O Zaman Hayırlı Olsun: Batwoman TV Dizisi İçin Çalışmalar Başladı

DC-CW cephesinden Batwoman’a dair ilk hamle, mayıs ayında DC’nin Oliver Queen’i Stephen Amell ve CW’nun başkanı Mark Pedowitz tarafından bizlere duyurulmuştu. Birlikte katıldıkları bir etkinlikte Pedowitz’in “Gotham şehrini Arrowverse’e ekliyoruz.” şeklindeki açıklaması, Arrowverse’de birkaç defa bahsedilen Gotham’ın ve hatta Arrow’da Bruce Wayne adının geçmesiyle yarattığı heyecanı körüklemişti. Bombayı patlatan ise “Bu sonbahardaki crossover’da yeni bir karakter aramızda olacak, Batwoman’la yan yana savaşacağız. Crossover bölümü de aralıkta yayınlanacak.” sözleriyle Stephen Amell olmuştu.

Şu birkaç güne kadar da bildiklerimiz bunlardan ibaretti. Ancak DC’nin planları bu kadarla sınırlı değilmiş. Yapılan açıklamaya göre DC Batwoman solo dizisi üzerinde çalışmalara başlamış. Her şey yolunda giderse, sonbahardaki Arrowverse crossover’ının ardından Batwoman’ı bir de kendi dizisinde izleme şansımız olacak.

Dizi daha önce CW’da yayınlanan Smallville’de yazar/yapımcı olarak yer alan Caroline Dries tarafından geliştiriliyor. Arrowverse’ün baş mimarı Greg Berlanti, uzun süredir birlikte çalıştığı Sarah Schechter ile birlikte Berlanti Productions adı altında yaratıcı yapımcılar olarak projede yer alıyorlar. DC’deki görevinden ayrılan Geoff Johns, kendi yapım şirketi Mad Ghost Productions ile yaratıcı yapımcı olarak projeye dâhil olan bir diğer isim. CW, dizinin pilot bölümünün tam sezon onayı verecek kadar iyi olduğunu düşünürse, Batwoman’ın solo dizisi 2019’da yayınlanmaya başlanacak.

Lezbiyen bir süper kahraman olan Batwoman’ın Arrowverse’e dâhil olması, Arrowverse’deki diğer LGBT karakterler düşünülünce (Arrow’da Curtis Holt, Legends of Tomorrow’da Sara Lance, Supergirl’de Alex Danvers, The Flash’te Captain Singh) artık sıradan bir durum gibi görünüyor. Ancak Batwoman solo dizisi başladığı takdirde, TV’nin ilk eşcinsel süper kahraman başrollü dizisi olmuş olacak.

Kate Kane’i canlandıracak isim için ise arayışlar -bildiğimiz kadarıyla- devam ediyor. TVLine’ın haberine göre yapımcılar 25-29 yaş aralığında ve lezbiyen bir kadın oyuncu arıyorlarmış. Hatta belki de bulmuş olabilirler. San Diego Comic Con’un yarın başlayacağını düşürsek, Batwoman’ı canlandıracak oyuncunun SDCC’da açıklanması ihtimali bana oldukça yüksek geliyor.

Yorumlar