Avengers 4 Teori Serisi #2 – Loki aslında ölmedi

Normalde teori serisinin yeni yazısını geçen hafta yazarım diye düşünmüştüm ama Disney TV için duyurulan Loki ve Scarlet Witch dizileri, Captain Marvel fragmanı, Joaquin Phoenix’in Joker setinde şov yapması ve Daredevil fragmanı arasında biraz kaynadı. Aklımda yine bir yazıya iki teori yazıp kendimizi kandırmak var.

Avengers 4 Teori Serisi #1 – Tony Stark ve New York Savaşı

1- Loki aslında ölmedi

Loki, seyirciyi ters köşe yapmaya en verişli karakter. Marvel ve Kevin Feige de bunu yıllar boyunca bol bol kullandı, hatta o kadar çok kullandılar ki artık Loki üzerinden yapılan ciddi bir olay gerektiği ciddiyeti yakalamıyor. Çünkü biz bu adamın ölümünü birkaç kez izledik, tekrar öldürülmeye çalışılsa yemeyiz açıkçası. Ama bunu Infinity War’da, Thanos yapınca sanıyorum bu sefer o kadar da sorgulamadık. Loki o noktadan önce Ragnarok’ta Thor ile aralarında bazı şeyleri aşmış, Asgard da yok edilmiş, kendini Thor için feda etmeye hazır durumda. Eğer bir gün ölecekse, böyle bir anda ölmeliydi.

Kendim de Loki’nin kesin olarak öldüğünü düşünenlerdenim, ama teoriye göre durum pek öyle değil.

Reddit kullanıcısı RadKarth, teorisini şöyle açıklıyor:

Loki sağ elini kullanıyor. İlk filmi Thor’dan, Ragnarok’a kadar dikkat ederseniz hep sağ elini kullanmış. Silahları da, The Avengers’ta asasını da sağ eliyle kullandı. Bütün filmlerde sol elini kullandığı iki sahne var. Biri The Dark World’de ölümünü kurgularken hançeri sol elinde tutuyor, diğeri de Thanos’un karşısında hançeri yine sol elinde tutuyor. Yani Loki’nin kopyası ayna efekti yüzünden sol elini kullanıyor olabilir ve Loki belki kendi görünümüyle belki kılık değiştirmiş olarak bir yerlerde hayatta.

Bana ayakları yere basan sağlam bir teori gibi geldi ve Sherlock dizinde Moriarty teorisini anımsattı. Orada da Moriarty’nin aslında sağ elini kullandığını, ama Sherlock ile karşılıklı çay içerken bardağı sol eliyle tuttuğu için ikiz kardeşi olabileceği düşünülmüştü.

Teoriyi haklı çıkartabilecek bir başka etken de Loki’ye dizi yapılacak oluşu. Habere buradan ulaşabilirsiniz.

2- BARF Teknolojisi

Buna geçen yazıda da değinmiştim ama hafta içi yönetmen Joe Russo’nun Twitter hesabından paylaştığı fotoğraf BARF’ı tekrar gündeme getirmek durumunda bıraktı.

”İyice bakın.” açıklamasıyla paylaşılan fotoğraf bu ve paylaşıldığından beri de binlerce Marvel hayranı Avengers 4’e dair bir ipucu arıyor. Sanıyorum ki kayda değer bir şey bulunmuş olabilir.

Avengers 4’te BARF’ın önemi büyük olacak diye hep yazdık, Infinity War’da General Ross’u odaya yansıtan alet Russo’ların fotoğrafında da gözüküyor. Tony Stark ve Scott Lang, 2012’deki New York Savaşına gerçekten zamanda yolculuk yaparak mı gidecek yoksa BARF kullanılarak canlandırması mı yapılacak onu hala bilemesek de, BARF’ın filmdeki önemi büyük.

Yorumlar