Sony’nin Yeni Planı Venom’u Da MCU’ya Kiralamak

Venom’un 5 Ekim’de vizyona girecek olması ve yayınlanan 2 fragmanına rağmen, hâlâ filmle ilgili muallakta kalan bazı kısımlar var. Bunlardan biri filmin hitap edeceği yaş grubu. Film henüz prodüksiyon aşamasındayken derecesinin R olacağına dair söylentiler çıkmıştı. Yayınlanan fragmanlarla da söylentiler güçlenmişti. Gidişata bakılırsa, Sony’nin Venom’la ilgili ilk planı da zaten buydu, ama artık değil. Bu plan değişikliğinin nedeni ise Venom’un MCU’ya katılma ihtimali.

Duyurulmasından bu yana filmin MCU ile bağlantısı haklı olarak çok merak edilmişti. Eddie Brock, Spider-Man’in en ünlü düşmanlarından ve Spider-Man çizgi romanlarındaki en karanlık karakterlerden biri olduğu için, beyaz ekranda karakterlerin yollarının kesişmesi ihtimaller dahilindeydi çünkü. Tabii ki gelen açıklamalardan sonra şu noktada Venom’un MCU ile bir bağlantısı olmayacağını biliyoruz, ama bu gelecekte de olmayacağı anlamına gelmiyor. Bizim gibi düşünen Sony yöneticileri de karakterin gelecekte MCU’ya katılma ihtimallerini göz önünde bulundurmuş ve planlarda değişikliğe gitmiş. Son haberlere göre stüdyo, Venom’un R dereceli bölgeye girmeden PG-13’ün sınırlarını zorlaması gerektiğine karar vermiş. Çünkü eğer Venom çok şiddetli bir hâl alırsa, karakteri MCU’nun PG-13 dereceli filmlerine yerleştirmek karakter açısından karmaşık bir durum ortaya çıkarabilir. Los Angeles’ta yapılan ek çekimleri de düşününce, gelen haberlerin doğru olma ihtimali kuvvetleniyor tabii.

Birkaç yıl beklemek gerekse de, olası bir Venom vs Spider-Man mücadelesi hayranları heyecanlandırmıyor değil elbette. Ancak Sony’nin bu kararından rahatsız olan bir kesim de mevcut. Deadpool ve Logan gibi R dereceli süper kahraman filmlerinin elde ettiği başarılardan sonra, seyircilerin Venom’un biraz daha yetişkin odaklı bir film olmasını istemeleri kabul edilebilir bir durum. Peki siz ne düşünüyorsunuz? “İşin ucunda Venom ve Spider-Man’i karşı karşıya görmek varsa, ben her türlü varım.”  mı diyorsunuz, yoksa “Olur mu öyle şey, Venom tabii ki adamı canlı canlı yiyecek!”  mi?

İzlemeyenler kaldıysa diye, Venom’un son fragmanını şöyle bırakalım.

 

Yorumlar