Avengers 4 Teori Serisi #3 – Pepper zırhı kuşanıyor

1- Pepper Potts zırhı kuşanıyor

Pepper Potts benim gayet sevdiğim, ama Tony Stark ne zaman Iron Man konusunu açsa ”Kendini öldüreceksin, bırak artık, yeter, bitiririm ilişkiyi!” triplerine girdiği için, daha doğrusu Tony Stark’ın Iron Man olma macerasında Tony ile olan ilişkisini her zaman aynı tartışma noktasına getirdiği için rahatsızlık duyduğum bir karakter. Infinity War’da da öyleydi. New York’a uzay gemisi inmiş, Tony Stark bütün kahramanlık, dünyayı kurtarma içgüdüsüyle gemiye gitmiş, Pepper telefonda diyor ki; ”Tony hemen geri dön tepemin tasını attırma.”

Yani, niye ki? İlk Iron Man filminde de bu tartışmayı yaptı, Iron Man 2’de de, Iron Man 3’te de. Marvel’ı ve yazarlarını karakterler için yaptıkları karakterizasyonlar konusunda çok övüyorum, ama Pepper Potts hep aynı cacık. Iron Man 3’te en son gördüğümüzde Tony’e bütün zırhları patlattırmıştı, aradan 5 yıl geçti yine aynı.

Ama galiba Iron Man zırhına olan bu düşmanlığı daha bilmediğimiz sebeplerle Avengers 4’te son bulacak. Çünkü bu haftanın Avengers 4’e dair en büyük haberi Pepper Potts hakkında. Gywneth Peltrow’un telefonundan sızan fotoğrafta, Rescue zırhını giydiğini görüyoruz. Fotoğrafı koyamıyorum, Twitter’da falan da paylaşmadım durduk yere sitenin/sayfanın kapatılmasına gerek yok 🙂

Zırh az çok yukarıdaki gibi. Bu kare animasyon serisinden, çizgi romanlarda Rescue olarak geçiyor ve renkleri bu animasyonun aksine Iron Man zırhı gibi sarı-kırmızı. Peki neden Pepper Potts zırh giyiyor? Avengers 4 hakkında bildiğimiz her şey gibi, bunu da bilmiyoruz. Gwyneth Paltrow yanlışlıkla fotoğrafı paylaşmasa kimse de tahmin edemezdi.

2- Yeni Guardians of the Galaxy

Son birkaç yılda şunu öğrendim: Film için yapılan oyuncaklar ve figürler, film hakkında çok şey içerebiliyor. Civil War’da Giant-Man’in olduğu, Infinity War’da Thor’un yeni silahı falan hep oyuncaklar sayesinde öğrenilmişti. Durum yine aynı. Geçen gün ortaya çıkan Thor ve Rocket’in figürlerinin olduğu kutunun üzerinde şunlar yazıyor;

Asgardlı Thor, yüce Stormbreaker’ını yeni düşmanlarla olan savaşında savururken, Rocket Raccoon ise galaksiyi yeni bir ekiple eskisinden de büyük tehditlere karşı koruyor.

Yani Rocket yeni Guardians ekibini toplayıp bahsedilen yeni tehdide karşı savaşıyor. İlk soru: Yeni ekip ne iş? Rocket cepte, Infinity War’da iyi bir dinamik yakalamışlardı Thor’u da yazabiliriz, kozmik evrenle içli dışlı olduğu için Captain Marvel da düşük ihtimal de olsa eklenebilir. Tony Stark da olabilir neden olmasın?

Peki eskisinden de büyük tehdit dediği kim? Belli ki Thanos dışında biriyle veya birileriyle daha uğraşacak Avengers. Filmin adının Annihilation olduğu söyleniyor, en büyük aday bu şimdilik. Yani Thanos dışındaki düşman Annihilus olabilir ama Annihilus’un karakter hakları FOX’a ait. Disney’in FOX’u satın almış olması anlaşma tamamlanmadan karakterleri kullanabileceği anlamına gelmiyor. Eğer aralarında Annihilus’u Avengers 4’te kullanmak için gizli bir anlaşma yapılmadıysa, Disney bu karakteri filminde kullanamaz. Thanos’tan büyük tehdit sayılı zaten, Galactus ve Kang’ın hakları da FOX’ta. Skrull ırkı olabilir ama sanmıyorum. Dormammu olabilir ama ortalıkta Doctor Strange yokken kullanacaklarını düşünmüyorum, hem olsa bile Dormammu Strange filmlerine özel bir düşmanmış gibi geliyor bana.

Çok sürpriz olur ama Mandarin olabilir. Iron Man 3’teki değil. Marvel’ın Iron Man 3’ten sonra Trevor karakteri için yayınladığı kısa filmde Mandarin’in evrende gerçekten olduğu açıklanmıştı ama Mandarin Thanos’tan daha büyük tehdit değil. Bu sorunun cevabı için fragmanı beklememiz gerecek.

Yorumlar