Artık The Batman filmini konuşmaya başlayabiliriz

Eh artık zamanı gelmişti. Yardır gelsin Matt Reeves!

Birkaç ay öncesine kadar The Batman solo filminin başına gelen her rezalette, her skandalda, tartışmada burada olan ve beraber sövdüğümüz tayfa burada mı? Benimle misiniz gençler? Çekimlerin ne zaman başlayacağı belli olmayan, senaryosu soru işareti, yönetmeninin oluşundan bile emin olamadığımız günler bitti. Gelin, eşi dostu çağırın The Batman konuşmaya başlıyoruz.

Şimdi yönetmen Matt Reeves’in planı, daha yönetmenlik için görüşmelere başladığından beri üçleme yapmak. Üç filme yayılmış bir hikaye istiyor. Üçlemenin hangi tarihlerde geçeceği henüz belli değil, Ben Affleck durumu da soru işareti. Ama buraya odaklanmayalım. Hikaye hakkında gelen bilgilere bakalım. Reeves şöyle bir taslak çizdi;

Doğrudan esinlendiğimiz bir çizgi roman hikayesi yok. Kesinlikle ve kesinlikle de Year One’ı uyarlamıyoruz. Batman karakterini tanımlayacak bir hikaye üzerinde çalışıyoruz. Tabii ki orijin hikaye ve ona benzer şeyler olmayacak. Amacım bana çocukluğumdan beri Batman’i sevdiren, dünyanın en iyi dedektifi oluşu ve diğer özelliklerini yansıtan bir hikaye yaratmak. Daha önce Batman penceresinden anlatacağımız bir hikayeden bahsetmiştim, bir ipucu üzerine dahil olduğu olaylar serisinde Batman ile Gotham’ın derinlerine ineceğiz. Nolan filmlerini devam ettirmek gibi bir durum da yok he bu arada. Senaryonun tamamlanması da birkaç haftaya biter. Kafa olarak tamamen senaryoya takmış durumdayım. Çekimler muhtemelen 2019 ilkbaharı veya yazın başlar.

Bu kadaaar. Batman solo filmine, daha doğrusu üçlemesine coşmak için yönetmenin çıkıp aklındakileri bam bam bam söylemesi yeterli değil mi? E tabii maskenin arkasında Affleck mi olacak başkası mı onu bilsek her şey çok daha tatlı olur. Reeves bu açıklamaları The Passage filmi için katıldığı panelde yaptı. Robin sorularına yorum yapamam dedi, Affleck’in filme dahil olduğunu söyledi ama spesifik olarak maskenin arkasında olacak demedi.

Bence iyi bir başlangıç yaptık. Affleck olur mu olmaz mı ilerleyen günlerde göreceğiz gibi duruyor. Zamanında ”Ben Affleck’in ayrılması DCEU için hayırlı olabilir” başlıklı bir makale yazmıştım. Kafanıza eserse bi’ göz atın, gelişmeleri siteye yazmak için ben buralardayım.

Yorumlar