Avengers 4 Teori Serisi #1 – Tony Stark ve New York Savaşı

Kevin Feige, Avengers 4’ün adını sır gibi saklıyor olsa da, Infinity War’un etkisini yavaştan arkamızda bıraktığımıza göre bence Avengers 4 gazını yüklemeye şimdi, burada başlayabiliriz. Bu seride ben set fotoğraflarından, oyuncu röportajlarından ve binbir türlü farklı şeyden topladığım kendi çapımdaki teorilerle derdimi anlatmaya çalışacağım. Eğer sizin de belli bir şeylere dayandırdığınız teorileriniz varsa, beni bulun, serinin bir sonraki yazısında yer verelim.

Seriye en bariz olan şeyden başlamak istiyorum. 2012’ye yolculuk.

New York Savaşına Dönüş

Avengers 4’e dair elimizdeki en önemli bilgiler yukarıdaki set fotoğrafları. Hepsine buradan ulaşabilirsiniz. Steve, Tony ve Scott dışında diğer fotoğraflarda Bruce Banner da yer alıyor. Buradaki önemli nokta şu; üçlü arasındaki en farklı kişi Steve Rogers. Çünkü Tony ve Scott’ın aksine Steve ilk Avengers filmindeki kostümü ve görünümünde. Tony ve Scott zamanda yolculuk yapmış gibi duruyor.

Hatta Tony, Infinity War’da en son Titan’da bıraktığımız Tony’den bir hayli daha yaşlı halde. Benim tahminim Infinity War ve Avengers 4 arasında en az bi’ 10 yıl olacağı yönünde. Peki Scott neden yaşlanmamış? Çünkü muhtemelen Scott, Thanos parmağını şıklattığı anda kuantum aleminde olduğu için, Avengers 4’e kadar olan zamanı orada geçirecek. Bu durum yaşlanmasına engel mi pek emin değilim, ama elimdeki en iyi tahmin bu.

Şu da var: Tony ve Scott, cidden zamanda yolculuk mu yaptı? Bruce’u dışarda tutmamın sebebi Hulk’u oynarken motion capture kıyafeti giydiği için yaşlı mı normal mi anlaşılamıyor oluşu. Zamanda yolculuk ihtimali evet var. Ama benim daha muhtemel bir fikrim var. Civil War’un başında Tony’nin yeni teknolojisini hatırlayanlar var mı? BARF teknolojisini kullanarak anne ve babasını son gördüğü anı fiziksel olarak bulunduğu odada izlemişti.

Ama Civil War’daki sahnede izlediği kişilerle etkileşimde bulunamıyordu, Avengers 4’ün set fotoğraflarında ise Steve ile konuşuyormuş gibi bir durum var. Teknolojisini geliştirmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir. Yani demem o ki, bu sahne aslında bir zamanda yolculuk değil, Tony’nin Avengers merkezinde, veya şahsi laboratuvarında, veya herhangi bir yerde tekrar izlediği bir anıdan ibaret.

Yorumlar