Pazar Kahvesi #125

Pazar Kahvesi (24-30 Eylül)

Swamp Thing Kadrosu Genişliyor

Crystal Reed ve Maria Sten’den sonra bir aktriss daha Swamp Thing kadrosuna katıldı. Jennifer Beals’i 2010 çıkışlı Book of Eli filminden ya da 2000’li yıllardaki L Word dizisinden hatırlayabilirsiniz. Jennifer Beals, swamp Thing’teki rolü ise Şerif Lucilla Cable olacak.

Lucilla Cable DC çizgi romanlarında olan bir karakter değil. Ancak Cable ismi, Swamp Thing için hiç yabancı değil. Daha önce 1982 yapımı Swamp Thing filminde ajan Alice Cable karakteri vardı.

October Faction Netflix Tarafından Uyarlanıyor

October Faction oldukça ilginç bir temaya sahip. Emekli bir canavar avcısı olan Fredrick Allan, seri katil karısı Deloris ve çocukları cadı Vivian ve sihirbaz Geoff’in hikayelerini anlatıyor. IDW yayıncılık tarafından 18 sayısı basılan seri 2016 yılında sonlandı. Şimdi ise Netflix tarafından diziye dönüştürülüyor.

Dizinin başında da çok tanıdık bir isim var. Dizinin yürütücü yapımcısı, Damian Kindler. Kendisi Krypton’un da yapımcılarından. Dizi için henüz bir tarih verilmedi ya da bir oyuncu seçimi yok. Ancak dizinin yürütücü yapımcısı da belirlendiğine göre bu detaylar da yakında netleşir.

Warrior Nun da Netflix’te

Netflix hızını kesmiyor art arda çizgi roman dünyasından pek çok uyarlama yapmaya devam ediyor. Bu sefer ki çizgi roman uyarlaması 90’lı yıllardan kalma bir seri olan Warrior Nun Araela. Vatikan’ın savaşçı rahibelerden oluşan mezhebinde yer alan Rahibe Shannon, kötü güçlerle savaşıyor. Shannon gücünü ilk rahibe savaşcı Areala’dan alıyor. İlginç bir konuya ve mangavari çizimlere sahip olan bu seri yayınlandığı dönem katolik kiliseler tarafından pek çok eleştirinin de kurbanı oldu. Ayrıca seri filme ve animeye uyarlanmaya çalışsa da iki deneme de tamamlanmadı.

Şimdiyse Netflix tarafından bir diziye dönüştrülmesi planlanan serinin başına Continuum, Ghost Wars ve Van Heising gibi dizilerde de yapımcılık yapan Simon Barry’i getirdi. Dizinin adı çizgi romanlardaki gibi Warrior Nun Areala olmayacak. Netflix onun yerine Warrior Nun ismini tercih edecek. Dizinin ilk sezonunu 10 bölüm yapmaya planlanıyor.

Henüz net bir yayın tarihi olmasa da Netflix dizi hakkında tanıtım yazısı yayınladı. Bu tanıtım yazısına göre dizi 19 yaşında morgda uyanan kadın, kendini antik bir düzenin parçası olarak bulur. Görevi dünya üstündeki şeytanlarla savaşmaktır. Ayrıca cennet ve cehennemden gelen güçler onu bulup kontrolü altına almak istiyor.

X-Men Cephesinde Hareketlilik Var

X-Men’in başındaki isimlerden Simon Kinberg, Fox’u X-men filmleri hakkında ufak bilgilendirmeler yaptı. Gambit filmi hakkında açıklama yapan Kinberg, filmin iyi bir senaryosunun olduğunun ve 2019 başlarında çekimine başlanacağını duyurdu. Multiple Man hakkında ise filmin senaryosunun yazım aşamasında olduğunu belirtti. Bir diğer X-Men menşeli film X-Force içinse senaryonun hazır olduğunu yönetmen Drew Goddard’ın şimdiki filminin yayınlanmasını beklediklerini ondan sonra filmin çekimine başlayacaklarını duyurdu.

Kinberg’in açıklamalarından bir gün sonra bir başka kaynaktan gelen bilgiye göre, Fox 14 Şubat’a başka film aldığı için X-Men:Dark Phoenix filminin 7 Temmuz’a ertelendi. Ayrıca yıllardır ertelenen Gambit filminin de yeni çıkış tarihi de THR’a göre 13 Mart 2020’e alınmış durumda.

Hellfire Club Üyeleri Dark Phoenix’te

İki Hellfire Club üyesi Selene ve Red Lotus, Dark Phoenix filmlerinde gözükecek. Yapılan duyuruya göre Red Lotus’u Andrew Stehlin, Selene’i ise Kota Eberhardt oynayacak. Çizgi romanlarda Red Lotus karakteri aslen X-Men’e bağlı olup Hellfire Club’a gizli göreve gitmiş bir karakterdi.

Gambit Romatik Komedi Olacak

Evet yanlış duymadınız. Gambit. Romantik Komedi. Bu açıklamayı Simon Kinberg yaptı. Kendisi Fox’un X-Men filmleri konusundaki en yetkili adam. Kendisi filmin romantik komedi olacağını söyledi ama daha sonrasında konuya biraz daha açıklama getirdi. Buna romantik-komedi demek, Logan’a western demekle aynı şey. Yine bir süper kahraman filmi ancak romantik seksi komedi havası da var.

Batman:Curse of the White Knight Geliyor

Sean Murphy 2017’nin Kasım ayında ilginç bir projeye başlamıştı.Joker’in kahraman Batman’in düşman olduğu bir seri. Eğer o seriyi okuyup sevdiyseniz size sevindirici bir haberim var. Sean Murphy bu sefer Curse of the White Knight ile dönüyor. Hem de bu sefer seri de Azrael de var. Murphy seri hakkında şunu demiş: “Eski bir Batman dostunun, Joker’in bugüne kadar olduğundan çok daha bir tehdit oluşunun hikayesini tekrar yazıyorum.”

Hellboy Vizyon Tarihi Öne Alındı

Normalde 6 Kasım 2019’da yayınlanması beklenen Hellboy filminin yayın tarihinde değişiklik oldu. Hellboy’un yeni yayın tarihi 12 Nisan. Shazam! filminin vizyona girmesinden tam bir hafta sonra. Ayrıca Hellboyla aynı hafta Robert Downey Jr.’nin yeni filmi The Adventures of Doctor Doolittle ve Fox’un Breakthrough filmleri de çıkacak. Sizce bu değişiklik Shazam!’ın gişesini etkiler mi yoksa Shazam! bu değişiklikten yara almadan kurtulabilir mi?

DC-CW Evreninin Monitor’ü Belli Oldu

Crisis of the Infinite Earth’de de görülen The Monitor, DC-CW evrenine katılacak.  The Monitor’ü LaMonica Garrett (Designated Survivor, The Last Ship) canlandıracak. The Monitor muhtemelen bu seneki diziler arası crossover’ın kötü adamı olacak. ilk olarak hangi dizide boy göstereceği ise şimdilik muamma.

Black Canary ile Huntress Bulundu

WB daha önce bir Birds of Prey filmi duyurmuştu. Hatta filmin ana karakterinin Harley Quinn olması planlanıyordu. İşte o filme iki yeni aktris daha eklendi. Huntress’ı Mary Elizabeth Winstead oynayacak. Kendisini bir başka çizgi roman uyarlaması Scott Pilgrim vs the World’den hatırlayabilirsiniz. Ayrıca 10 Cloverfield Lane’in de başrolüydü kendisi. Black Canary karakterini ise Underground ve Eve’s Bayou’dan tanıyabileceğiniz Jurnee Smollett-Bell oynuyor. Birds of Prey’in vizon tarihi şimdilik 7 Şubat 2020 olarak gözüküyor.

Big Show Happy!’de

WWE’den The Big Show lakabıyla tanıdığımız Paul Wight, bir çizgi roman uyarlaması olan Happy!Wnin ikinci sezonunda yer alacak. Wight’ın oynayacağı karakter Mr.Blue’nun hapisteki hücre arkadaşı olacak. Bu Paul Wight’ın ilk oyunculuk tecrubesi değil. Kendisi daha önce pek çok filmde boy göstermişti.

Üçüncü Bir Kingsman Filmi Geliyor

Mark Millar ve Dave Gibbons’un altı sayılık çizgi romanından uyarlama Kingsman’ın ilk filmi 2015’de vizyona girmişti. Film çok sevildi. 2017’de bir ikinci film geldi. Şimdiyse seri üçüncü bir filme daha kavuşuyor. Bu üçüncü film 2019 yılı içerisinde gerçekleşecek ve filmi ilk iki filmin yönetmeni Matthew Vaughn yönetecek. 8 Kasım 2019 şuan için belirlenen tarih. Bu, filmin Wonder Woman’ın çıkışından bir hafta sonrası çıkması demek.

 

 

Yorumlar