Pazar Kahvesi #121

( 25 Haziran – 1 Temmuz )

Yeni Gerilim Hikâyemiz Gideon Falls Dizi Olma Yolunda

Jeff Lemire ve Andrea Sorrentino, Mart 2018’de Image Comics etiketiyle yeni bir gerilim hikâyesi yayınlamaya başladılar: Gideon Falls. Seri çok beğenildi, tekrar basıma gitti, her sayıyla beraber satışlar arttı. Gideon Falls Image Comics’in yüzünü bir hayli güldürünce, uyarlama projesi de gecikmedi. Birkaç deneyimli yapımcının kurduğu yeni prodüksiyon şirketi Hivemind, serinin TV haklarını satın aldı. Lemire ve Sorrentino’nun yanı sıra Hivemind cephesinden de Jason Brown, Sean Daniel, Kathy Lingg, ve Dinesh Shamdasani dizinin yaratıcı yapımcıları olarak yer alacak.

 

Peki nedir, ne anlatır Gideon Falls? Özeti şu şekilde: “Şehrin çöplüğünde geçen bir kumpasa takıntılı, toplumdan uzaklaştırılmış genç bir adamın ve karanlık sırlarla dolu küçük bir kasabaya gelen tükenmiş bir Katolik rahibin hayatı, tarih boyunca hem şehirde hem de kasabada ortaya çıkmış, bulunduğu yere ölüm ve delilik getiren gizemli yapı Black Barn’ın etrafında birbirlerine karışır.”

*****

Kağıda Basılmadan Film Hazırlıkları Başladı: Crowded

Image Comics, bir başka hikâyesi Crowded’ın da film uyarlaması konusunda çalışmalara başladı, hem de serinin ilk sayısı henüz okuyucuyla buluşmadan. Hikâyesini Chris Sebela’nın yazdığı, Ro Stein ve Ted Brandt’in görselleştirdiği serinin filmi, Oni Entertainment ve Camp Sugar ortaklığında geliştirilecek. Filmin ise şimdiden bir başrolü var, Rebel Wilson. Wilson, aynı zamanda Camp Sugar markası altında filmin yapımcılığını da üstleniyor.

Crowded, dünya ekonomisinin iş paylaşım uygulamalarının egemen olduğu çok uzak olmayan bir gelecekte geçiyor. Reapr adlı bir kitle fonlaması platformu, insanların suikastları finanse etmesine izin veriyor. Hikâye, birdenbire milyon dolarlık bir ödülle kendini hedef Reapr olarak gören Charlie adında genç bir kadının etrafında duruyor. Çok fazla parası olmayan Charlie, kendini korumak için Dfend uygulamasındaki en düşük ücretli bodyguard Vita’yla anlaşıyor. Charlie’nin hedef olmaktan kurtulabilmesi için ikili suikastçılarla savaşmalı ve 30 gün boyunca hayatta kalmalıdır.

Crowded #1 15 Ağustos’ta, Crowded #2 ise 19 Eylül’de yayınlanacak.

*****

AfterShock ve Legendary Yeni Bir Uyarlamada Anlaştı: Animosity

Legendary Entertainment , AfterShock Comics çizgi romanı Animosity’nin haklarını satın aldı. Filmin yapımcılığını Legendary’den Jon Joney, AfterShock CEO’su Jon Kramer ve AfterShock Başkan’ı Lee Kramer üstlenecek.

Serinin yazarlığını Marguerite Bennett yaparken, hikaye Rafael de Latorre ve Rob Schwager tarafından görselleştirildi. İlk sayısı Ağustos 2016’da yayınlanan Animosity, hayvanların aniden artan bir duyarlılık kazanarak düşünmeye, konuşmaya ve intikam almaya başladıkları bir dünyayı anlatıyor. Dünya kaosa sürükleniyor. Genç bir kız ve onun sadık köpeği onları koruyabilecek tek kişiyi bulmak için New York’tan kaçıp San Francisco’ya doğru yola çıkıyorlar.

*****

Mike Colter’dan Barack Obama’ya Davet

Netflix’te Luke Cage olarak izlediğimiz Mike Colter’a bir röportajı sırasında, ABD’nin 44. Başkanı Barack Obama’nın Netflix’le anlaştığından bahsetmişler. Colter’ın cevabı şu şekilde: “Herhangi bir projede cameo yapabilir. İstediği projede yapabilir. Aslında, biliyorsunuz biz Harlem’de çekim yapıyoruz. Yemek yemek için çok güzel yerler var. Gelip cameo yapsa, sonrasında da yemek yerdik. Ama süper kahraman olarak değil. Çok uzun süre kahramanlık yaptığını düşünürsek villain olursa onun için de değişiklik olur.”

Ne diyorsunuz, Luke Cage’in 3.sezonunda Barack Obama’yı görür müyüz?

*****

Sinema ve TV Dünyasından Kadro Haberleri

-Tomer Capon, Image Comics uyarlaması The Boys’un kadrosuna katıldı. 2019’da Amazon Prime’da yayınlanacak olan 8 bölümlük dizide Capon, ‘Frenchman’ karakterini canlandıracak.

– Valiant Comics uyarlaması Bloodshot’ın kadrosuna Toby Kebbell ve Johannes Haukur Johannesson katıldı. Başrolünü Vin Diesel’ın üstlendiği Sony Pictures imzalı filmde Toby Kebbell’in karakteri ‘Axe’ olarak açıklanırken Johannesson’un karakteri hakkında bilgi henüz yok.

-Aquaman’in Black Manta’sı Yahya Abdul-Mateen II, Alfred’imiz Jeremy Irons, Tom Mison, Frances Fisher ve Jacob Ming-Trent, Watchmen TV dizisinin kadrosuna katıldı. Karakterleri hakkında açıklama yapılmadı.

– Sony Pictures’ın Spider-Man spin-off’u Morbius filminde başrol Jared Leto’nun oldu.

 

Yorumlar