Ve dizinin ilk büyük kötüsü olan, gizemli bir tetikçi, amaçları belli olmayan ürkütücü birisi olan The Acolyte ile burada tanışıyoruz. Çok spoiler vermeden söyleyecek olursak, Acolyte Rachel’ın hayatında yapacağı bir değişiklikle dizinin sezon hikayesini resmen başlatıyor.

Ve son olarak Starfire’a dönüyoruz. Set fotoğraflarında Starfire’ı 70lerin disko partilerinden çıkmış bir kostümle görüp çıldırmış olabilirsiniz. Sakin olun, çünkü durum gerçekten de öyle. Starfire’ın asıl kostümü o değil. Starfire bölümünde de silahlı adamların, Starfire’ı kovalamasıyla olaya giriyoruz. Starfire’ın kovalamacası ilerlerken nihayetinde Titans ekibinin kurulmasını sağlayacak olan hareketleri de ondan görüyoruz. Bundan sonrasında artık bölümün finaline giderken de kapanışı enfes bir şekilde yapıp sıradaki bölümü bekliyoruz.

Kısacası, Titans dizisi mükemmel ötesi bir pilot bölüme sahip, şu ana kadar izlediğiniz süper kahraman dizilerinden daha sert, daha çizgi roman tadında ve dopdolu. Özellikle her sene yeni sezon çıkarma uğruna gelişmemiş bir dünya yeni süper kahraman dizisinden baymışsanız, Titans’ı dört gözle bekleyin!

Yorumlar