James Gunn, Guardians 3’ün yönetmenliğinden kovuldu

BİZ BU SİNEMA SEKTÖRÜNDE KİMSEYE GÜVENEMEYECEK MİYİZ? HE?

Bu tarz bir konuyu haber yapmak zaten rezalet bir olayken, hiç giriş falan yapmaya çalışıp konuyu uzatma niyetim yok. Haberi bilin, nedenini öğrenin, biraz sövün, sonra da sessizce sanki böyle bir iğrençlik yaşanmamış gibi dağılalım.

Marvel’ın Guardians of the Galaxy serisinin iki filmdir hem ortak senaristliğini hem de yönetmenliğini yapan James Gunn, dün Disney ve Marvel Studios yöneticilerinin aldığı kararla Guardians 3 yönetmenliğinden kovuldu. Üçüncü filmin senaryosunu çoktan yazmış, çekimlere 2019 başında başlanması planlanıyordu. Ayrıca James Gunn, SDCC 2018’e katılıp Sony ile çalışacağı yeni projesini tanıtacaktı. Sony paneli iptal etti ve kuvvetle muhtemel kendisini projeden çıkardı.

Sebep! Sebebi şu; James Gunn, Twitter hesabını hem seyircilerle etkileşimde bulunmak için hem de politik yorumlar yapmak için çok sık kullanan biri ve ileri derece Trump karşıtı olduğu çok bilinen bir gerçek. Hatta o kadar ileri derece duruma geldi ve tartışmaların iyice içine girmiş ki, ABD’nin Cumhuriyetçi Parti destekçileri herifi açığa çıkarmaya karar vermişler ki haksız da değiller, James Gunn zamanında porno parodileri yönetmiş ve “İlişkiye Girmek İstediğiniz 50 Süper Kahraman” diye de bir blog yazıp daha sonra özür dilemiş bir eleman. Yani James Gunn, ifşa edilmesi kolay biri kısaca. Ortada malzeme var çünkü. Haberi asıl patlatan kişi Trump’ın destekçilerinden muhafazakar yazar Jack Posobiec. Olay bu yani. James Gunn, kendi çok masummuş gibi aylarca Trump’ın üstüne gitmiş gitmiş gitmiş, sonra demişler ki “ya sen sus biraz, senin kariyeri bitirelim.”

Bir gecede 10 bin tweetini ve blogunu silmesi falan bir anlam ifade etmiyor tabii, Twitter üzerinden “Ben birkaç yıl öncesine göre çok değişmiş bir insanım” temalı bir özür mesajı da anlamsız. Getirir Marvel, Guardians 3 için birini. Biz de James Gunn’ı unutur gideriz. Zaten ikinci film de kötüydü :)))

Yorumlar