Loki ve Scarlet Witch’e Disney TV dizisi yolda

Aman aman nereye geldik böyle.

Güne bu haberle başladım. Sabahın 6’sında bildirimleri kontrol ederken Variety’nin “özel” haberine bi baktım “Loki, Scarlet Witch ve başkalarına Disney TV’ye özel diziler geliyor”

İşin enteresan tarafı bu diziler DC’nin yaptığı işlerden bir hayli farklı. Bütün diziler MCU’da yer alacak ve hem Tom Hiddleston hem Elizabeth Olsen rollerine devam edecekler. Loki ve Scarlet Witch dışında Disney’in planı bugüne kadar filmlerde yan roller almış, birazcık daha arka planda kalan “başka” karakterleri de kendi dizisine kavuşturmak, akla tabii ki hemen Hawkeye, Vision, solo filmi için kampanya başlatılan Shuri, küçük bir ihtimal de olsa Hulk geliyor. Black Widow’a solo film çıkacağı için dizisini beklemeyelim.

Diziler CW’nin yaptığı gibi deri kostümler içinde boğulan süper kahramanlar içermeyecek merak etmeyin, her dizinin bütçesi 25 milyon dolar ve her dizi 6-8 bölümden oluşacak. Disney’in planının dizileri sezon sezon devam ettirmek olduğunu sanmıyorum, her karaktere tek sezonluk bir hikaye daha olası.

Ayrıca dümende Kevin Feige reis var. Filmlerle olduğu gibi dizilerle de bizzat ilgilenecek. Netflix dizileri Marvel TV adı altında çıkıyor, Disney TV dizileri Marvel Studios adı altında çıkacak. Disney, Marvel karakterlerini onları oynayan oyuncularla diziye taşımaya karar verdiyse Disney TV’ye tahmin ettiğimden de fazla önem veriyorlar demektir. Zaten Netflix öyle 3-5 iyi filmle geçilebilecek bir platform değil.

20th Century FOX’u almalarının sebebi de tamamen Netflix’e karşı daha fazla içeriğe sahip olmak. Açıkçası ben bu habere baya coştum. Sezonlar geçtikçe Agents of SHIELD, MCU’ya olan bağını yavaşça kaybediyordu ve aynı DC Films gibi MCU da sadece filmlerden ibaret bir hâl almaya başlamıştı. Disney’in bu yeni dizileri Marvel’ın bizlere yaşattığı sinematik evren deneyimine kuşkusuz yeni bir soluk getirecek.

Yorumlar