Captain Marvel filmi orijin hikaye olmayacak

Carol Danvers, BÜTÜN İHTİŞAMIYLA geldi!

Infinity War’da sinemadan çıkışımızdan sonra aylardır filmi konuşmayı bırakamamıştık, sonunda ve nihayet, elimizde yeni malzemelerle Infinity War’u biraz da olsa arkamızda bırakabiliriz.

Brie Larson, dün Twitter hesabından bugünü kastederek Entertainment Weekly ile interneti sallayacağını duyurdu. Eh, fena da sallamadı. Çünkü artık elimizde 10 tane kadar fotoğraf ve üzerine bolca konuşacak bilgiler var.

Film bir orijin hikaye olmayacak.

 

Çünkü Carol Danvers, film başladığında bizi hali hazırda kazandığı süper güçlerle karşılayacak. Hatta biraz daha ileri giderek, Carol’ı Kree gezegenindeki elit askeri ekip Starforce’un üyelerinden biri olarak göreceğiz. Ekipte Guardians’tan hatırlayabileceğiniz Korath (Djimon Hounsou) da yer alıyor.

Carol ve akıl hocası

Jude Law’ın karakteri filmde hem Starforce’un komutanı, hem de Carol’ın akıl hocası. Ama çok da iyi niyetli bir akıl hocası değil çünkü Carol’ın potansiyelinin gayet farkında ve onu kişisel silahı olarak kullanmayı planlıyor. Jude Law şöyle diyor: “Karakterim Carol’ın güçlerinin bir nevi nimet olduğunu ve kontrol etmeyi öğrenmesi gerektiğini düşünüyor.”

Baş düşman

Captain Marvel ile MCU’da ilk kez Skrull ırkını izleyeceğiz. Hollywood’da boşta kötü adam rolü olunca akla gelen ilk isimlerden Ben Mendelsohn, Skrull’ların lideri Talos’u canlandırıyor. Talos filmde bir SHIELD ajanı. En büyük güçleri kılık değiştirebilmeleridir bu arada ve çizgi romanlarda bu özelliklerini başka gezegenlere sızıp ele geçirmek için çokça kullanmışlardır. Hatta gizli görevdeyken, ilerde Skrull’lar ele geçirebilsin diye zaman zaman o gezegene büyük yardımları dokunmuştur. Bu yüzden Skrull ırkı MCU’nun geleceğinde önemli bir yer edinebilir.

Daha dışlanmamış

Guardians of the Galaxy’de izlediğimiz Ronan, Kree ırkı tarafından fanatik görüşleri ve eylemleri sebebiyle dışlanmış olsa da, bu filmde Kree toplumunda önemli bir rolle karşımıza çıkacak.

İki Göz Nick

Winter Soldier’daki havalı triplerine kanmayın, Captain Marvel’da izleyeceğimiz Nick Fury daha yeni yetme bir SHIELD ajanı. Hani ilk Iron Man filminin sonunda Tony Stark’a: “Dünyadaki tek süper kahraman sen misin sanıyorsun?” demişti ya. Bunun sebebi Carol Danvers ile tanışacak olması. Samuel L. Jackson, dokuzuncu kez karşımıza çıktığı bu performansında dijital olarak gençleştirilmiş ve iki gözü de sağlam.

Yorumlar