SDCC #1: Yeni Seriler

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Temmuz ayının vazgeçilmez etkinliği San Diego Comic Con geldi çattı. Bu yıl Marvel Studios katılmayacağından dolayı her ne kadar film cephesi biraz daha sakin geçecek olsa da, dün akşam gerçekleşen panellerde özellikle DC yeni serileriyle ses getirmeyi başardı. Yeni Green Lantern, Shazam, Batman, DC Zoom, DC Ink serileri ve son olarak Detective Comics 1000. sayının çıkış tarihi dün akşam açıklandı. Tüm bu serilerin detaylarını ve dün akşam açıklanan bilgileri bu yazıda toplayacağız.

Yeni Green Lantern Serisi

Hal Jordan and the Green Lantern Corps serisi Rebirth’ün devam eden en sağlam, beğenilen serilerinden biriydi. Geçtiğimiz haftalarda ise serinin 50. sayısıyla beraber Ağustos ayında sonlanacağı duyurulmuştu. Robert Venditti’nin iyi bir iş çıkardığı bu seriyi sonlandırmasıysa beraber SDCC’da yeni bir Green Lantern serisinin duyurulmasını zaten bekliyorduk. Ve beklediğimiz gibi yeni seri duyuruldu. Yazar koltuğunda Arkham Asylum ve Batman: R.I.P kitaplarının yazarı Grant Morrison otururken, yeni serimizin çizeri ise Liam Sharp. Henüz yayın tarihi açıklanmasa da 2018’in sonlarına doğru serinin okuyucularla buluşacağı tahmin ediliyor. 12 sayıdan oluşacak olan bu hikayede Hal Jordan’ı “Uzay Polisi” rolünde göreceğiz.

Yeni Batman/Joker Serisi

DC cephesinden bizleri heyecanlandıran bir diğer yeni serimiz ise Batman/Joker: Deadly Duo Marc Silvestri’nin elinden çıkacak olan bu seriyi usta yazar 20 yıldır beklediğini söylüyor. Dramatik ve komik sahnelerinin bulunduğunu söyleyen Silvestri bu seride ikiliye daha önce görmediğimiz bir şekilde göreceğimizi de ekliyor. Batman’in zorla Joker ile çalışacağı ve onlardan çalınan bir şeyi bulmak için çabalayacakları bir seri olacak.

Yeni Shazam Serisi

Filminin de yaklaşmasıyla beraber Shazam ailesini tekrardan bir arada görebileceğiz. Hem de Geoff Johns’un kaleminden! Uzun zamandır göremediğimiz karakterin yeni uzun soluklu serisi Johns ve Eaglesham ikilisinin elinden çıkacak. Kasım ayında başlayacak olan seriyi şahsen ben merakla bekliyorum. Karakterin geri dönüşü eminim başarılı olacaktır.

Yeni Shuri Serisi

Marvel’ın dün akşam açıkladığı tek yeni seri Shuri’nin solo serisi. Black Panther filmiyle beğenilen ve izleyiciler tarafından çabucak benimsenen Shuri karakterinin solo serisinin konusu hakkında henüz bir bilgi yok. Nnedi Okorafor tarafından yazılacak olan seri, Black Panther’ın kardeşinin maceralarını anlatacak. Pek tecrübeli bir yazar olmasa da, filmde karakteri sevenler muhtemelen bu seriyi de sevecektir. İşte Marvel bildiğiniz gibi, film yoluyla çizgi romanlarını sattırma peşinde.

SDCC’un ilk gününde DC’nin çizgi roman paneli, Marvel’ın ise oyun paneli bulunmaktaydı. Haliyle yeni açıklanan seriler de DC daha ağır basmış oldu. Özellikle Shazam ve yeni Green Lantern serisi şahsen en merak ettiğim seriler. Gün gün bu tarz üst üste çizgi roman haberleri geldikçe sizlerle tek bir yazı altında paylaşmaya devam edeceğiz. DC hamlelerini yaptı, sıra Marvel Comics’te…

Yorumlar