Marvel’dan Winter Soldier ve X-Force’a yeni seri!

Winter Soldier 

Bucky Barnes kış askeri olarak uzun bir yol kat etti ve bu yolu 5 Aralık’ta başlayacak bir mini seri ile devam ettirecek. Yazarımız Kyle Higgins, çizerimiz ise Rod Reis olacak.

Kyle Higgins bu serinin Captian America’nın yardımcısı olarak anlatmaktan ziyade, Bucky’yi kendine has bir karakter olarak yazmak istediğini söylüyor ve devamında şunu dile getiriyor: “Aklını kaybetmek, düşman için bir silah olmak, ilerde pişman olacağı şeyler yapmak Bucky Barnes’a has bir hikaye.

Birinci sayının kapağını da çizen Rod Reis şunları ekledi: “Bu kadar zengin bir geçmişe sahip bir karakter üzerinde çalışmak heyecan verici. Bucky’i ileri taşıyıp ona özel bir dünya kurmaya çalışıyoruz. Göreceğiniz şeyler için sabırsızlanıyorum.”

 

 

 

 

X-Force

Domino, Cannonball, Shatterstar, Boom Boom, ve Warpath’tan oluşan seri 26 Aralık’ta başlayacak ve Ed Brisson tarafından yazılıp, Dylan Burnett tarafından çizilecek.

Seride Mutant’lar ‘Extermination’ küllerinden çıkıp, Cable’ın katilini yakalamak için toplanacaklar.  Ancak şöyle bir problem var: ekibin hedefindeki kişi, intikamını almak istedikleri liderlerinin zaman yolculuğu yapan genç hali. Yani X-Force ve genç Cable karşı karşıya!

Yazar Ed Brisson şöyle diyor: ”Marvel evreninde X-Men her zaman dışlanan taraf olmuştur, kara keçi gibi. X-Force ise X-Men’in içinde dışlananlar olarak hayatlarını sürdürdü. Evrende başka hiç kimsenin yapmayacağı şeyleri X-Force yapıyor ve bu benim çok ilgimi çeken bir şey.”

Yorumlar