Henry Cavill ve Warner Bros ipleri kopardı

Mission Impossible: Fallout ile dünya çapında 700 milyon doları geride bırakan Henry Cavill’ın bir sonraki hamlesi Netflix’in The Witcher dizisinde başrolü kapması olmuştu ve o zamandan beri Cavill oldukça gündemde. Fallout röportajlarında ara sıra Superman mevzusuna değinmesi, Man of Steel 2’den konuşması ve karaktere olan hayranlığı da kendisini daha da çok sevmemize bir sebep.

Ama The Hollywood Reporter’ın bugün girdiği haber şok edici seviyede. THR’ye göre Henry Cavill ve Warner Bros, gelecek Superman filmleri ve başka karakterlerin filminde yer alması hakkındaki toplantıda orta bir yol bulamadı ve komple ipleri kopardı.

Habere göre Warner Bros’un devam etmeme sebebi hem Cavill’ın Witcher rolü, hem de odak noktasını Superman’den alıp Supergirl’e vermek istemesi.

Haberin doğruluğundan emin değiliz onu bi’ söyleyelim. Ancak THR, Hollywood’un güvenilirliği en sağlam olan sitelerinden biri. Onlar böyle bir haber yapınca es geçmek olmuyor. Yine de Henry Cavill bence para için yolları ayıracak biri değil, adam gerçek bir Superman hayranı. Hatta Witcher rolüne bile sosyal medyadan talip olup almıştı ama Justice League filminde bıyık esprilerinin, filmin gişede batmasının, Zack Snyder probleminin Cavill’ı yıpratmış olabileceği kaçınılmaz bir gerçek. Para için rolü bırakacak biri değil demiştim ama aynı zamanda eğer Warner Bros yöneticilerinde Superman’e verilen ilgiyi ve önemi göremediyse kötü bir filmde yer alacağına, hiç yer almaz daha iyi. Henry Cavill öyle bir abimiz.

Odağı Supergirl’e kaydırmak, evrenden hem Superman’i hem de Henry Cavill’ı kesmek, Zack Snyder’ı harcamak, Ben Affleck meselesine doğru düzgün bir çözüm bulamamak, bulmuş olsalar bile hayranları bilgilendirmemek… DC Films benim için kısmen bitti, evrene dair en çok ilgimi çeken üç şeyden (Cavill’ın Superman’i, Affleck’in Batman’i, Gadot’un Wonder Woman’ı) ikisini hunharca katlettiler ve ben ne yazık ki DC Films adına bardağın dolu tarafını göremiyorum.

Yorumlar