Birbirinden İlginç 5 Teen Titans Movie Göndermesi

Geçtiğimiz cuma vizyona giren Teen Titans Movie içerisinde Deadpool misali, bir sürü gönderme bulunduruyor. Kimi siteler 100 tane uçuk kaçık gönderme saya dursun, biz bu yazıda en hoşumuza giden 5 göndermeyi listeleyeceğiz.

THE MUPPETS – ABC’s “The Muppets” stars Animal. (ABC/The Muppets Studio)

1- Beast Boy’un Animal’a Dönüşmesi

Beast Boy’un özelliğini zaten hepiniz biliyorsunuzdur. Kendisi herhangi bir hayvana dönüşebiliyor. Filmin başında kendisini tanıttığı şarkıda ise hızlı hızlı farklı hayvanlara dönüşüyordu. İşte o hızlı hızlı dönüştüğü hayvanlardan biri de Muppets karakterlerinden biri olan Animal (Hayvan) adlı kuklaydı.

2- Challengers of the Unknown

Çoğu kişinin tanımadığı ve filmde de buna dair esprileri bolca bulunan Challengers of the Unkown karakterleri, aslında 1957 yılında ortaya çıkmış olan ancak sonra nereye kaybolduğu belirsiz olan bir takım. Esasında filmin sonunda ortadan kaybolmalarının sebebi de bu, gerçekten de yıllar önce ortaya çıkıp, unutuldular.

3- Film Posterleri

Film boyunca her karakterin filminin çıktığının vurgusu yapıldığından dolayı, birçok sahnede film posterleri gördük. Bu sahnelerden birinde gördüğümüz film posterlerinden biri DC’nin ünlü şempanzesi Dedektif Chimp’e ait. Filmin adı ise Dedektif Chimp ve Kayıp Bıyık Davası. Dedektif Chimp filmi zaten başlı başına komik bir fikir, ama esas gönderme filmin adında saklı. Justice League filminde çok olay olan Henry Cavill’in bıyıklarına bir gönderme bu…

4- Ninja Kaplumbağalar

Filmin bir yerinde, Teen Titans ekibi onların filmlerini çekmeleri için geçmişe dönerek tüm süper kahramanların ortaya çıkmasını engellemeye başlıyor. Diana’nın kementini çalıyorlar, Krypton’un yok olmasını engelliyorlar, Bruce’un ailesinin ölmesini engelliyorlar falan filan. Bu sahnelerden birinde aynı zamanda bir diğer ünlü animasyon serisi olan Ninja Kaplumbağaların da ortaya çıkmasını engelliyorlar. Bu da güzel göndermelerden biri.

5- “You And I Are Destined To Do This Forever”

Filmin bence en güzel göndermesi bu. Deathstroke’un Robin ile konuşurken söylediklerinden biri Dark Knight filmine gönderme. Filmin saçma ama komik atmosferinde tek ciddileştiği an, bu sahne muhtemelen. “You and I are destined to do this forever.”. Dark Knight filminin final sahnesinde Joker’in son sözlerini bu filmde görmek güzel bir detay olmuş.

Yorumlar