ACE Comic Con 2018’den Chris Evans ve Karen Gillan Röportajı

12-13-14 Ekim 2018 tarihlerinde Chicago’da gerçekleşen ACE Comic-Con, bugün sona eriyor. Bizi en çok ilgilendiren konu 13’ündeki Chris Evans ve Karen Gillan’ın katıldığı soru cevap paneliydi. Elizabeth Olsen ve Tom Hiddleston da etkinliğe katıldı ama panelde yer almadılar, belki ilerleyen saatlerdeki panele beraber katılırlar programı internette bulamadım açıkçası hshs.

Neyse, Chris Evans, Lee Pace ve Karen Gillan’ın panelinin videosunu yukarıya bıraktım oradan izleyebilirsiniz. Olur da 1 saatinizi videoya ayırmak istemezseniz de, aşağıya oyunculara sorulan önemli soruları ve cevaplarını yazdım. İyi seyirler veya okumalar.

Soru: ”Captain America 1941’de yaratıldı ancak sen çoğu hayran için tam bir Steve Rogers’sın. Bu kadar çok kişinin özel bir bağ hissettiği bir karakteri oynamanın en iyi anları nelerdi?”

Chris Evans: ”Bunu cevaplamak zor çünkü hem başkalarıyla paylaştığınız anlar, hem de kendinize özel anlar var. Hatta burada bile insanların belli şeylere tezahürat yapması çok hoş. Başkaları için çok önemli olan bir şeyin bir parçası olduğunuzu anladığınız an çok kutsal aslında. Karakteri oynadığınız süre arttıkça kendinizi bu deneyime, bu dünyaya ve bu karaktere daha bağlı hissediyorsunuz.”

 

Soru: ”Chris, önümüzde daha adı açıklanmamış bir Avengers filmi var. Merak etme ne olduğunu sormayacağım, ama sen olsan filme hangi adı koyardın?”

Chris: ”Ne desem bazı şeyleri belli etmiş gibi olacağım sanki. Ama öncesinde geçenlerde attığım bir tweet hakkında söylemek istediğim bir şeyler var. İnsanlar tweet’in spoiler içerdiğini düşünebilir ama Avengers 4 nasıl biterse bitsin kesinlikle aynı tweet’i atardım. Çekimlerin son günü çok duygusaldı. 10 yılda 22 film, inanılmaz bir deneyim. Sadece geçirdiğimiz 10 yıl için hissettiğim minnettarlığı paylaşmak istedim.

 

Soru: ”Karen, Nebula rolünü çok benimsedin. Saçını bile kazıttın hatta… Nebula karakterine kendi karakterinden bir şeyler kattın mı?”

Karen Gillan: ”Çok özgürleştirici bir şey aslında. Kafam biraz üşüyordu ama. Uzun olduğum için çok fazla kişi beni erkek sanıyordu. Nebula’nın benim için en ilginç tarafı dışlanmış kardeş muamelesi görmesiydi. Bu da onu kıskanç ve sinirli yapıyordu. Kız kardeşi ise daha güzel, asil, ve yetenekli olan. Benim bir kardeşim yok ama her zaman böyle bir kardeşi olan birinin günün her anı berbat hissetmiş olacağını düşündüm.”

 

Soru: ”2019 herkes için çok büyük bir yıl olacak. Siz en çok insanların göreceği hangi film için heyecanlısınız?”

Chris: ”O kadar muhteşem şey var ki, ama söylememe izin yok. Ama şunu söyleyebilirim: Marvel, ne yaptığını çok iyi biliyor. Hiç ıskalamıyorlar ve Avengers 4 ile de ıskalamadılar. 10 yıl, 22 film. 6-7 farklı film serisi tek bir yerde buluşuyor. Hayal kırıklığına uğramayacaksınız.”

Karen: ”Bana senaryo bile verilmedi ve ben de herkes gibi merak içindeyim.”

Chris: ”6 mı dedim demin ben? En az 9!”

 

Hayran sorusu: ”Sence Nebula, Thanos’u nasıl öldürürdü?”

Karen: Sanırım Sonsuzluk Eldivenini takıp, onunla boğardı. Sonunda da ”Görüşürüz baba!” falan derdi.”

 

Hayran sorusu: ”Avengers 4’teki son repliğin neydi?”

Chris: ”Çok salakça ve saçma bir şeydi. Ne olduğunu söyleyemem ama. Tekrar çekimler olduğu için çok ufak hataları düzelttiğimiz sahnelerden biriydi ve Paul Rudd’a söylüyordum. Paul orada değildi ama. Son gün benim için çok duygusaldı ama o replik değildi.”

 

Hayran sorusu: ”Steve ikinci kez Bucky’nin ölüşünü izlemek zorunda kaldı. Bu durum onda nasıl bir etki yaratacak?”

Chris: ”Bucky, Steve’in en önemli ilişkilerinden biriydi. Peggy dışında geçmişten günümüze getirdiği tek karakter Bucky, ve Bucky onun için ev hissi veriyor. En fazla bu kadarını söyleyebilirim.”

Yorumlar