Pazar Kahvesi #123

Doctor Octopus Yeniden Spider-Man Oluyor

Dan Slott’un uzun soluklu Amazing Spider-Man serisinin malum sonunu duymuşsunuzdur. Duymamışsanız diye hemen anlatayım. Bahsi geçen serinin sonunda Otto Octavius, Spider-Man’in bedeninde sıkışıp kaldı. Bu durum birkaç yıl sürdü ve Superior Spider-Man serisinde kullanıldı. Şimdi ise Doctor Octopus bir Spider-Man kostümüyle geri dönüyor. Hem de bu sefer ki Hydra menşeli. Doctor Octopus’us bu macerası ana seride anlatılmayacak. Onun yerine Superior Octopus olan kendi serisi çıkacak. Bu serinin ilk sayısı ekim ayında raflardaki yerini alacak.

Bart Allen Geri Dönüyor

Bart Allen, Barry Allen’ın gelecekten gelen torunu. Kendisi 90’lı yılların Flash serisinin önemli bir parçasıydı. Hatta The Flash:Fastest Man Alive serisiyle bir süreliğine Flash kostümünü bile giymişti. New 52 sonrasında kendisinin ve daha pek çok Flash yan karakterinin bağlantısı Barry ile kesildi. Bir süreliğine çizgi romanlarda yer almadılar ama Bart Allen, Teen Titans serisinde bir süre daha boy göstermeye devam etti. Ancak Rebirth ile gelen ikinci bir evren sıfırlamasıyla tamamen ortadan kaybolmuştu. Şimdi ise Flash’ın 50.sayısıyla birlikte tekrar geri dönecek. Onun dönüşü kendisi gibi ortadan kaybolan JSA, Superboy gibi karakter ve takımlar için bir umut olacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.

Black Widow Filmi Yönetmenini Buldu

Uzun süredir konuşulan film sonunda hayata geçirildi. Black Widow’un henüz kesinleşen bir vizyon tarihi olmasa da yönetmeni bile belirlendi. Filmi, Cate Shortland yönetecek. Yönetmeni belki Lore ve The Berlin Syndrome filmlerinden hatırlayabilirsiniz. Filmin senaryosunu Jay Schaeffer yazacak ve kronolojik olarak ilk Avengers filminin öncesinde geçecek.

Blade Runner Çizgi Roman Oluyor

Phillip K. Dick’in Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? adlı eserinden uyarlama olan Blade Runner filmi bilim kurgu filmlerinin kültleşmiş filmlerinden biri.  Blade Runner’ın bildiğiniz gibi geçen sene bir de devam filmi çıktı. Bu efsanenin 35 yıllık aradan sonra tekrar dönmesinin üstüne bir de çizgi roman mecrasına uyarlanmaya hazırlanıyor. Blade Runner evreninde geçecek hikayeleri bundan sonra Titan Comics etiketiyle göreceğiz. Henüz duyurulan bir seri yok ama bu evren dahilinde duyurulan seriler de önümüzdeki haftalarda belirlenir.

Wonder Woman’da Robinson Dönemi Son Bulacak

Şu sıralar Wonder Woman serisini yazan James Robinson ve yaratıcı ekibi seriyi 58.sayısından itibaren bırakacak. Bundan sonra seri Ms.Marvel’da büyük işler başaran G.Willow Wilson ve Daredevil ile Conan serilerinde çizerlik yapan Cary Nord’a emanet olacak. İkilinin yazıp çizecekleri ilk hikaye “The Just War” olacak. Bu hikayede Steve Trevor’u kurtarmak için Doğu Avrupa’daki bir savaşa giden Wonder Woman’ın Ares ile karşılaşması anlatılacak.

Y:The Last Man’in Kadrosu Belli Oluyor

Brian K. Vaughn’un çizgi roman serisi Y:The Last Man, FX kanalında dizi olma yolunda. Dizide ana karakter Yorick’i Barry Keoghan, Yorick’in annesi Senatör Jennifer Brown’ı Diane Lane oynayacak. Yorick’in kardeşi Hero Brown’ı Imogen Poots oynayacakken, Agent 355’i Lashana Lynch ve Nora’yı da Marin Ireland oynayacak.

Prophet Film Yolunda

Deadpool’un yaratıcısı Rob Liefeld’in bir başka karakteri John Prophet, beyaz perdeye aktarılacak. Filmi Studio 8 yapacak. Karakterin yaratıcısı Rob Leifeld de, Adrian Askarieh ve Brooklyn Weaver ile birlikte filmin yapımcılığında görev alacak.

Joker’e Yeşil Işık Yandı

DCEU’nun dışında geçecek Joker filminin daha önce yapımcısı, yönetmeni ve hatta başrolü bile belli olmuştu. Ancak filme daha yeni yeşil ışık yakıldı. Filmin yapımcılığını Martin Scorsese gibi büyük bir isim yapacakken yönetmenliği Todd Phillips ve başrolü yani Joker’i de Joaquin Phoeniz oynayacaktı. Filme yeşil ışık yakılmasıyla birlikte filmin bütçesi de belli oldu. 55 Milyon. Bir süper kahraman filmi yapmak için oldukça düşük bütçe. Tabii Deadpool’un 58 Milyon ile çekildiği düşünülürse imkansız değil. Ama zaten yönetmenler de bu filmin bir süper kahraman filminden çok suç filmi olacağını söylediği için ortada muhtemelen çok da büyük bir problem yok.

Jeremy Renner Spawn Kadrosunda

Spawn evrenindeki karakterlerden oluşan Sam&Twitch filmi yavaş yavaş hayata geçiriliyor. Spawn’ın yaratıcısı Todd McFarlane, önce filmin yapımcı koltuğuna Jason Blum’u getirdi daha sonrasında Sam rolü için Django, Baby Drive gibi filmlerden bildiğimiz Jamie Foxx ile anlaşma sağladı. Şimdi de MCU’nun Hawkeye’ı Jeremy Renner’ı diğer başrol “Twitch” Williams rolüne getirdi. Bu kadar büyük isimleri bir arada görmek proje hakkında ümitlerimizi yeşertiyor. Çıkacak olası filmn 2019 içerisinde hayata geçirilmesi bekleniyor.

 

Yorumlar