Pazar Kahvesi #122

( 2 – 8 Temmuz )

Bruce Wayne’in Objektifinden Metahuman’ların Anatomisi

Insight Editions ve DC Comics yeni bir proje için bir araya geldi. 160 sayfalık olarak hazırlanan DC Comics: Anatomy of a Metahuman, S.D.Perry ve Matthew Manning tarafından Bruce Wayne’in bakış açısıyla yazıldı ve Ming Doyle tarafından çizildi. Doyle, projeyi bir Facebook gönderisinde duyurdu ve birkaç sayfayı paylaştı.

Projenin çıkış noktası ise kitabın arkasında şöyle anlatılmış: ‘Metahumanlar’ın dünyaya getireceği tehditten endişe eden Batman, onların inanılmaz fizyolojisi ve yetenekleri hakkında ayrıntılı bir dosya oluşturmaya başlar. Killer Croc, Bane ve Brainiac gibi kötülerden, Superman ve Cyborg dâhil Batman’in kendi yoldaşlarına; dosya, Dark Knight’ın büyüleyici kişisel teorilerini bu hayranlık uyandırıcı bireylerin eşsiz anatomik kompozisyonu üzerine bir araya getiriyor.

Kitapta Superman’in gözlerinin ısı ışınlarını nasıl ateşlediğine dair ayrıntılı teorilerden, Aquaman’in su altında nasıl nefes alabildiğine dair derinlemesine bir araştırmaya kadar, bu klasik karakterlerin en derin sırlarını ortaya çıkaran bilgiler yer alıyor. Doomsday, Aquaman, Swamp Thing, Darkseid, Martian Manhunter da kitapta yer alan karakterlerden.

Hatırlatalım, DC Comics: Anatomy of a Metahuman 18 Eylül’de satışa çıkacak. Ön siparişler ise alınmaya başladı bile.

*****

Eski Iron Man Yazarı Bob Layton: “Avengers 4’te Tony’yi Son Kez İzleyeceğiz”

Eski Iron Man çizgi roman yazarı Bob Layton, Avengers 4’ün Robert Downey Jr.’un Iron Man olarak son yolculuğu olacağını düşünüyor. Tampa Bay Times ile yaptığı röportajda Tony Stark’ın karakterini “çizgi roman dünyasının en ilginç karakterlerinden biri” olarak nitelendiren Layton, röportajının ilerleyen kısımlarında, MCU’daki Stark ve Iron Man’i Avengers 4’ten sonra nelerin beklediğine dair görüşlerini açıkladı.

“Sadece tahmin ediyorum ama Robert Downey Jr.’ın artık rolünü tamamlaması gerektiğini düşünüyorum. 10 yıldır aynı rolü üstleniyor. Herhangi bir aktörün kariyerinde de olduğu gibi, bence onun için de devam etme zamanı geldi.”

Avengers 4’te Tony Stark’ın ölme ihtimali sorulduğunda ise Layton’ın cevabı şöyle oluyor: “Downey’nin 10 yıllık macerasını sonlandırmanın yollarından biri bu, ama bunlar sadece benim tahminlerim. Ve şunu da biliyorum ki Tony Stark’ı başka birinin canlandırmasını istemem. Downey’nin performansının üstüne kim çıkabilir ki? Ama eğer Tony geri gelmeyecekse, zırha bir başkasını koyabilir ve yeni nesil Iron Man yaratabilirler.”

1970’lerde ve 80’lerde Marvel ve DC çizgi romanlarının yazarı ve 1989’da Valiant Comics’in kurucularından biri olan Bob Layton, Iron Man’ın meşhur “Demon in a Bottle” serisinin ve Ant-Man and the Wasp’te izlediğiniz/izleyeceğiniz Ghost karakterinin yaratıcısı. Şimdilerde ise Bloodshot’ın film uyarlaması üzerinde çalışıyor.

*****

Marvel Comics Bir Dizi Yeni Çizgi Roman Serisi Duyurdu

Yeni serilerden ilki The Black Panther vs. Deadpool. 5 bölüm olarak planlanan bu mini seri Daniel Kibblesmith tarafından yazılacak. Serinin çizimleri ise Ricardo Lopez Ortiz tarafından yapılırken kapak görselleri Ryan Benjamin imzası taşıyor.

Deadpool 2’yle beyaz perdeyle tanışan Shatterstar da yeni serisi duyurulan karakterlerden. Yazar Tim Seeley ve çizer Carlos Villa ortaklığında hazırlanacak Shatterstar 3 Ekim’de raflarda olacak.

Marvel’dan yapılan duyurulara göre Iceman de çizgi roman dünyasına geri dönüyor, hem de karakterin orijinal yazarı Sina Grace ile birlikte. Eylülde başlayacak olan seride Grace’e Nate Stockman eşlik edecek.

X-Men Gold okuyorsanız bilirsiniz, X-Men Gold #30’un başlığı “The Wedding of the Century” olarak açıklanmıştı. Bu düğünün Colossus ve Kitty Pryde’a ait olması beklenirken, Kitty son anda cayınca evlenenler Rogue ve Gambit olmuştu. İşte o düğüne ithafen yazar Kelly Thompson ve çizer Oscar Bazaldua’dan yeni bir mini seri geliyor: Mr. and Mrs. X. Beş bölümlük serinin ilk bölümü Mr. and Mrs. X #1, ilk olarak Rogue ve Gambit’in düğününe dair akıllarda kalan boşlukları doldurarak hikayesine başlayacak.

*****

SDCC’da Deadpool 2’nin Genişletilmiş Versiyonu Gösterilecek

20th Century Fox, San Diego Comic Con’daki panelinde “Deadpool 2’nin ve belki de bazı sürprizlerin çok iyi bir özel gösterimi”ni yapmaya hazırlanıyor. Kesilen sahnelerin bulunduğu genişletilmiş versiyon Deapool 2, 21 Temmuz’daki panelde gösterilecek. Panele gidemeyen bizler ise kesilen sahneler için filmin DVD ve Blu-Ray versiyonlarını beklemek zorundayız.

20th Century Fox bunu ilk kez yapmıyor. Daha önce de 2014’teki panelde X-Men: Days of Future Past’in genişletilmiş versiyonunu hayranlara izletmişti.

*****

Bloodshot Çekimleri Önümüzdeki Ay Başlıyor

Birkaç ertelemenin ardından, Sony’nin Valiant Comics çizgi romanı Bloodshot uyarlaması filmi önümüzdeki ay çekimlere başlıyor.  Planlamalara göre mayıs ayında başlaması gereken çekimlerin başlangıç tarihi 6 Ağustos olarak açıklandı. Çekimlerin, 2015 yapımı Mad Max: Fury Road’un da çekildiği Cape Town Film Studios’da gerçekleştirilmesi bekleniyor. Ek fotoğraf çekimi, hem Avrupa hem de Prag’da olası çekim yerleri olarak göze çarpıyor. Dış çekimlerin ise Doğu Avrupa, Prag ve Budapeşte’de yapılması  bekleniyor.

Başrolünü Vin Diesel’ın üstlendiği filmin kadrosunda Toby Kebbell, Eiza Gonzalez, Sam Heughan ve Jóhannes Haukur Jóhannesson da bulunuyor.

 

Yorumlar