Marvel tamamen gıcıklığına Daredevil’ı öldürüyor

Daredevil’ın Netflix’teki üçüncü sezonu için gelenler çıksın, olayımız bu sefer çizgi romanlar.

Charles Soule, bir süredir Daredevil dergisinin baş yazarı ve önümüzdeki ay Daredevil’ı bırakıyor. Ama sadece bıraksa iyi, tamamen gıcıklığına Daredevil’ı öldürüp bırakıyor.

Yazarın açıklaması şöyle;

Daredevil yazarları son yıllarda dergiden ayrılırken hep bir sonraki yazar için toparlaması güç bir hikaye bırakıp gitmişti. Mesela Bendis, Matt Murdock’ı hapse attırmıştı. Mark Waid ise dergiyi bana Matt’i San Francisco’da artık avukatlık yapmadığı ve kimliği açığa çıkmış şekilde bıraktı. O yüzden Daredevil’ı en imkansız vaziyetlerden çıkarma geleneğini ben daha acımasız bir şekilde devam ettirmeye karar verdim. Son serimin adı bu yüzden “Death of Daredevil”.

Adam resmen gıcıklığına yapıyor. Belli ki Death of Daredevil, Marvel’ın son yıllardaki en etkili serilerinden biri olacak, aslında çok da uygun bir zamanda seri başlıyor. Netflix’te üçüncü sezon çıktıktan birkaç gün önce serinin ilk sayısı çıkacak. Hem dizi hem de seri ilgi çekici hikayeler anlatıyor. Dizide bu sezon Matt’in Daredevil kimliğini iyice benimsemesini, avukatlığı ve Matt Murdock hayatını iyice derinlere gömmesini izleyeceğiz.

Death of Daredevil serisi için ise teorilerden biri Matt Murdock’ın ölmesi değil, Daredevil’ın ölmesi. Yani Matt’in DD olmayı bırakması üzerine. Ama yazar Charles Soule’un söylediklerine bakarsak Matt harbiden ölecek gibi. Hem dizi hem de seri karanlık, ölüm üzerine hikayeler vaat ediyor. Zaten Daredevil izlemeyi de okumayı da bu yüzden seviyoruz.

Serinin ilk sayısı 17 Ekim’de, dizi ise 19 Ekim’de yayında.

Yorumlar